مرکز ملی ویزای ایالات متحده NVC

مرکز ملی ویزای ایالات متحده NVC

مرکز ملی ویزا (NVC) شاخه ای از وزارت خارجه ایالات متحده است که پیش پردازش ویزا را به نمایندگی از سفارتخانه های آمریکا انجام می دهد. NVC ، واقع در پورتسموث ، نیوهمپشایر ، بسیاری از مراحل اولیه ویزای مهاجرت (گرین کارت) را انجام می دهد آنها همچنین برخی از دسته ها و درخواست های ویزای غیر مهاجرتی را بررسی می کنند.

لازم به ذکر است که درخواست شما تنها زمانی به NVC ارسال می شود که USCIS دادخواست را بپذیرد. NVC پس از دریافت دادخواست از USCIS ، شماره پرونده را تعیین می کند. پس از آن ، NVC با متقاضیان تماس می گیرد تا تأیید کند که درخواست های آنها توسط سازمان دریافت شده است.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که شماره پرونده تعیین شده توسط NVC با شماره پرونده تعیین شده توسط USCIS یا شماره اختصاص داده شده به ویزای مهاجرت متفاوت است. اگر متقاضی هستید ، مطمئن شوید که این شماره ها را یادداشت کرده و در یک مکان امن ذخیره کنید ، زیرا در مراحل مهاجرت به آنها نیاز خواهید داشت. هنگامی که NVC پردازش درخواست شما را به پایان رساند ، با شما مصاحبه می شود.

اطلاعات تماس مرکز ملی ویزای ایالات متحده NVC

 

NVC از طریق تلفن یا ایمیل قابل دسترسی است. ساعت کاری معمولی ۷:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ صبح استاندارد شرقی ، دوشنبه تا جمعه است. این شامل تعطیلات فدرال نمی شود.

تلفن (فقط برای درخواست ویزای مهاجرت): (۶۰۳) ۳۳۴-۰۷۰۰

تلفن (فقط برای درخواست ویزای غیر مهاجرتی): (۶۰۳) ۳۳۴-۰۸۸۸

به دلیل حجم زیاد تماس ها ، زمان انتظار ممکن است بیش از ۳۰ دقیقه باشد. لطفاً توجه داشته باشید که فقط نمایندگان انگلیسی زبان در خط استعلام ویزای غیر مهاجر موجود هستند.

فرم ایمیل: فرم استعلام عمومی

NVC معمولاً در عرض ۱ تا ۳ هفته به درخواست های ایمیل پاسخ می دهد. ممکن است مدتی طول بکشد تا به سوالات شما پاسخ دهند. درخواست خود را با تمام جزئیات مورد نیاز ارسال کنید. NVC باید از هرگونه تغییر آدرس که بر درخواست کننده یا ذینفع تأثیر می گذارد با استفاده از فرم استعلام عمومی مطلع شود.

کدام درخواست ها از طریق NVC بررسی می شوند؟

NVC به درخواستهای زیر ایالات متحده رسیدگی می کند:

فرم I-130: دادخواست برای بستگان بیگانه

form I-140: دادخواست مهاجر برای کارگر بیگانه

I-600 ، I-600A ، I-800 و I-800A : دادخواست پذیرش کودک توسط شهروند ایالات متحده

I-360: دسته بندی ویژه مهاجران از جمله EB-4

I-526: ویزای EB-5

فرم I-129F: دادخواست برای نامزد و/یا فرزندان نامزد

سوالات متداول در مورد مرکز ملی ویزای ایالات متحده NVC

چگونه می توانم وضعیت مورد NVC خود را بررسی کنم؟

شما می توانید وضعیت پرونده NVC خود را در مرکز درخواست الکترونیکی کنسولی وزارت امور خارجه (CEAC) نظارت کنید. می توانید وضعیت را در سایت CEAC یا از طریق تلفن بررسی کنید. برای ویزای مهاجرتی ، شماره مورد NVC و برای ویزای غیر مهاجرتی ، محل مصاحبه الزامی است.

NVC چقدر زمان می برد تا مصاحبه ای در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شود؟

اگرچه NVC تلاش می کند تا قرارهای ملاقات را ظرف سه ماه پس از دریافت کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز برنامه ریزی کند ، این جدول زمانی بستگی به وضعیت و ظرفیت عملیاتی بخش کنسولی دارد.

چگونه می توانم تاریخ اولویت NVC خود را بدانم؟

تاریخ اولویت شما ممکن است در سند I-797 که USCIS پس از تأیید درخواست I-130 برای شما ارسال شده است ، پیدا شود.

چه چیزی باید برای مصاحبه NVC خود نیازمند هستم؟

متقاضی موظف است کلیه مدارک مدنی اصلی یا کپی مورد نیاز را به مصاحبه ویزا بیاورد. عدم ارائه کلیه مدارک مورد نیاز به مصاحبه ممکن است باعث تأخیر یا رد ویزا شود. شما باید مدارک زیر را به مصاحبه بیاورید:

  • قرار ملاقات -نامه قرار مصاحبه ای که از NVC دریافت کرده اید.
  • گذرنامه -برای هر متقاضی ، گذرنامه ای که تاریخ انقضا ندارد و شش ماه بیشتر از تاریخ مورد نظر برای ورود به ایالات متحده اعتبار دارد
  • عکس – دو عکس رنگی یکسان برای هر متقاضی
  • صفحه تأیید DS-260
  • اسناد پشتیبان-نسخه های اصلی یا تأیید شده همه اسناد مدنی که در CEAC بارگذاری کرده اید.

آیا برای درخواست ویزای ایالات متحده به کمک نیاز دارید؟

istockphoto 1279862622 612x612 1

اگر چنین است ، همین امروز با رویال اپلای  تماس بگیرید. همه پرونده های رویال اپلای توسط متخصصان مهاجرت ماهر و مجرب که وابسته به رویال اپلای  هستند اداره می شود. این متخصصان متشکل از وکلای دادگستری دارای مجوز و مشاورانی هستند که در شرکت مهاجرت رویال اپلای کار می کنند و از بالاترین استانداردهای خدمات مشتری پیروی می کند.

آیا سوالی در رابطه با مهاجرت دارید؟

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت رویال اپلای را پر کنید و ظرف ۲۴ ساعت پاسخ دهید تا ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر.

تکمیل فرم ارزیابی باید ۳-۴دقیقه طول بکشد. کارشناسان رویال اپلای  ظرف یک روز کاری با شما تماس می گیرند تا در صورت توانایی کمک به شما اطلاع دهند.

۰۲۱۲۲۴۰۷۱۷۱