اتحادیه اروپا

 

قوانین مهاجرت به اروپا:

 

قوانین مهاجرت به اروپا

 

قاره ی اروپا، همواره یکی از مورد توجه ترین مقصدهای مهاجرتی، چه برای تحصیل، چه برای سرمایه گذاری، خرید ملک و راه اندازی کسب و … بوده و هست. امروزه قوانین مترقی و انسان دوستانه اتحادیه اروپا، شرایط اخذ شهروندی کشورهای این اتحادیه را در دسترس همگان قرار داده است. اگر شما واقعا قصد مهاجرت به  اتحادیه اروپا را داشته باشید، قطعا کشور و مسیرمهاجرتی شما باز خواهد بود.  در ادامه به قوانین اتحادیه اروپا در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، تولد فرزند، ویزای مهارت کاری و ویزای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی نظیر آلمان، ایتالیا، اسپانیا، اتریش، فرانسه می پردازیم.

 

قوانین کلی اخذ اقامت کشورهای اتحادیه اروپا:

مهاجرت به اروپا از طریق کار:

در مسیر مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا ، راه های مختلفی برای یافتن کار و اقدام برای زندگی در کشور مد نظر شما وجود دارد. که با طی راه های قانونی و اقدام از مسیر درست ، شانس این که کاری با شرایط کاری و درآمدی مورد نظر خود و حتی فراتر از آن را به دست آورید بالا خواهد بود.

در این روش شما باید از یک شرکت داخل کشور مورد نظر، دعوتنامه برای کار دریافت کنید و از طریق آن اقدام به دریافت ویزای کاری برای کشور آلمان، ایتالیا و… کنید.
در نظر داشته باشید که دو کشور آلمان و اتریش شرایط دیگری هم دارند. ویزای جستوی کار یا جاب سیکر به شما این امکان را می دهد که به مدت ۶ ماه در کشورهای اتریش یا آلمان اقامت داشته باشید و کار مورد نظر خود را جستجو کنید. از نزدیک در مصاحبه ی شرکت ها حاضر شوید و هم با نوع کار و فضای آن بهتر آشنا شوید و هم برای کسب شغل امید بیشتری داشته باشید و شانس موفقیت خود را تا حد زیادی بالا ببرید.

 

 

مدرک تحصیلی لیسانس
حداقل سه سال سابقه کار مرتبط
مدرک زبان آلمانی B1

قوانین سخت‌گیرانه انگلستان

انگلستان قوانین سخت‌گیرانه تری در بایومتریک برنامه‌های مهاجرتی و سفر اعمال می‌کند.  

طبق آنچه درمورد برنامه‌های جدید مهاجرتی اعلام شده است، دولتمردان انگلستان در راستای کنترل مرزها گفتند:” قوانین مربوط به مهاجرت تا سال ۲۰۲۵ دستخوش تغییر چشمگیری خواهد شد.” این تغییرات به دنبال اعمال برنامه‌های مهاجرتی و بایومتریکی شبیه ایالات متحده آمریکا است.

وزیر کشور، پریتی پتل، گفت:” ما برنامه‌ها و قوانین سختگیرانه تری برای کنترل مرزها و ارتباطات مردم خود با مردم کشورهای همسایه داریم چرا که دولت ما خواهان ایجاد پیشرفت برای اطمینان از داشتن سیستم مهاجرتی قانونی و پیشرو در جهان است.”

این بدان معناست که انجام امور بایومتریک برای تمامی مهاجران و البته مسافرانی که با مجوز سفر الکترونیک در مرزها تردد دارند، با قوانین سختگیرانه تری روبرو خواهد شد و آن دسته از افراد که اجازه اقامت دارند، باید برای دریافت “مجوز کار” و “مجوزاجاره مسکن” بایومتریک شوند.

دولت قصد دارد تمام امور مهاجرتی را به صورت آنلاین انجام دهد و از سیستمی یکپارچه برای تثبیت هویت و اخذ ویزا استفاده کند. به منظور تأیید هویت، چهره افراد توسط تلفنی هوشمند ضبط خواهد شد. این برنامه کمک‌های شایانی به متقاضیان و البته وزارت کشورخواهد کرد. 

با ثبت آنلاین اثر انگشت، روند بایومتریک آسان تر و هم چنین حضور متقاضیان در دفاتر انگشت نگاری وک ( VAC) کمتر خواهد شد. انتظار می‌رود استفاده از کارت‌ اقامت (BPR, BPC) تا دسامبر سال ۲۰۲۴ متوقف شود.

سیستم اطلاعات مسافرتی و مجوز اروپایی انگلستان – ETIAS – از مسافران خواسته تا اطلاعات بایومتریک، بیوگرافی و اطلاعات تماس خود را حتما ثبت کنند.

از اوایل سال ۲۰۲۳، انگلستان سیستم مجوز الکترونیک سفر-  ETA- را به کار خواهد گرفت سپس در سه ماهه دوم سال به قطر، کویت، امارات متحده عربی، عمان، بحرین، عربستان سعودی و سایر نقاط جهان خواهد رسید. لازم به ذکر است این مجوز ویزا نیست.

مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج:

 

قوانین ازدواج در اروپا

 

بر خلاف بسیاری از کشورهای دنیا که راه های اخذ اقامت از طریق ازدواج را سخت و پیچیده کرده اند، درهای دریافت این نوع اقامت در اتحادیه اروپا باز است. بسته به کشور مورد نظر، ابتدا یک اقامت دو تا سه ساله به فردی که با یکی از شهروندان آن کشور ازدواج کرده باشد، اعطا می کند که پس از عدم جدایی و پایداری زندگی مشترک، به اقامت دایم تبدیل می شود. این زمان معمولا ۵ سال برای اخذ اقامت کشور مورد نظر و ۶ تا ۱۰ سال برای دریافت پاسپورت اروپایی متغییر است.
نکته حایز اهمیت دیگر این است که همسر اروپایی شما باید مدارکی دال بری امکان تامین مالی همسر خود به اداره مهاجرت کشور مورد نظر ارایه نماید.

 

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.