ویزای توریستی آلمان

آلمان یکی از کشورهای بزرگ قاره اروپاست و یکی از زیباترین کشورهای اروپایی شینگن است که به دلیل برخورداری از جاذبه‌های متنوع در زمینه جذب گردشگر نیز بسیار موفق است و گردشگران بسیاری از طریق تورهای آلمان به این کشور سفر می‌کنند. از این رو گردشگران برای سفر به این کشور نیازمند دریافت ویزای توریستی هستند.

مدت اعتبار ویزای توریستی آلمان

اخذ ویزا برای کشور آلمان به مدت سه ماهه صادر می شود. بنابراین شما باید به سفارت آلمان تعهد دهید که پس از گذشت این ۳ ماه به کشور خود باز می گردید.
اگر شما قصد اقامت در خاک آلمان را حداکثر تا مدت ۹۰ روز (سه ماه) را دارید، باید از طریق سفارت با ارائه مدارک درخواستی و طی مراحل اقدام به دریافت ویزا نمایید.

ویزای توریستی آلمان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی آلمان :

  • شناسنامه ایرانی
  • گذرنامه (اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.)
  • سه قطعه عکس رنگی (برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد)
  • دعوتنامه (خانواده یا دوست مقیم آلمان شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در آلمان یا مدارکی که نشان دهد شما صاحب مسکن در آلمان هستید (مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت).
  • اسناد رسمی شغلی و منابع مالی

در این مورد سفارت آلمان برای افراد تاجر و صاحبان صنایع مدارکی چون سند قانونی ثبت شرکت، صورت حساب بانکی و یا دفترچه پس انداز با تاریخ گشایش حساب را تعیین کرده است.

برای افرادی که حقوق بگیر و کارمند می باشند نیز گواهی اشتغال به کار با تاریخ دقیق شروع به کار و مدت مرخصی، فیش حقوقی ماه قبل و صورت حساب بانکی و یا دفترچه حساب پس انداز با تاریخ گشایش را تعیین کرده است.

برای افراد دارای شغل آزاد نیز کارت صنفی، صورت حساب بانکی و یا دفترچه حساب پس انداز با تاریخ گشایش مورد نیاز می باشد. ضمناً برای اشخاص تحت تکفل نیز می بایست شوهر و یا پدر مدارکی چون گواهی کار، صورت حساب بانکی و یا دفترچه پس انداز خود را ارائه نماید.

بیمه

داشتن بیمه انفرادی و یا دسته جمعی برای دریافت ویزا الزامی می باشد. بیمه می بایست مواردی چون هزینه های احتمالی برگشت به کشور تحت مراقبت های پزشکی، هزینه های احتمالی نیاز به درمان، هزینه های بیمارستانی احتمالی را پوشش دهد. حداقل مبلغ این بیمه می بایست ۳۰ هزار یورو باشد و تا پایان اقامت شما در حوزه شینگن نیز اعتبار داشته باشد. ضمناً شرکت بیمه کننده می بایست نماینده رسمی در آلمان داشته باشد.

نکات مهم در گرفتن وقت سفارت آلمان

یکی از مهم ترین موارد در گرفتن وقت از سفارت این است که از گرفتن چندبار وقت برای مصاحبه خودداری کنید زیرا در صورتی که چند بار به طور مکرر نتوانید در وقت تعیین شده به سفارت آلمان مراجعه کنید تا مدتی از آن محروم می شوید.

قبل از رسیدن روز مصاحبه هیچ مدرکی را برای سفارت نفرستید. همه مدارک مهیا شده در همان روز مصاحبه به سفارت تحویل داده می شوند.  در زمانی که وقت آزاد دارید اقدام به تعیین وقت سفارت کنید زیرا باید سر وقت در محل حضور داشته باشید و با آرامش کامل به سوالات پرسیده شده پاسخ دهید تا ویزا سریع تر در اختیار شما قرار بگیرد.

ویزای توریستی آلمان

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.