دریافت ویزای کشور آلمان

دریافت ویزا و اقامت کشور آلمان

کشور آلمان یکی از بزرگترین قطب های صنعتی اروپا و همچنین جهان به حساب می آید. از این رو رشته های مهندسی در این کشور شرایط خوبی را برای کسانی که قصد کار و سرمایه گذاری و گرفتن اقامت کشور آلمان را دارند ایجاد کرده است.
رویال اپلای در این مقاله سعی دارد تا شما را با شرایط سرمایه گذاری و ویزا و اقامت کشور آلمان و ثبت شرکت و همچنین شرایط اخذ بلوکارت و شهروندی آلمان آشنا سازد.

کشور آلمان در منطقه اروپای مرکزی قرار دارد و پایتخت این کشور برلین می باشد.
این کشور را با نام رسمی جمهوری فدرال میشناسند. نظام این کشور سیاسی و فدرالی دموکرات می باشد که ۱۶ ایالت دارد.
البته لازم به ذکر می باشد که این ایالت ها هرکدام می توانند به حالت جداگانه برای ایالت خود تصمیم گیری کنند. و همانطور که گفته شد کشور آلمان از قطب های صنعتی اروپا و جهان بوده . و از این رو بسیار قدرتمند عمل می کند.
شرکت های زیمنس، بنز، بی ام و فولکس واگن از شرکت های قدرتمند در کشور آلمان می باشند .
از دیگر شهرهای مهم آن می توان به هانوفر، فرانکفورت و هامبورگ اشاره کرد. آلمان از لحاظ سطح رفاهی و حقوق شهروندی نیز در رتبه بالایی قرار دارد.

 

قدم اول سرمایه گذاری در کشور آلمان

در قدم اول شما باید با مسائلی از قبیل هزینه ها زندگی در این کشور، شرایط ثبت شرکت و هزینه های آن، پایه حقوق یک کارمند و یا کارگر در این کشور، هزینه های بیمه و مالیات بر ارزش افزوده و بسیاری موارد دیگر آشنا شوید. و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

ثبت شرکت در کشور آلمان نسبت به کشورهای دیگر از هزینه های معقول تری برخوردار می باشد. که این هزینه ها بستگی به میزان سرمایه گذاری و نوع بیزینسی که قصد دارید انجام دهید، دارد.

اخذ اقامت المان

 

اخذ اقامت با انواع سرمایه گذاری آلمان؛ از طریق  ثبت شرکت

ثبت شرکت در آلمان دارای ملزومات و شرایطی می باشد.
در ابتدای امر شخص متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی حداقل لیسانس باشد و در صورت نداشتن مدرک تحصیلی فرد متقاضی باید مدرک زبان B2 آلمانی را داشته و ارائه دهد.
در مرحله بعد متقاضی باید ۲۵ هزار یورو برای افتتاح حساب شرکت خود پرداخت نماید.
البته باید گفت که این مبلغ برای ثبت شرکت سهامی خاص ۵۰ هزار یورو می باشد.
در این روش ثبت شرکت شرایط سنی خاصی وجود ندارد ولی اگر فرد متقاضی زیر ۵۰ سال باشد از شانس ویزای بالاتری برخودار می باشد.

 

مدت زمان دریافت ویزای سرمایه گذاری در آلمان

مدت زمان انجام پروسه ثبت شرکت از ابتدا کار تا اتمام آن ۶ تا ۸ ماه طول می کشد.
در ابتدای کار باید یک طرح اقتصادی یا همان بیزینس پلن طراحی و تهیه شود که شما باید مشخص می کند برنامه کاری شرکت متقاضی در ۳ سال آینده به چه صورت خواهد بود و همچنین چه کارها و اهدافی را دنبال خواهد کرد.
بعد از تهیه طرح اقتصادی و در صورت اخذ ویزا فرد در ابتدا یک ویزای ۳ ماهه دریافت می کند و می بایست در این ۳ ماه کارهای شهروندی خود، اسکان و افتتاح حساب خود را با مراجعه به اداره مهاجرت و اداره پلیس آن کشور پیگیری نماید که تمامی این مراحل زیر نظر وکلا و مشاوران ما در کشور آلمان انجام می پذیرد.
بعد طی این پروسه به فرد متقاضی ID Card کشور آلمان داده میشود و فرد اجازه اقامت در خاک آلمان را برای ۳ سال خواهد داشت.

 

اجاره محل کار در آلمان

در مرحله دوم متاقاضی می بایست یک محل را به عنوان محل کار خود اجاره کرده و آدرس آن را به دولت اعلام نماید.
در اینجا باید اشاره کرد که محلی که اجاره می شود می تواند همزمان به عنوان محل زندگی متقاضی نیز باشد که همان Home Office می باشد که در این صورت هزینه های انجام کار بسیار کمتر می شود.
در مراحل بعدی کار شخص طی ۳ سال بازد ۲ کارمند استخدام کرده و حقوق, بیمه و مالیات را پرداخت نماید و به دولت نشان دهد که شرکت در حال کار می باشد.
بعد از این ۳ سال و انجام دادن کلیه کارهای مربوطه دولت به فرد متقاضی شهروندی آلمان را احدا خواهد کرد.
لازم به ذکر است که احدا آی دی کارت و همچنین شهروندی برای کل اعضای خانواده فرد متقاضی می باشد.

 

اخذ اقامت با انواع سرمایه گذاری آلمان؛  

اخذ اقامت آلمان از طریق بلو کارت BLUE CARD

یکی از راههای اقامت آلمان و مهاجرت به آلمان اخذ اقامت آلمان از طریق بلو کارت یا کارت آبی می باشد؛ بلو کارت یا کارت آبی آلمان برگرفته از گرین کارت آمریکا در سال ۲۰۰۷ در آلمان شکل گرفته و این امکان را فراهم می سازد تا صاحب بلوکارت یا کارت آبی برای اقامت آلمان ومهاجرت به آلمان برای خود و اقامت همسر و اقامت فرزندان خود به صورت خانوادگی اقدام نماید.
مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق بلو کارت در یک دوره ۴ ساله و یا به میزان دوره قرارداد کاری شخص صاحب مدرک دانشگاهی به عنوان نیروی متخصص در آلمان صادر می شود.
تمامی رشته های تحصیلی دانشگاهی در حوزه مهندسی رشته های علوم پایه نظیر فیزیک، شیمی، بیوولوژی و… رشته های پزشکی و ریزشاخه های پزشکی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و…. واجد شرایط برای گرفتن بلو کارت می باشند.

 دریافت بلوکارت  کشور آلمان

 

مراحل دریافت بلوکارت  کشور آلمان

در ابتدا باید مدرک دانشگاهی متقاضی به زبان انگلیسی ترجمه و مورد تائید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ایران قرار گیرد و همچنین ریز نمرات و ترجمه مدرک دیپلم متقاضی و تایید آن توسط وزارت آموزش و علوم آلمان و اداره خارجیان مورد ارزیابی و تائید قرار گیرد.
در مرحله دوم متقاضی می بایست قرارداد کاری یک ساله با شرکت متقاضی کارمند و ارائه به اداره خارجیان منعقد کند.

 

حقوق مورد نیاز برای بلوکارت آلمان

لازم به ذکر است که حقوق سالیانه مندرج  درقرارداد کار برای هر سال نسبت به رشته تحصیلی باید بین ۴۷۰۰۰ یورو تا ۵۳۶۰۰ یورو باشد که از این مبلغ کلیه کسورات قانونی از جانب کارمند و کارفرما مبلغی در حدود ۲۳۰۰ یورو برای افراد متاهل و در حدود ۲۶۰۰ یورو برای افراد مجرد در هر ماه خواهد بود.

 

مدت زمان اعتبار بلوکارت  آلمان BLUE CARD

کارت آبی یا بلو کارت در ابتدا یک اقامت موقت ۴ ساله است و چنانچه متقاضی اقامت آلمان از طریق بلو کارت در زمان اخذ اقامت آلمان ویا پس از طی اقامت تا ۲۱ ماه اقدام  به یادگیری زبان آلمانی در سطح B1 امکان آن را دارد تا نسبت به اخذ اقامت دائم آلمان از طریق بلو کارت اقدام نمایند.

 

مدارک مورد نیاز جهت اقامت آلمان از طریق بلو کارت آلمان:

  • عکس پرسنلی  ۳٫۵*۴٫۵
  • ترجمه رسمی مدارک دانشگاهی با تایید آلمان
  • ترجمه رسمی سوابق کاری در خارج از آلمان
  • قرارداد پیشنهاد کاری شرکت درآلمان
  • فرم درخواست
  • فرم تکمیل شده شغل متقاضی بلوکارت آلمان
  • ارائه مدرک کارآموزی در صورت نیاز
  • مدارک مورد نیاز جهت اقامت آلمان از طریق بلو کارتدر این مقاله سعی شد تا شما را با بهترین راه سرمایه گذاری در آلمان و همچنین راه های آسان جهت دریافت شهروندی این کشور آشنا سازیم که با توجه به قوانین و مقررات کنونی کشورها، اخذ اقامت و شهروندی یک کشور خارجی از طریق سرمایه گذاری یکی از راحت ترین و سریع ترین روش ها می باشد.

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: ولنجک ، نبش خیابان چهاردهم، ساختمان وفا، واحد۲۰۱

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.