• مهاجرت و سرمایه گذاری آلمان و شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک چیست؟
  • آیا اقامت از طریق خرید ملک در کشور آلمان با توجه به شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک و قوانین آن امکان پذیر می باشد؟
  • میزان هزینه های خرید ملک در کشور آلمان به چه صورت می باشد؟
  • آیا از طریق خرید ملک در کشور آلمان می شود درخواست برای خانواده هم داد و از شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک برخوردار شد؟
  • میزان هزینه های مهاجرت و سرمایه گذاری در آلمان و هزینه های زندگی به چه صورت است؟
  • آیا از میزان مالیات در کشور آلمان مطلع هستید؟ 
مهاجرت و سرمایه گذاری در آلمان

این ها سوالاتی است که در ذهن متقاضیان  خرید ملک در کشور آلمان سوق پیدا می کند و توصیه وکلا و کارشناسان در رویال اپلای به شما متقاضیان خرید ملک در کشور آلمان این می باشد که قبل از هر گونه اقدامی در باب خرید ملک در کشور آلمان در ابتدا با ما تماس حاصل بفرمائید و از شرایط خرید ملک در کشور آلمان جویا شوید.

 شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری در آلمان محسوب می شود که در موسسات حقوقی معتبر به شما عزیزان توصیه می شود. مهاجرت امری مهم در زندگی هر فرد می باشد که این امر باید کاملا قانونی و برنامه ریزی شده سپری شود. زیرا در غیر این صورت متقاضی مجبور به پرداخت هزینه های سنگین و گزاف می شود و توصیه می شود که حتما قبل از هرگونه اقدامی در باب خرید ملک در کشور آلمان  که یکی از طرق مهاجرت است و امری است که از هزینه های بالایی برخوردار می باشد با وکیل مهاجرت و یا مراکز مشاوره معتبر مانند موسسه رویال اپلای تماس حاصل و شرایط را بررسی بفرمائید.

مهاجرت و سرمایه گذاری در آلمان


کشور آلمان به پایتختی شهر برلین جز ۳۲ کشور اتحادیه اروپا می باشد. عملاً موتور اقتصادی کشور آلمان به صورت عمده در چهار شهر مونیخ، برلین، هامبورگ وفرانکفورت متمرکز شده است. جمهوری فدرال آلمان هم اکنون عضو سازمان ملل متحد، ناتو، گروه هشت و گروه پنج و از بنیان گذاران اتحادیه اروپا است. با کسب اقامت از آلمان  می توان به تمام کشورهای حوزه شنگن می توانید سفر کرد. لازم به ذکر است مرز میان Blue Card و PR و یا تابعیت را بیان کنیم Blue Card  مختص به آلمان است و به فردی اختصاص پیدا می کند که درآمد سالیانه او حداقل بین  ۳۷۰۰۰ یورو تا ۴۳۰۰۰ یورو باشد و این کارت به شما اجازه می دهد در اتحادیه اروپا کار کنید و کاریابی انجام دهید اما اقامت دائم و تابعیت به شما این اجازه را می دهد در کل اتحادیه اروپا کار، تحصیل و زندگی نمایید.


هزینه های زندگی در کشور آلمان

همان طور که می دانید اولین امری که در خصوص مهاجرت برای متقاضی در نظر گرفته می شود، میزان هزینه های زندگی می باشد. هر چند این کشور از لحاظ صادرات به عنوان بزرگترین صادر کننده در سطح جهان مطرح می باشد با این وجود به واردات مواد اولیه بسیار وابسته است.

واحد پول در کشور آلمان یورو می باشد  و متوسط درآمد ماهانه ی زندگی در این کشور متناسب با سطح متوسط زندگی می باشد. در حال حاضر حداقل حقوق در آلمان ۸.۵۰ یورو در ساعت تعیین شده است و در آمد ماهیانه ی افراد با توجه به نوع رشته ی تحصیلی شان متفاوت است؛ به عنوان مثال افرادی که در رشته های مهندسی فارغ التحصیل شده اند و سابقه ی کار پایینی دارند ماهانه حدود ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو حقوق دریافت می کنند و درآمد افرادی که در همین رشته تحصیل کرده اند و سابقه ی کار بالایی دارند و همچنین فارغ التحصیلان این کشور و سایر کشورهای اروپایی ماهانه حدود ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو می باشد.

۵ پیشنهاد برای خرید ملک در آلمان

  • بررسی کامل بازار: با توجه به این که چرخه جهانی در تمامی جهان در حال تغیر می باشد و ملک هم جزء این چرخه محسوب می شود اما انتخاب صحیح منطقه، قیمت ارز، ویژگی ها و مواردی از این دست آینده انتخاب شما را تحت پوشش قرار می دهد.
  • استفاده از یک کمک حرفه ای در خرید: در بحث خرید هر محصولی شما باید اطلاعات و علم نسبت به محصول و نحوه ی  کسب محصول از روش های معقول را دارا باشید. که در خصوص خرید ملک در آلمان لازم است که از مشاورین حرفه ای بهره ببرید.
  • استخدام یک نماینده قانونی: در کشور آلمان اجبار ی برای داشتن وکیل نیست اما استفاده از یک وکیل حرفه ای برای شما ضروری است زیرا شما قوانین کشور آلمان را بصورت کامل نمی دانید و ممکن است سرمایه خود را از دست دهید.
  • ترجمه مدارک مهم: شما باید تمام مدارک و اسناد بالقوه را به زبان خودتان تبدیل نمایید و بصورت حرفه ای ترجمه نمایید زیرا شما پس از امضاء و تعهد به موارد مندرج در سند مجبور به تسلیم و اجرای انان خواهید شد .
  • صرفه جویی در پول در پرداخت وام مسکن: باید دقت داشته باشید چون پرداخت وام خود به یورو خواهد یود، به همین خاطر در بحث change کردن و پرداخت به موقع آن دقت لازم را داشته باشید. جالب است بدانید در کشور آلمان شما می توانید ۶۰ % از هزینه مسکن خود را تسهیلات دریافت نمایید.
۵ پیشنهاد برای خرید ملک در آلمان

تغییر قیمت مسکن در آلمان تا حد فاصل سال های  ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در بحث اجاره ۱۵ درصد و در بحث خرید ۲۳ درصد افزایش یافته است و چون نرخ تورم پایین است، عملاً در بحث مسکن بهای آن تغییری نخواهد داشت. در حال حاضر هزینه خرید مسکن به طور متوسط هر متر مربع حدود ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ یورو می باشد.

در کشور آلمان محدودیتی در خرید ملک وجود ندارد و افراد غیر تبعه و کسانی که حتی اقامت اتحادیه اروپا را ندارند می توانند این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. چون کشور قوی و قدرتمندی از نظر اقتصادی می باشد، می تواند بهترین گزینه در بحث سرمایه گذاری باشد.

فرآیند خرید ملک در آلمان

فرآیند خرید ملک در آلمان

در مرحله اول متقاضی  باید یک پیش قرار داد که دارای جزئیات اولیه معامله می باشد مانند: ارزش ملک، شرایط و روش پرداخت، شرایط معامله و میزان سپرده اولیه می باشد. باید بدانید که سپرده اولیه باید شامل ۱۰ درصد از کل قرارداد یا بهای ملک شما باشد. که این مبلغ باید در حساب سپرده بانکی محضر واریز می شود.

در مرحله دوم  یکی از محضر های کشور آلمان تمامی مسئولیت استعلام از ثبت برای اموال غیر منقول، وضعیت بانکی و دریافت تأییدیه های ثبت اراضی و املاک را بر عهده خواهد گرفت و همزمان خریدار موظف است مالیات املاک و مستغلات را پرداخت کرده باشد.

در مرحله سوم عقد قرار داد اصلی خرید ما بین خریدار و مالک صورت می گیرد و خریدار می بایست مدارک خرید و مدارک مرتبط را  در امضاء نماید. عمل ثبت قرارداد لزومی ندارد که در اداره ثبت انجام صورت پذیرد ولی به شما پیشنهاد می شود برای حفظ منافع خود و طرف دیگر این عمل در اداره ثبت صورت پذیرد. شما برای تکمیل مراحل فوق نیاز به ۴۱ روز زمان دارید و شما در این مدت ۴ هفته جهت پرداخت مالیات و املاک و مستغلات زمان دارید. پس از انجام مراحل فوق مالک ۱۰۰در صد از ملک خود هستید و می توانید برای سرمایه گذاری ارزی در آلمان و تمام کشورها بدون محدودیت تجارت آزادانه داشته باشید. در این نوع ویزا شما اقامت مسکونی اخذ خواهید کرد. این بدان معناست که تا زمانی که ملک به نام شما باشد می توانید ویزای رفت و آمد بلند مدت اخذ نمایید و این می تواند شانس خوبی باشد تا شما بتوانید از طریق دیگر اخذ اقامت دائم مثل ویزای کار به این مهم برسید. 

وکلا و کارشناسان رویال اپلای می توانند شرایط مهاجرت و سرمایه گذاری آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک در کشور آلمان در اختیار شما متقاضیان قرار دهد. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که قبل از هر گونه اقدامی با وکلا و کارشناسان ما در دفتر تهران تماس حاصل نمایید.