انواع ویزاهای امریکا

 

تبدیل ویزای کاری امریکا به گرین کارت آمریکا مقاله ایی است که کارشناسان مهاجرتی رویال اپلای برای افزایش اطلاعات شما در این زمینه گرد آوری کرده اند. داشتن  کار در آمریکا می تواند از طریق چندین مسیر به اقامت دائم آمریکا تبدیل شود.

ابتدا می توانید یک گرین کارت مبتنی بر اشتغال دریافت کنید که به شما اقامت دائم ایالات متحده را می دهد. اگر گرین کارت اشتغال به کار ندارید و فقط ویزای کار آمریکا دارید ، روش هایی برای اخذ اقامت دائم آمریکا وجود دارد.

 

۱. از یک کارفرما در آمریکا حمایت مالی شوید:

اگر تحت ویزای کار خود در ایالات متحده استخدام شده اید و از طرف یک شرکت یا کارفرما حمایت  شوید، آنها می توانند برای اقامت دائم آمریکا از شما حمایت مالی کنند.
این امر سرعت تبدیل شدن ویزای کار آمریکا به گرین کارت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 

۲. ویزا سرمایه گذاری EB5:

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری پول خود در ایالات متحده با مبادله EB-5 وجود دارد. EB-5 یک گرین کارت مبتنی بر استخدام است که اجازه اقامت دائم فردی را می دهد.

 

۳. حمایت مالی خانواده:

آیا یکی از اعضای خانواده شما شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم آمریکا است؟ آنها می توانند از شما حمایت کنند تا اقامت دائم آمریکا را دریافت کنید.

 

گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال:

ساکنان دائمی ، که به عنوان دارندگان گرین کارت شناخته می شوند ، شهروندان غیرآمریکایی هستند که مجاز به زندگی و کار دائمی در ایالات متحده هستند. بسیاری از افراد گرین کارت خود را از طریق گرین کارت خانوادگی یا گرین کارت اشتغال دریافت می کنند. هر ساله بسیاری از متقاضیان در دسته های مبتنی بر دریافت گرین کارت قرارمی گیرند. این گروه ها به پنج بخش EB-1 Green Card، EB-2 Green Card، EB-3 Green Card، EB-4 Green Card و EB-5 تقسیم می شوند:

 

گرین کارت EB-1: نیروی کار دارای اولویت:

افراد دارای توانایی فوق العاده در علوم ، هنرها ، آموزش ، رشته های ورزشی، تجارت ، استادان یا محققان برجسته، مدیران مشمول انتقال بین المللی به ایالات متحده

 

گرین کارت EB-2: متخصصانی با مدرک پیشرفته یا افرادی با توانایی استثنایی:

افرادی که توانایی فوق العاده ای در علوم ، هنرها یا تجارت دارند ، متخصصان درجه پیشرفته، پزشکان واجد شرایط که در ناحیه ای از ایالات متحده طبابت می کنند.

 

گرین کارت EB-3: نیروی کار ماهر یا حرفه ای:

نیروی کار ماهر (حداقل دو سال آموزش و تجربه)

افراد حرفه ای با مدرک لیسانس (واجد شرایط برای یک گروه ترجیحی بالاتر)

نیروی کار غیر ماهر

 

گرین کارت EB-4: مهاجران ویژه:

کارمندان سابق دولت ایالات متحده در خارج از کشور

افرادی که به عنوان مترجم در نیروهای مسلح ایالات متحده خدمت می کنند

 

گرین کارت EB-5: سرمایه گذاران (ایجاد اشتغال)

کارآفرینان بین المللی که می توانند ۱.۰۰۰.۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنند و حداقل ده شغل تمام وقت جدید ایجاد کنند. در برخی شرایط خاص ممکن است که در صورت ایجاد حداقل پنج شغل جدید ، سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰ دلاری قابل قبول باشد. اگر شما یک کارفرما هستید (یا یک کارفرمای احتمالی) و می خواهید یک کارگر خارجی را حمایت کنید تا بر اساس یک پیشنهاد شغل دائمی به یک اقامت دائم تبدیل شود . شما و کارگر خارجی باید یک فرآیند چند مرحله ای را طی کنید تا یک کارفرمای حامی مالی شوید.

