ویزای افراد نخبه EB1 – برای اقامت دائم در ایالات متحده امریکا است و برای “افراد دارای اولویت” در نظر گرفته شده است. این افراد اتباع خارجی هستند که یا “توانایی های خارق العاده ای” دارند ، یا “استادان برجسته یا محقق” هستند و همچنین “برخی از مدیران و مدیران شرکت های خارجی که به آمریکا منتقل می شوند” نیز شامل می شود. به آنها این امکان را می دهد تا به طور دائم در آمریکا بمانند.

بنابراین ، متقاضیانی که می توانند از طریق شهرت مداوم ملی یا بین المللی توانایی فوق العاده خود را در علوم ، هنر ، آموزش ، تجارت یا ورزش نشان دهند ، نیازی به پیشنهاد دائمی استخدام درآمریکا ندارند و واجد شرایط درخواست خود هستند ، با این حال ، آنها باید در زمینه تخصص خود در آمریکا کار کنند.

 

ویزای افراد نخبه EB1 به سه نوع افراد اعطا می شود:

این ویزا به کسانی که توانایی فوق العاده ای در علوم ، هنرها ، آموزش ، تجارت ،  یا ورزش دارند که با تحسین مداوم ملی یا بین المللی به اثبات رسیده و دستاوردهای آنها در این زمینه از طریق مستندات گسترده شناخته شده است اعطا میشود.

“اساتید و محققان برجسته” که “به دلیل دستاوردهای برجسته علمی خود در یک زمینه خاص در سطح بین المللی شناخته می شوند”. آنها همچنین باید “حداقل سه سال سابقه تدریس یا تحقیق در آن حوزه دانشگاهی را داشته باشند و با تدریس تصدی گری یا دوره تحقیق یا موقعیت تحقیقاتی مشابه در دانشگاه یا موسسه آموزش عالی وارد ایالات متحده شوند”.

“برخی از مدیران و مدیران شرکتهای خارجی که به ایالات متحده منتقل می شوند” آنها باید در طول سه سال گذشته ، حداقل برای یک سال در خارج ازآمریکا در موقعیت مدیریتی در همان شرکتی که قصد دارد آنها را در آمریکا یا در یک شرکت مرتبط استخدام کند ، استخدام شده باشند. شرایط دیگری نیز وجود دارد.

 

معیارهای صلاحیت ویزای افراد نخبه :


برنامه کارت سبز EB1 توانایی فوق العاده در دسته اولویت ویزای مهاجرت مبتنی بر استخدام (EB1) است که به EB1A یا EB1EA معروف است. در میان هر سه دسته تحت EB-1 ، فقط EB-1A اجازه دادخواست شخصی را می دهد – به این معنا که فرد می تواند پرونده EB-1A را برای خود درخواست کند بدون اینکه کارفرمای آمریکا به عنوان حامی مالی یا دادخواست دهنده عمل کند.

با این حال ، EB-1A همچنین دارای استاندارد قانونی بسیار بالایی است. این به درخواست کننده نیاز دارد تا نشان دهد که فرد یا برنده جایزه بزرگی شده است (به عنوان مثال جایزه نوبل) یا از معیارهای نظارتی حداقل سه معیار را برآورده کرده است EB1-A) ، افسران دادرسی از رویکرد داوری دو بخشی استفاده می کنند – پس از تعیین اینکه آیا فرد حداقل سه معیار نظارتی را برآورده کرده است ، یا داور باید در نظر بگیرد تمام شواهد ارائه شده به طور کلی برای تعیین اینکه آیا تبعه خارجی از سطح تخصص لازم برای این گروه برخوردار است یا خیر.

افراد دارای توانایی خاص – شرایط ویزای EB1 آمریکا :

افراد دارای توانایی خاص - شرایط ویزای افراد نخبه EB1

این افراد باید دارای یک توانایی در زمینه هایی مانند تجارت، آموزش، ورزش، هنر و علوم داشته باشند که در این توانایی خاص و خارق العاده هستند و این توانایی شخص را از دیگران متمایز ساخته است. متقاضی همچنین باید دارای سوابق دریافت جایزه و تحسین و تشویق از سمت جوامع بین المللی باشد. مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا جوایزی مانند مدال المپیک اسکار و پولیترز می باشد. در واقع شما باید نشان دهید که می خواهید در زمینه توانایی خود فعالیت خود را ادامه دهید این به معنای پیشنهاد کاری و یا گواهی اشتغال به کار نمی باشد.

 

یک متقاضی بیگانه برای اثبات توانایی فوق العاده در این زمینه باید از ۱۰ معیار ذکر شده در زیر ۳ مورد داشته باشد:

۱-مدارک دریافت جوایز یا جوایز برتری  در سطح ملی یا بین المللی

۲-مدارک عضویت در انجمن های این حوزه که خواستار موفقیت برجسته اعضای خود هستند. (شواهدی از مطالب منتشر شده درباره شما در نشریات حرفه ای یا عمده تجارت یا سایر رسانه های مهم)

۳- شواهدی درباره قضاوت درباره کار دیگران ، به صورت جداگانه یا در یک هیئت

۴- شواهدی از مشارکت های اصلی علمی ، علمی ، هنری ، ورزشی یا مرتبط با مشاغل از اهمیت عمده در این زمینه

۵- شواهدی درباره تألیف مقالات علمی در نشریات حرفه ای یا عمده تجارت یا سایر رسانه های مهم

۶-شواهدی که نشان می دهد کار در نمایشگاه ها یا ویترین های هنری به نمایش گذاشته شده است. (شواهدی از عملکرد نقش پیشرو یا حیاتی در سازمانهای برجسته)

۷-شواهدی از دستمزد بالا یا سایر اجرت های قابل توجه بالا در رابطه با سایر افراد در این زمینه

۸-شواهدی از موفقیت های تجاری در هنرهای نمایشی

۹-مطالبی که در مورد شما در نشریات عمده تجاری یا سایر رسانه های مهم منتشر شده است. این مطالب باید مربوط به کار شما در این زمینه باشد. انتشارات می تواند از ژورنال های خاص حوزه شما ، مانند مجله گوش و حلق و بینی ، تا روزنامه های مهم مانند نیویورک تایمز باشد. شما محدود به چاپ نیستید.

۱۰-موفقیت تجاری در هنرهای نمایشی. این را می توان با دریافت باکس آفیس از فیلم ها یا نمایشنامه های شما ، فروش کارنامه یا فروش مستند ویدیویی خود به یک شبکه با مبلغ قابل توجه نشان داد.


مزایای اصلی درخواست برای افراد با توانایی فوق العاده عبارتند از:برای این دسته از EB-1 هیچگونه گواهی کار لازم نیست. برای افراد با توانایی فوق العاده ، هیچ پیشنهاد کاری یا موقعیت شغلی دائمی مورد نیاز نیست. و گرفتن گرین کارت بسیار سریعتر از دسته های مهاجرت EB-3 یا EB-2 است.


دسته اساتید و محققان برجسته:


کارفرمای آمریکایی که قصد همکاری با یک استاد یا محققی برجسته در یک رشته دانشگاهی را دارد ، می تواند دادخواست فرم I-140 را در چنین طبقه بندی تنظیم کند.

کارفرما باید آن را برای کارمند خارجی ثبت کند. برای دادخواست EB1-OR ، متقاضی باید اسنادی را نشان دهد که توانایی برجسته فرد را نشان می دهد ، و همچنین باید یک نامه دائمی پیشنهاد کار ، و همچنین شواهدی از سه سال تجربه تدریس یا تحقیق داشته باشد. 

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای 

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.