حقوق مهاجرت به استرالیا و وکیل مهاجرتی

قصد داریم در این مقاله به توضیحاتی پیرامون وکیل مهاجرتی استرالیا و حقوق مهاجرت به استرالیا بپردازیم و به سوالاتی پیرامون این موضوع پاسخ دهیم.

قوانین مهاجرت به استرالیا

حقوق مهاجرت به استرالیا / کارشناسان مهاجرتی رویال اپلای

 استرالیا با توجه به شرایط آب و هوایی مطلوب و همچنین دارا بودن دیگر استاندارد های زندگی و حقوق مهاجرت به استرالیا معمولاً مورد تقاضای بسیار از افراد از همه ی نقاط جهان از جمله آمریکا، اروپا و مخصوصاً آسیا بوده است. یکی از جذاب ترین مسائل موجود در استرالیا مسئله کار است. با توجه به گزینش خاص کشور استرالیا برای ورود نیروی کار به این کشور معمولاً افراد با مشکل مواجه نمی شوند.

مهاجرت به استرالیا :

استرالیا به شگفتی ها طبیعی و فضاهای باز گسترده در جهان معروف است، همچنین دارای سواحل، بیابان و جای های دور افتاده متعددی است. استرالیا یکی از کشورهای شهرنشین جهان است  که به خوبی برای جاذبه های شهرستان های بزرگ خود از جمله سیدنی، ملبورن، بریزبن و پرت شناخته شده است. اما قوانین مهاجرت به این کشور چیست؟ به طور کلی چه راه هایی برای سرمایه گذاری در این کشور زیبا وجود دارد؟

اگر شما هم خواهان مهاجرت به استرالیا هستید وکلای و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده رویال اپلای از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور در دفتر تهران می توانند شما را یاری دهند. امیدواریم که این مطلب بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد. کشور استرالیا یکی از تخصص های موسسه حقوقی همیار دانش می باشد، جهت کسب اطلاعات بیش تر می توانید مطالب وب سایت را مطالعه و در هر مرحله که سوال یا مشکلی داشتید، با مشاورین ما تماس بگیرید یا فرم های ارزیابی رایگان ما را در صفحه اصلی پر کنید. 

 

وکیل مهاجرتی کیست؟

وکلا در زمینه‌های مختلف حقوقی فعالیت می‌کنند اما وکیل مهاجرتی کسی است که در رابطه با قوانین مهاجرت تخصص دارد و فعالیت ‌های وی عمدتا منحصر به انجام پروسه ‌های مهاجرتی و ارائه مشاوره در این زمینه است.

 

صلاحیت‌ها و شرایط یک وکیل مهاجرتی چیست؟

در قدم اول وکلای مهاجرتی باید حداقل سه سال تحصیلات تکمیلی داشته باشند. این تحصیلات در زمینه‌های آشنایی با قوانین اداری استرالیا و چالش‌های موجود هنگام رد یا تائید ویزای درخواستی است. پس از پایان تحصیلات وکلا، تحت نظارت وکیلی کار کشته دوره کارآموزی می‌گذرانند.

قوانین مهاجرتی استرالیا فوق العاده پیچیده هستند و مانند سایر جنبه‌های قانون، دائما در حال تغییر و تحول‌اند. پس این امر وکلا را مجاب می‌کند تا با بررسی مکرر قوانین و تغییرات در قوانین و سیاست‌های دولت که به تازگی اجرا شده‌اند، دانش و اطلاعات خود را به روز رسانی کنند.

MARA، اداره ثبت نمایندگان مهاجرت استرالیا، نهادی است که مسئول تنظیم مقررات مهاجرت استرالیا و ارائه دستورالعمل‌ها و خط مشی‌هاست. پس اگر به دنبال تائید اعتبار وکیل مهاجرتی استرالیای خود هستید، باید در این سامانه استعلام بگیرید.

چرا باید وکیل بگیریم؟

وکیل مهاجرتی استرالیا رویال اپلای

 1. درک فرآیند مهاجرت:

اداره مهاجرت استرالیا بسیار سخت گیر بوده و در صورتی که کوچکترین اشتباهی مرتکب شوید، پروسه مهاجرتی خود را به خطر انداخته‌اید. از سال ۲۰۱۸، آمار  ریجکت ویزاها ۴۶.۲ درصد افزایش یافته است. بسیاری از این آمار ریجکتی‌ها به دلیل اشتباهات متقاضیان در بارگذاری مدارک یا عدم ارائه اسناد و مدارک کافی است.

اگر می‌خواهید از این اشتباهات جلوگیری کنید، باید وکیل مهاجرتی مجربی انتخاب کنید تا مطمئن باشید پروسه به درستی پیش می‌رود. از طرفی در صورتی که درخواست شما رد شود، هزینه‌های دولتی عودت داده نمی‌شود. این سابقه ریجکتی می‌تواند تأثیر منفی‌ای روی پروسه‌های مهاجرتی آینده شما داشته باشد.

 1. راهنمای تخصصی:

اخذ ویزا فرآیند حقوقی پیچیده‌ای است که همه افراد آگاهی کاملی از این پروسه ندارند. اگر با قوانین و شرایط اخذ ویزا آشنایی کافی نداشته باشید، درخواست خود را به خطر خواهید انداخت.

 1. وکلای مهاجرت طبق استانداردهای موجود افرادی حرفه‌ای هستند:

وکلای مهاجرتی افرادی متخصص هستند که سعی می‌کنند پروسه را به نفع شما و از طرق قانونی پیش ببرند. پس انتخاب وکیلی ماهر شانس شما رابرای اخذ ویزا چند برابر خواهد کرد.

 1. وکلا می‌توانند شما را از قوانین کشور مقصد آگاه کنند:

وکلای مهاجرتی برای تفسیر قانون و اعمال آن در پروسه‌های مهاجرتی آموزش دیده‌اند. آن‌ها با تمام قوانین آشنا هستند و  می‌توانند شما را نیز از این قوانین آگاه سازند.

 1. وکلای مهاجرتی می‌توانند در اتخاذ تصمیم به شما کمک کنند:

همانطور که می‌دانید شرایط و صلاحیت‌های افراد با یکدیگر متفاوتند و از طرفی افراد برای اهداف خاصی قصد مهاجرت دارند. وکلا با بررسی شرایط و اهداف شما بهترین پروسه را به شما پیشنهاد می‌دهند.

 

چه زمانی باید وکیل بگیریم؟

 • در صورتی که متقاضی سابقه کیفری دارد .
 • در صورتی که متقاضی سابقه ریجکت دارد .
 • در صورتی که بنا به دلایلی ممنوع الخروج هستید .
 • در صورتی که از استرالیا ریپورت شده‌اید .

در نظر داشته باشید که در برخی از موارد وکیل نمی‌تواند کار خاصی برای پروسه مهاجرت شما انجام دهد.

 • در صورتی که واجد الشرایط اخذ ویزا نباشید، وکیل نمی‌تواند کاری برای شما انجام دهد. چرا که هر گونه جعل سند غیر قانونی است.
 • وکیل نمی‌تواند ضمانت کند که پروسه شما حتما به نتیجه می‌رسد.
 • وکیل نمی‌تواند در تسریع زمان اخذ ویزا کمکی به شما کند چرا که وی آفیسر اداره مهاجرت نیست بلکه فقط موظف است شما را راهنمایی کند.

یک وکیل خوب باید چه صلاحیت‌هایی داشته باشد؟

برای اطمینان حاصل کردن از کارآمدی وکیل باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

 • آیا وکیل دانش کافی از پروسه مهاجرتی شما دارد؟
 • آیا توصیه‌های وی با توجه به شرایط شما منطقی هستند؟
 • آیا وی از طرق قانونی پروسه را پیش می‌برد؟
 • آیا وکیل صلاحیت تکمیل پرونده شما را به بهترین نحو دارد؟
 • آیا سوابق او در پروسه‌های مهاجرتی درخشان بوده است؟

بهترین وکیل مهاجرتی کسی است که بتوانید با او ارتباط برقرار کنید و پاسخگوی سوالات و ابهامات شما پیرو پروسه مهاجرتی شما باشد.

اکیدا توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب وکیل مهاجرتی خود با دو یا سه کارشناس مهاجرتی در رابطه با پروسه‌های  مهاجرتی نیز مشورت کنید.

 

آیا برای پروسه‌های مهاجرتی باید وکیل بگیریم؟

افراد معمولا ملزم نیستند تا از وکلای مهاجرتی برای ارسال درخواست و اخذ ویزای استرالیای خود کمک بگیرند. اما این واقعیت که  پروسه می‌تواند خیلی پیچیده‌تر از سطح انتظارات شما باشد، امری انکار ناپذیر است چرا که موضوع صرفا ارسال چند فرم نیست. کمک گرفتن از وکلای مهاجرت ممکن است هزینه‌های زیادی در بر داشته باشد اما نتایج عدم استفاده از وکیل را نیز باید در نظر گرفت.

اخذ ویزا و مهاجرت به استرالیا می‌تواند فرصتی طلایی برای تغییر زندگی باشد. پس به همین دلیل می‌توان گفت استفاده از راهنمایی‌های وکیلی مجرب و کار کشته در این زمینه می‌تواند شانس شما را در این امر تا حد زیادی افزایش دهد.

وکلای مجموعه رویال اپلای نه تنها در ارائه مشاوره‌ای حرفه‌ای بلکه در تمام پروسه‌های مهاجرتی از صفر تا صد آماده خدمت رسانی  به شما هستند. طبق تجربیات، مهاجرت بدون دریافت مشاوره از وکیل به نفع شما نیست. وقتی صحبت از تغییر زندگی و چنین فرصتی است، ریسک نکنید.

آیا در پروسه‌های مهاجرتی ساده نیز باید وکیل داشته باشیم؟

در بسیاری از  پروسه‌های مهاجرتی افراد نیازی به بکارگیری وکیل ندارند اما شخص باید آگاهی کاملی در رابطه با پروسه مهاجرتی خود داشته باشد.

چه تعداد وکیل مهاجرت در استرالیا وجود دارند؟

طبق آخرین آمار ۷۴۰۲ وکیل مهاجرتی از اداره MARA  مجوز و پروانه وکالت دریافت کرده‌اند.

وکیل مهاجرتی چه می‌کند؟

پس از رزرو  وقت مشاوره و دریافت مشاوره تخصصی توسط وکیل، متقاضی اسناد و مدارک لازم را در اختیار وی می‌گذارد تا انجام این پروسه را شروع کند.

 

مزایای به کار گیری وکیل مهاجرتی؟

 • انتخاب بهترین پروسه مهاجرتی مطابق با شرایط شما
 • آماده سازی مدارک
 • ارسال درخواست اخذ ویزا
 • وکیل می‌تواند نماینده شما در دادگاه تجدید نظر در صورتی که درخواست شما ریجکت شود، باشد.

 

چگونه وکیل مهاجرتی خود را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب وکیل مهاجرتی باید چند عامل در نظر گرفته شود:

 1. چه کمکی از وکیل مهاجرتی می‌خواهید؟

اولین قدم برای استخدام یک وکیل مهاجرتی این است که بدانید چه نوع کمکی از وکیل می‌خواهید؟ آیا این کمک مربوط به انتخاب شما در نوع ویزا است؟ یا دیگر امور؟

 1. در سایت MARA اعتبار وکیل خود را بررسی کنید. ( ابتدا با توجه به نوع پروسه مهاجرتی خود فیلتر سایت را تنظیم کنید- اطلاعات وکیل را وارد کرده و اطلاعات و سوابق  اخذ و یزا را چک کنید.)
 2. بررسی کنید که آیا وکیل مورد نظر مهارت و تجربه مناسبی برای کمک به شما دارد یا نه: برای بررسی این موضوع می‌توانید تجربه آن‌ها در رابطه با اخذ ویزاهای مشابه، مراحل مورد نظر برای به سر انجام رساندن پرونده شما، توضیحات آن‌ها در رابطه با احتمال اخذ ویزا ، سوالاتی در رابطه با صلاحیت‌های خود برای اخذ ویزا و یا عدم صلاحیت برای رد شدن و سایر موارد بپرسید.
 3. در صورت تائید صلاحیت وی در رابطه با عقد قرارداد و هزینه‌ها صحبت کنید


مهاجرت به استرالیا از طریق کار:

ویزای استرالیا

 

ارزیابی آنلاین برای افراد واجد شرایط بر روی سیستم امتیاز مهاجرت توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها (DIBP) تعیین شده است. محاسبه ارزیابی نشان می دهد که آیا شما به اندازه کافی امتیاز جهت واجد شرایط بودن برای مهاجرت به استرالیا تحت یکی از کلاس های نیروی کار ماهر برای گرفتن ویزا را دارید. نتیجه مثبت موفقیت ویزا را تضمین نمی کند. به سادگی به معنی این است که شما تعداد لازم و یا حداقل نقاط مثبت و لازم را توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها استرالیا (DIBP) لازم است را دارا هستید یا خیر.

الزامات مورد نیاز برای ویزای نیروی کار ماهر استرالیا به شرح زیر است:

 • سن:  زمانی که شما درخواست را ارسال میکنید، سن شما باید زیر ۴۵ سال باشد.
 • زبان انگلیسی:  باید توانایی کافی در زبان انگلیسی برای کار در استرالیا (حداقل در سطح مناسب) را داشته باشید.
 • شغل:  زمانی که شما درخواست معرفی به عنوان یک شاغل ماهر را می دهید که متناسب با مهارت ها و صلاحیت خود را اعلام کنید. شغل خود را باید در فهرست مشاغل ماهر ثبت کنید.
 • ارزیابی مهارت:  قبل از آن از شما خواسته می شود که مهارت های خود را ارزیابی کنید و توسط مواردی ارزیابی صورت گیرد که توسط دولت استرالیا تعیین شده است. برای ارزیابی اشغال معمولاً شرایط خاصی مورد نیاز خواهد بود.
 • ارزیابی سلامت:  شما باید از لحاظ سلامت خوب و معقول باشید و تمامی متقاضیان باید سلامت خود را توسط یک دکتر پانل و تحت معاینه پزشکی ارزیابی کنند.
 • ارزیابی شخصیت:  شما باید شخصیت خوبی داشته باشید و این مورد به سرعت ارزیابی می شود.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا از طریق کار اسکیل ورکر استرالیا و کار در استرالیا کلیک کنید . ➡ 

 

حقوق مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری:

معیارها جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری  به شرح زیر است:

 • زیر ۵۵ سال سن داشته باشید، هر چند ایالت یا منطقه می تواند از این نیاز صرف نظر کند. اگر سرمایه گذاری پیشنهاد خود را با سود اقتصادی استثنایی برای این کشور یا منطقه پیشنهاد دهد.

 • نمره حداقل ۵ در آزمون آیلتس

 • دارای سطح بالایی از مهارت مدیریت در رابطه با سرمایه گذاری واجد شرایط و یا واجد شرایط فعالیت کسب و کار باشید.

 • حداقل سه سال تجربه در دخالت مستقیم در مدیریت یک یا چند کسب و کار مقدماتی و یا سرمایه گذاری واجد شرایط را داشته باشید.

 • یک رکورد کلی موفق سرمایه گذاری واجد شرایط و یا فعالیت کسب و کار مقدماتی را داشته باشید.

 • یک تعهد واقعی و واقع بینانه برای ادامه کسب و کار و فعالیت های سرمایه گذاری در استرالیا پس از سرمایه گذاری اصلی داشته باشید.

 • قصد واقعی برای اقامت به مدت حداقل دو سال در ایالت یا منطقه ای که در آن سرمایه گذاری شده است داشته باشید.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری کلیک کنید . ➡ 

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و خرید خانه و ملک در کشور استرالیا کلیک کنید . ➡ 

 شما یا شریک زندگی شما بایستی:

برای حداقل یک سال از پنج سال مالی بلافاصله قبل از درخواست، به طور مستقیم یکی از موارد زیر را داشته باشد:

 • شما، یا شریک شما و شریک زندگی شما یک کسب و کار مقدماتی را که در آن را حداقل ۱۰ درصد مالکیت داشته باشد.
 • سرمایه گذاری واجد شرایط متعلق به شما، شریک زندگی و یا شما ترکیبی از حداقل ۱.۵میلیون دلار استرالیا  باشد.
 • در طول دو سال مالی بلافاصله قبل از اینکه دعوت اعمال شود، به طور قانونی کسب و کار خالص به دست آورد، سرمایه گذاری و دارایی های شخصی حداقل ۲۵ میلیون که در عرض دو سال از صدور ویزا برای انتقال قانونی به استرالیا در دسترس هستند، اعطا می گردد.
 • هیچگونه مشارکت در فعالیت برای شریک زندگی شما قابل قبول نیست. درآمد شما از سرمایه گذاری تعیین شده در استرالیا مشمول پرداخت مالیات بر اساس قانون مالیات استرالیا است.

 

مدت زمان دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور استرالیا:

این ویزا حدود ۸ – ۱۲ ماه به طول می انجامد، متقاضی پس از آن باید برای مصاحبه حضور پیدا کند.

سرمایه گذاری در استرالیا

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در استرالیا:

گردش مالی از ۳میلیون دلار سترالیا راه اندازی کسب و کار و محل اقامت شما در یک منطقه وجود دارد.

کسب و کار شخصی و کل دارایی بایستی ۸۰۰۰۰۰۰ دلار استرالیا  یا دارایی های کسب و کار باشد، یا ۷۵۰۰۰۰ دلار استرالیا در صورت استخدام یک استرالیایی می باشد.

برای هر دوره ۱۲ ماه لازم است به محض این که شما مصاحبه را انجام دادید، پس از آن شما PR کامل را به دست آورید. شما باید حداقل ۳۰٪ از کسب و کار خود را، تا زمانی که شما در حال کار هستید به انجام رسانید.

نکته کلیدی این است که در زمان مصاحبه معیارهای لازم را داشته باشید. شما نیاز است در استرالیا به مدت ۲۴ ماه زندگی کنید. منطقی است که شما بتوانید معیارهای لازم را پس از سال اول، برای بیشتر ۱۲ ماه پس از آن داشته باشید (سفرهای تفریحی و کسب و کار در خارج از استرالیا در طول این زمان مجاز است.)

 

مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای بازنشستگی:

نکات مربوط به دریافت ویزای بازنشستگی کشور استرالیا:

ویزای بازنشستگی سرمایه گذار تنها یک ویزای ورود موقت است. این کار به اقامت دائم در استرالیا و یا تابعیت استرالیا منجر نمی شود.

اگر شخصی با توجه به تقاضا برای یک ویزای سرمایه گذاری بازنشستگی قصد دارد اقدام کند، می بایست:

 • ۵۵ سال یا بیشتر سن داشته باشد.

 • هیچ وابستگی (به غیر از همسر) نداشته باشد.

 • قادر به حمایت از خود در استرالیا بدون کمک هزینه خدمات اجتماعی و رفاه استرالیا باشد.

 

ویزای سرمایه گذار بازنشستگی هیچ حق پوشش (پوشش بیمه بهداشتی ملی استرالیا) و یا مزایای تامین اجتماعی استرالیا ارائه نمی دهد. متقاضی نیاز است برای گرفتن پوشش درمانی خصوصی برای مدت زمان ویزای خود اقدام کند.

یک سازمان دولتی باید یک فرد برای بازنشستگی ویزای سرمایه گذاری خود برای حمایت و سرمایه گذاری با حمایت دولت در منطقه ای خزانه دولت داشته باشد.

اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی در مورد محل اقامت خود در استرالیا با زمان مورد نیاز در نظر گرفته می شود، درآمد سالانه و سرمایه گذاری تعیین شده برای پاسخگویی به نیاز های مالی برای اعطای بازنشستگی ویزای سرمایه گذار تعیین می گردد.

اگر درخواست شما مورد تایید باشد، به شما ویزا داده خواهد شد این ویزا اجازه خواهد داد که به سفرهای متعدد در داخل و خارج از استرالیا به مدت ۴ سال بپردازید. قبل از اینکه ویزای شما منقضی شود برای ویزای جدید اقدام کنید، برای شما ممکن است اقامت بیشتر از ۴ سال در نظر گرفته شود.

با این حال، شما نیاز به برآورده سازی معیارهای خاص برای این نوع ویزا هستید. هیچ دوره حداکثر برای شما در استرالیا به عنوان دارنده متوالی سرمایه گذار ویزای بازنشستگی باقی مانده وجود ندارد. (Subclass 600) ساب کلاس   ۶۰۰:

برای گردشگران، بازدید کنندگان کسب و کار یا بازدید از خانواده برای ۳، ۶ یا ۱۲ ماه صادر می شود.

اخذ ویزا دائم خویشاوندی استرالیا :

یکی دیگر از راه های مناسب برای مهاجرت به استرالیا دریافت ویزای دائم خویشاوندی است، که در مطالب دیگر به صورت کامل  توضیح داده شده است.

در این مقاله از حقوق مهاجرت به استرالیا و روش های مهاجرت به این کشور توضیح دادیم . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروسه های مهاجرتی رویال اپلای کلیک  کنید.

 

در ادامه به بررسی سازمان Migration Agents Registration Authority (MARA) استرالیا می‌پردازیم.

سازمان Migration Agents Registration Authority (MARA) استرالیا چیست و چه می‌کند؟

این سازمان بخشی در وزارت خانه است که در نیو ساوت ولز مستقر است. این سازمان توسط شخصی مدیریت می‌شود که موظف است در رابطه با یکپارچگی و سیاست‌های مهاجرتی به معاون وزیر  گزارش دهد.

وظایف این سازمان چیست؟

این سازمان با به کار گیری وکلای مجرب در زمینه پروسه‌های مهاجرتی به متقاضیان خدمت رسانی می‌کنند و  در صورت بروز هر گونه شکایت از وکلای مهاجرتی این سازمان مسئول بررسی دادخواست شما خواهد بود. هدف تشکیل این سازمان کمک به درک حقوق مهاجران، معرفی وکلای مهاجرتی خبره و رسیدگی به شکایات در رابطه با پروسه‌های مهاجرتی است.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱۲۲۴۰۸۱۸۱۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.