 

اقامت امریکا از طریق کار کردنکار در آمریکا با ویزای دانشجویی:

دانشجویانی که با مجوز دانشجویی در ایالات متحده تحصیل می کنند ممکن است در دانشگاه کار کنند ، اما آنها در اولین سال تحصیلی خود در برنامه خود مجاز به کار در خارج از دانشگاه نیستند. پس از اولین سال تحصیلی ، خارجی های دارای ویزای دانشجویی ایالات متحده امریکا می توانند در سه نوع استخدام خارج از دانشگاه شرکت کنند:

آموزش عملی برنامه درسی

آموزش عملی اختیاری (قبل از اتمام یا بعد از اتمام)

آموزش عملی اختیاری علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات (STEM)

 

محروم شدن از اجازه کار در آمریکا:

سه دلیل وجود دارد که ممکن است اجازه کار در آمریکا برای شما رد شود. اولین مورد این است که اگر فرم درخواست اجازه کار (I-765) را به اشتباه پر کردید و یا امضای آن را فراموش کردید. دلیل دوم و کمتر رایج این است که درخواست گرین کارت شما به سرعت پردازش می شود به طوری که شما قبلا قبل از رسیدگی به درخواست اجازه کار خود ، یک گرین کارت تایید شده دارید. این یک مشکل خوب (در صورت نادر بودن) است ، زیرا به محض داشتن گرین کارت امریکا ، برای کار قانونی نیازی به مجوز کار جداگانه ندارید. آخرین دلیل این است که شما در حال حاضر واجد شرایط شناخته نشده اید و شرایط این مجوز خاص را ندارید.

 

برای گرفتن ویزای کاری امریکا از متخصصین کمک بگیرید:

با توجه به اینکه سالانه متقاضیان زیادی از سراسر جهان برای گرفتن مجوز کار در آمریکا متقاضی هستند ، مهم است که از کمک حقوقی افراد با تجربه برخوردار شوید که اطمینان حاصل کنند بسته درخواست شما بیشترین شانس را برای پذیرش دارد. جزئیات از دست رفته یا نادرست می تواند منجر به پیشنهاد منفی شود ، در صورتی که اگر توسط یک متخصص مهاجرت آماده شود ، می توان از آنها جلوگیری کرد. اگر درخواست شما رد شود ، پرونده شما برای همیشه در بانک اطلاعات مهاجرت ایالات متحده ثبت می شود. بنابراین ضروری است که بار اول آن را درست انجام دهید.

اسناد و مدارک مربوط به اخذ ویزای کار آمریکا برای یک فرد خارجی پیچیده است و معمولاً نیاز به تخصص حقوقی دارد.

 

آیا به ویزای کار ایالات متحده نیاز دارید؟

اگر می خواهید از بهترین شانس خود برای گرفتن تأیید درخواست ویزای کار آمریکا خود اطمینان حاصل کنید ، رویال اپلای به شما پیشنهاد می کند برای درک گزینه های خود با ما مشورت کنید. ما به صد ها نفر کمک کرده ایم که با مجوز کار آمریکا با موفقیت وارد ایالات متحده شوند و رویال اپلای نیز می تواند به شما کمک کند.

به طور کلی افرادی که خواهان کار در آمریکا هستند باید از طریق وزارت امور خارجه (DOS) درخواست ویزا دهند. قبل از ورود به ایالات متحده، شما باید خود را به یک افسر گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده (CBP) معرفی کرده و مجوز ورود به ایالات متحده دریافت کنید. اگر در آمریکا اقامت دارید اما مجاز به دریافت مجوز کار نیستید می‌توانید درخواست تبدیل ویزا و یا اقامت دائم داده تا بتوانید مجوز کار بگیرید. شرایط لازم و مدت زمان ویزای دریافتی بسته به نوع ویزای درخواستی، از طرف وزارت امنیت ملی تعیین می‌شود. اگر هر یک از شرایط نقض شود مجبور به ترک آمریکا خواهید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ارشد مهاجرت رویال اپلای در تماس باشید و یا از طریق تکمیل فرم ارزیابی مشاوره کارشناسان رویال اپلای را دریافت کنید.

 

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: تهران زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *