مهاجرت + ویزا (آمریکا)

اقامت آمریکا

نقشه آمریکا بر روی کره زمین

اقامت آمریکا آرزوی بسیاری از مهاجران در سراسر جهان است .کشور آمریکا که به کشور فرصت ها معروف است . سالیان سال است که مقصد اصلی مهاجران در سرتاسر دنیا است. اما در سال های گذشته با توجه به سیاست های ضد مهاجری تعداد مهاجران به این کشور کاهش پیدا کرده. اما با این وجود باز کشور آمریکا مقصد بسیاری از مهاجران و متقاضیان مهاجرت است.

به دلیل وجود دانشگاه های برتر و مهمترین دانشگاه های جهان مهاجرت تحصیلی در آمریکا بسیار رایج است. مهاجرت به آمریکا با توجه به سختگیری های اخیر برای دریافت اقامت آمریکا بسیار سخت شده است ولی در حال حاضر بهترین روش مهاجرت از روش ویزای تحصیلی می باشد.

ایالت متحده آمریکا

ایالت متحده آمریکا در شمال قاره آمریکا واقع شده است که از ۵۰ ایالت شکل گرفته و جز سومین کشور پرجعمیت جهان محسوب می شود. پایتخت ان واشنگتن دی سی و شهر پرجعمیت آمریکا نیویورک است. افرادی که قصد دارند به آمریکا سفر یا مهاجرت کنند باید برای اخذ ویزای آمریکا اقدام کنند. ایرانیان برای اخذ ویزای آمریکا اول باید وقت سفارت انلاین بگیرند و پس از ان به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه(به دلیل عدم فعالیت سفارت امریکا در ایران)  مراجعه کنند.

مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا در طول تاریخ تارخچه طولانی دارد. تا کنون بیش از ۵۰ میلیون نفر از سراسر دنیا به این کشور سفر کردند. درواقع اکثر ساکنین آمریکا مهاجران و فرزندانشان هستند. اکنون ۲۰درصد از کل مهاجران جهان در آمریکا اقامت دارند.

به دلیل حجم زیاد مهاجران به کشور آمریکا باعث بروز مشکلات مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی چون افزایش بیکاری ، نبود مسکن  افزایش جرم و جنایت و تغییر الگوی رای دهندگان و کم رنگ شدن انسجام ملی در کشور آمریکا شده است. به همین امر دولت مردان آمریکا سیاست های سختگیرانه ایی نسبت به مهاجران دارد. از طرفی یک سری تحقیقات نشان داده که ورود مهاجران تاثیر مثبتی در اقتصاد کشور آمریکا داشته. این روزها مهاجرت و اقامت آمریکا برای مردمان ایران سخت تر از قبل شده است.

ایالت متحده آمریکا

اقتصاد کشور آمریکا

ایالات متحده آمریکا یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان را دارد و همچنین جز هفتمین کشورها از نظر تولید ناخالص داخلی محسوب می شود. طبق آمار بدست امده در سال ۲۰۰۹ حدود ۸۴درصد از اقتصاد کشور آمریکا را بخش خصوصی تشکیل داده بود.

کشور آمریکا از قرن نوردهم تا کنون جز یکی از کشورهای پیشرفته جهان در زمینه تکنولوژی و نوآوری های علمی محسوب می شود . با آمدن هیتلر و نازیسم در جنگ جهانی دوم ، نخبگان زیادی مثل آلبرت انیشتین، انریکو فرمی و جان فون نویمان به آمریکا مهاجرت کردند . در واقع اقامت این نخبگان و پیشرفت علم و نواوری ها باعث شد که یکی از سیاست های آمریکا جذب نخبگان از سراسر جهان باشد.

می توان گفت نوآوری و پژوهش‌های علمی و پیشرفت علم و در کشور آمریکا بخش عمده ایی از درآمد و اقتصاد کشور را تامین می کند.

 

سیستم آموزشی و دانشگاه های آمریکا

سیستم آموزشی و دانشگاهی امریکا

کشور آمریکا بخش عمده و قابل توجهی از بودجه کشور را در اختیار سیستم آموزشی می گذارد. و هر ایالت با توجه به وزارت آموزشی خود قوانین خاص خود را دارد. در اکثر ایالت ها آموزش بچه ها از ۶ یا ۷ سالگی شروع می شود و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد. دانش آموزان می توانند هم در دبیرستان های دولتی هم در دبیرستان های خصوصی، شبانه‌روزی، دینی و یا تخصصی مانند (دبیرستان موسیقی و هنر) به تحصیلات خود ادامه دهند.

در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان کشور آمریکا نقش بسیار پررنگی نسبت به بقیه کشورها دارد. و ۲۷ دانشگاه آمریکا در این لیست وجود دارند.

در سال ۲۰۱۸ سازمان ۲۱ Universitas کشور آمریکا را به عنوان بهترین کشور در جهان از نظر سیستم آموزشی و کیفیت آموزشی عالی و پژوهش‌های علمی معرفی کرده است.

بنابراین دانشجویان زیادی تمایل به مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا دارند.

میتوانید برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آمریکا به مقالات ما مراجعه کنید.

 

خدمات درمانی کشور آمریکا

بیمه خدمات درمانی در آمریکا ترکیبی از بیمه دولتی و خصوصی می باشد. و همه عموم به این بیمه ها دسترسی ندارند. طبق امار بدست امده در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۲ درصد مردم آمریکا هیچ بیمه درمانی نداشتند. اما بعدها کم کم دو طرح بیمه ایی با عنوان Medicare (برای افراد بالای ۶۵ سال) و Medicaid (برای افراد کم درآمد)  به وجود امد.

بیمارستان های امریکا

مزیت های مهاجرت و اقامت آمریکا

  • کشور آمریکا کشوری انگلیسی زبان است.
  • از سیستم های اموزشی خیلی خوبی برخورددار است . و جز بهترین ها در جهان است .
  • فرصت های شغلی و سرمایه گذاری بسیاری دارد .
  • اقتصاد بسیار قوی و با ثباتی دارد.
  • از تکنولو های روز دنیا بهرمند است.

روش های مهاجرتی و اقامت آمریکا برای ایرانیان

روش های زیادی برای مهاجرت و اقامت آمریکا وجود دارد از جمله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری ، مهاجرت از طریق ازدواج ، مهاجرت از روش تولد فرزند ، اقامت از روش پناهندگی ، مهاجرت نخبگان ، مهاجرت از روش سرمایه گذاری ، اقامت آمریکا از روش ویزای خانوادگی و یا از روش لاتاری.

امروزه اقامت آمریکا از روش سرمایه گذاری در بین ایرانیان بسیار رواج دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از وکیلان مجرب در ارتباط با اقامت آمریکا و ویزاهای مهاجرتی آمریکا مثل مهاجرت تحصیلی و کاری به آمریکا و همچنین شرایط اقامت آمریکا و در نهایت اخذ اقامت آمریکا و همچنین ویزای کاری و سرمایه گذاری کانادا و استرالیا می توانید با موسسه رویال اپلای در تماس باشید.

سوالات متداول درباره اقامت آمریکا

✅ برای اخذ اقامت آمریکا وجود وکیل الزامیست؟

اگر شما در زمینه قوانین مهاجرتی و اقامت کشور امریکا دانش و اطلاعات لازم و کافی دارید . می توانید شخصا برای اخذ اقامت امریکا اقدام کنید . اما قطعا داشتن وکیلی کارامد و با تجربه مرتبط به مهاجرت به امریکا برای شما خیلی بهتر است . و می تواند سرعت شما را در روند کاری افزایش دهد . و تمام تجربیات خود را با شما در میان بگذارد . و خیال شما هم بابت تمام مسائل حقوقی و قانونی کاملا راحت است.

 

✅ برای دریافت اقامت امریکا از کجا باید شروع کنیم؟

اولین قدم برای مهاجرت به کشوری و اخذ اقامت ان کشور شما باید هدفتان را مشخص کنید . سپس راه های مهاجرت به ان کشور را پیدا و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید . با توجه به راه انتخابی مدارک مورد نیاز را جمع اوری کنید.

 

✅ بهترین روش برای اخذ اقامت امریکا چیست؟

برای هر شخص یک راه بهتر وجود دارد . که شما با مشورت کردن با یک وکیل خبره می توانید بهترین روش مختص خود را برای اقامت امریکا پیدا کنید. به طور کلی در حال حاضر بهترین روش های مهاجرتی به امریکا از طریق تحصیل و سرمایه گذاری است

 

✅ کدام روش برای مهاجرت و اقامت امریکا هزینه کمتری دارد ؟

شما اگر از طریق کار اقدام کنید کم هزینه تر است ملا با دریافت پیشنهاد کاری از امریکا می توانید به امریکا مهاجرت کنید و سپس اقامت امریکا را دریافت کنید . بعد از ان می توانم تحصیل در امریکا را معرفی کنم . که دومین روش کم هزینه برای اقامت امریکا است.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر و بهتر می تواند فرم ارزیابی موسسه مهاجرتی رویال اپلای را پر کنید . مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند . و شما را راهنمایی می کنند. با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *