تحصیل در استرالیا و نیوزلند – دو تا از محبوب ترین مناطق دنیا جهت ادامه تحصیلات، کشورهای استرالیا و نیوزلند است. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در استرالیا و نیوزلند به این کشورها مهاجرت می کنند و موسسه رویال اپلای افتخار همکاری با تعداد قابل توجهی از این عزیزان بوده است.

تحصیل در استرالیا و نیوزلند


راهنمای تحصیل در استرالیا :

افرادی که تحصیل در استرالیا و نیوزلند را انتخاب می کنند علاوه بر سطح علمی دانشگاه های این کشورها، می توانند از طبیعت بسیار زیبای این کشورها نیز بهره مند شوند. در سال های اخیر، با توجه به سختی و طولانی بودن مراحل اخذ ویزای کار و همچنین بسیاری افراد روش مهاجرت تحصیلی را به روش های دیگری سرمایه گذاری یا کار در این کشور را ترجیح می دهند. البته زیبایی و طبیعت یک کشور طبیعتاً به تنهایی برای انتخاب یک کشور کافی نیست، مزیت دیگر تحصیل در استرالیا و نیوزلند این است که می تواند یک مقصد برای ادامه زندگی و به عبارتی بهتر یک روش مهاجرت می باشد.

دانشگاه های استرالیا و نیوزلند (تحصیل در استرالیا و نیوزلند) به علت دارا بودن بهترین متدهای آموزشی همچون متدهای به کار رفته در دانشگاه های آمریکا و انگلیس، سالانه پذیرای تعداد عظیمی از دانشجویان می باشند. یکی دیگر از دلایل انتخاب استرالیا و نیوزلند ارائه بهترین خدمات شهروندی و همچین آب و هوای خوب و وجود فرصت های شغلی مناسب تقریباً برای همه گرایش ها و رشته ها می باشد.

شرایط مهاجرت و تحصیل در استرالیا و نیوزلند و قوانین اخذ اقامت استرالیا برای دانشجویان موضوع جذاب و مهمی است. در هر زمان و مرحله ای از دریافت این ویزا هستید، می توانید از مشاوره وکلا و کارشناسان مجرب رویال اپلای بهره ببرید.

در ادامه قوانین تحصیل کشور استرالیا را بررسی می کنیم.  در نظر داشته باشید که قوانین تحصیل دو کشور استرالیا و نیوزیلند یکسان هستند. همچنین تحصیل در نیوزلند تقریبا مشابه استرالیا بوده و از نظر هزینه های دانشگاه و همچنین هزینه های زندگی مشابه هم هستند.

 

 

تحصیل در مدارس استرالیا:

تحصیل در مدارس استرالیا  و نیوزیلند در مقاطع مختلف، برای افراد با سن کمتر از ۱۸ سال امکان پذیر می باشد. دانش آموزان از سن ۷ سالگی در مقطع ابتدایی به تحصیل می پردازند و تا پایان سن ۱۲ یا ۱۳ سالگی، مقطع ابتدایی را به پایان می رساند و وارد مقطع دبیرستان می شوند. در مقطع دبیرستان دانش آموزان تا سن ۱۷ یا ۱۸ سالگی به تحصیل می پردازند و سپس وارد دانشگاه های استرالیا می شوند.

دوره کالج را می توان در دوره دبیرستان جای داد، دانش آموزان معمولاً در سن ۱۵ تا ۱۸ سال در کالج های استرالیا تحصیل می کنند.

مدارس استرالیا:

مدارس در استرالیا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. مدارس دولتی معمولاً برای شهروندان یا دانش آموزانی است که والدین آن ها اقامت استرالیا را کسب کرده اند. اغلب دانش آموزان خارجی تمایل دارند، در مدارس خصوصی شبانه روزی تحصیل کنند و بدین ترتیب بدون حضور والدین نیز امکان تحصیل برای آنان فراهم می باشد. البته والدین در صورتی که تمایل داشته باشند می توانند فرزند خود را همراهی کنند.

استرالیا در حال حاضر به والدین کودکی که در مدارس خصوصی آن تحصیل می کند و همچنین خواهر و برادر کوچک تر از ۱۸ سال ویزای همراه اعطا می کند. این ویزا با نام ویزای گاردین (Guardian) استرالیا شناخته می شود.

مدارس استرالیا

تحصیل در کالج های استرالیا:

کشور مهاجر پذیر استرالیا برای تحصیل دانش آموزان شرایط ویژه ای را ارائه می دهد و دانش آموزانی که سال نهم را به پایان رسانده اند، می توانند به راحتی وارد کالج های معروف استرالیا شوند. شایان ذکر است دانش آموزان در این مقطع می توانند والدین خود را نیز به عنوان همراه در کنار خود تا اتمام سن ۱۸ سال داشته باشند.

کالج های استرالیا با ارائه بهترین خدمات آموزشی برای دانش آموزان و امکانات ورزشی و تفریحی، سعی در تعلیم و پرورش نیروی کار آمد و آگاه دارند. شایان ذکر است که کالج های استرالیا به جز تحصیل به تمام زوایای پرورشی دانش آموزان می پردازد. بدین معنی که دانش آموزان در این کالج ها استعداد یابی می شوند، چه در زمینه هنر و موسیقی و چه در زمینه ورزشی و همچنین گرایش های تحصیلی. در نهایت دانش آموزان در مسیری قرار می گیرند که می توانند تصمیات درستی در زمینه استعداد کاری، هنری و تحصیلی اخذ نمایند.

کالج خصوصی یا کالج دولتی؟
کالج های استرالیا نیز شامل کالج های خصوصی و دولتی می شود که اغلب کالج های خصوصی بهترین خدمات آموزشی را ارئه می دهند. در حال حاضر هزینه تحصیل در کالج های استرالیا سالانه بین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا می باشد. هزینه تقریبی زندگی یک دانش آموز در استرالیا نیز، در سال حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار استرالیا می باشد.
سن تحصیل در این کالج ها نیز بین ۱۵ تا ۱۸ سال می باشد و دانش آموزان بعد از اخذ دیپلم اگر تصمیم به ورود به دانشگاه دارند می توانند یک دوره فاندیشن را بگذرانند. افرادی که دوره فاندیشن را می گذرانند به راحتی می توانند وارد دانشگاه شوند و علاوه بر تقویت زبان انگلیسی دیگر دوره ها را گذرانده و به راحتی وارد دانشگاه می شوند.

پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور استرالیا:

دانشگاه های معروف استرالیا شامل دانشگاه های گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه باسابقه وسترن با داشتن رتبه ۸۹ در دنیا از جمله دانشگاه های مطرح دراسترالیا می باشد.

برای تحصیل در مقطع لیسانس توصیه می شود فرد متقاضی دوره فاندیشن را در کالج های استرالیا سپری کرده و بعد وارد دانشگاه شود ولی در کل متقاضی مدرک ۱۲ ساله دیپلم و تمامی ریز نمرات را جهت اپلای در مقطع لیسانس دارد. طول تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال می باشد. در ضمن داشتن آیلتس ۶ جزء ملزومات ورود به دانشگاه های استرالیا می باشد و حداقل معدل ورود به این سطح، بهتر است بالای ۱۵ باشد.

در صورتی که فرد معدل مورد نیاز را نداشته باشد باید ابتدا در دوره های فاندیشن شرکت کند و برای شرکت در این دوره ها نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نمی باشد. هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی بسته به دانشگاه و رشته متغیر می باشد اما به صورت تقریبی می توان گفت که هزینه تحصیل در این مقطع حدود ۲۰ تا۳۰ هزار دلار استرالیا می باشد.

پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا:


برای تحصیل در استرالیا در رشته های متنوعی می توان پذیرش گرفت اما کشور استرالیا جزء بهترین گزینه ها برای مهندسین می باشد. جوانان جویای تحصیل و کار می توانند با انتخاب دانشگاه های استرالیا آینده شغلی خود را تضمین نمایند. از جمله شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر و همچنین داشتن نمره زبان بالا و معدل بالا می باشد.

متقاضی می تواند بر اساس موضوع پایان نامه خود که در مقطع فوق لیسانس تدوین می کند، راه ورود به مقطع دکترا را آسان نماید. همچنین دانشجویان در هفته مجوز ۲۰ ساعت کار دانشجویی دارند و در دوران تعطیلات اجازه کار تمام وقت دارند که به تبع این کار می توانند از عهده بخشی از هزینه های خود بر بیایند.

افرادی که از دانشگاه های استرالیا فارغ التحصیل می شوند، می توانند به راحتی جذب بازار کار شوند و همچنین دانشگاه های استرالیا در مقطع دکتری بیشترین میزان بورسیه را اعطا می نماید. استرالیا از جمله کشورهایی می باشد که بیشترین بودجه تحقیقاتی را به دانشگاهایش اعطا می کند. این دانشگاه ها بهترین بستر را برای دانشجویان جویای علم فراهم نموده تا بتوانند در محیط کاملا علمی و تحقیقاتی به تحصیل ادامه دهند.

افرادی که تمایل به اخذ پذیرش از دانشگاه های برجسته و مطرح استرالیا دارند، می توانند با بررسی شرایط و همچنین فراهم آوردن شرایط مورد نیاز شانس خود را امتحان نمایند. شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش به صورت کلی نمره زبان بالا در حد آیلتس ۶.۵ یا ۷ میباشد و مقالات بین المللی و معدل بالا نیز تاثیر گذارند. در این میان مشورت با مشاورین مجرب و خبره ما در این امر بسیار راه گشا بوده و شما را در این راه یاری می نماید.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور استرالیا:

جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا نیاز به مدرک آیلتس ۷ بوده و بدون آن سخت یا غیرممکن می باشد. همچنین ارائه ریز نمرات با ترجمه مدرک تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس لازم است. برای پذیرش در مقطع دکترا متقاضیان باید بتوانند با ارائه رزومه ای مناسب نظر یک استاد راهنما یا سوپروایزر را جلب نمایند. اخذ بورسیه های تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد و استرالیا در زمینه تحقیق و پژوهش بودجه فراوانی صرف می کند. در صورتی که دانشجو موفق به دریافت بورسیه کامل یا فول فاند شود، می تواند تمامی هزینه های تحصیل و زندگی خود در استرالیا تأمین نماید.

به طور کلی می توان گفت برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا سه فاکتور زیر دارای اهمیت می باشد:

 • مدرک زبان، آیلتس ۷ به بالا
 • ارائه مقالات علمی ISI
 • حمایت سوپر وایزر

هزینه های تحصیل دکترا در استرالیا در این کشور سالانه مبلغی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار استرالیا است و دانشجو اجازه ۳۰ ساعت کار در هفته در حین تحصیل در استرالیا را دارد.

دانشگاه های استرالیا

تحصیل در استرالیا به همراه بورسیه تحصیلی:

به طور کلی می توان گفت که در استرالیا نظام تحصیلی به صورت خصوصی می باشد و برای تحصیل باید هزینه پرداخت شود. تنها در صورتی که شخص و والدین تبعه استرالیا باشند این امکان را دارند که در برخی از مقاطع به صورت رایگان تحصیل نمایند و یا با استفاده از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی نسبت به پرداخت قسمتی از هزینه ها اقدام نمایند.

بنابراین افرادی که تمایل دارند برای تحصیل رایگان در استرالیا اقدام کنند، معمولاً باید از طریق دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. اغلب بورسیه در مقطع دکترا اعطا می شود که باید مدارک و شرایط خاصی برای آن فراهم آورید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا و تحصیل رایگان در استرالیا:

 • نمره آیلتس ۷ یا بالاتر
 • ارائه ۲ توصیه نامه قوی از اساتید دانشگاه محل تحصیل
 • ارائه SOP یا بیانیه هدف قوی که شرایط شخصی فرد در آن شرح داده می شود.
 • نگارش یک cv عالی
 • فاند تحصیلی برای دانشگاه های استرالیا


هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا:

هزینه تحصیل در استرالیا بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت است. سیستم آموزشی رایگان برای دانشجویان بین المللی در استرالیا وجود ندارد و همه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا ملزم به پرداخت شهریه می باشند. تحصیل رایگان در استرالیا تنها برای شهروندان یا افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند میسر می باشد.

با توجه به سبک زندگی افراد و شهر، دانشگاه و رشته تحصیلی هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا متغیر می باشد، اما به صورت میانگین می توان مبالغ زیر را برای هزینه های تحصیل در استرالیا بیان کرد.

مقطع تحصیلی     هزینه به دلار استرالیا
دبستان  ۷،۸۰۰ تا ۳۰،۰۰۰
دبیرستان۴،۰۰۰ تا ۲۲،۰۰۰
کالج     ۱۰،۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰
کارشناسی          ۱۰،۰۰۰ تا ۲۵،۰۰۰
کارشناسی ارشد۱۵،۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰
دکترا     ۱۴،۰۰۰ تا ۳۵،۰۰۰

   

کار دانشجویی حین تحصیل در استرالیا و نیوزلند:

با توجه به اینکه سیستم آموزشی استرالیا برای دانشجویان بین المللی، تحصیلات رایگان ارائه نمی دهد، برخی تمایل دارند از طریق بورس تحصیلی یا کار دانشجویی بخشی از هزینه های خود را تأمین نمایند. خوشبختانه دانشجویان در زمان تحصیل در استرالیا امکان اشتغال به کار پاره وقت دارند و از این طریق می توانند علاوه بر تأمین بخشی از هزینه های خود، سابقه کار کسب نمایند و با جامعه استرالیایی نیز بیشتر ادغام شوند.

کار دانشجویی در کشور استرالیا:

دانشجویان می توانند در هفته تا سقف ۲۰ ساعت به کار بپردازند و در آخر هفته ها و تعطیلات دیگر اجازه کار تمام وقت خواهند داشت. در آمد به دست آمده از کارهای دانشجویی با توجه به شغل و شهر متغیر می باشد اما به طور متوسط دانشجویان می توانند حدود ۶۰ درصد از هزینه های خود را تأمین نمایند.

ویزای همراه دانشجویان در استرالیا:

بسیاری از افراد تمایل دارند، در زمان تحصیل در استرالیا، اعضای خانواده را نیز در کنار خود داشته باشند. برای اقامت اعضای خانواده در استرالیا نیاز به اخذ ویزای همراه می باشد که برای افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال از قوانین متفاوتی برخوردار است.

افراد زیر ۱۸ سال که در مدارس یا کالج های خصوصی استرالیا تحصیل می کنند می توانند به صورت همزمان برای یکی از والدین خود نیز درخواست اخذ ویزای همراه یا ویزای گاردین داشته باشند و والدین دیگر، خواهر و برادر دانش آموز نیز با تأخیری کوتاه می توانند جهت اخذ این ویزا اقدام نمایند.

افراد بالای ۱۸ سال نیز در صورت تأهل می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود، درخواست ویزای همراه نمایند. نکته قابل توجه این است که همراه در صورتی که مدرک زبان و رزومه کاری قوی داشته باشد می تواند در استرالیا به کار نیز بپردازد.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا:

برای تحصیل در کشور استرالیا در دو مرحله نیاز به ارائه مدارک می باشد. ابتدا شخص باید از یکی از مدارس یا دانشگاه های استرالیا پذیرش تحصیلی دریافت نماید و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی و مجوز تحصیل و اقامت در استرالیا اقدام کند، که در هر مرحله مدارک خاصی مورد نیاز می باشد.

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی از استرالیا:

 • ارائه و ترجمه ریز نمرات تحصیلی ۱۲ ساله
 • ارائه و ترجمه مدارک تحصیلی قبلی
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • ارائه و ترجمه مدارک شناسایی
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه ۴ قطعه عکس
 • ارائه و ترجمه سوابق کاری

البته برای تحصیل در مدارس استرالیا به این نکته توجه داشته باشید که مدارک تحصیلی چند سال اخیر مورد نیاز می باشد و نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز نمی باشد.

پس از دریافت پذیرش تحصیلی برای ورود به استرالیا و تحصیل و اقامت در این کشور باید ویزای تحصیلی دریافت شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا:

 • ارائه مدارک شناسایی ترجمه شده
 • ارائه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا  (Offer Letter)
 • ارائه مدارک معتبر زبان
 • ارائه سوابق کاری و ترجمه شده
 • گواهی الکترونیکی ثبت نام  (ECOE)
 • انگیزه نامه  (State Of Purpose)
 • ترجمه سند ازدواج
 • تکمیل فرم های مربوطه

دانشجویان فارغ التحصیلی استرالیا


موقعیت کار پس از اتمام تحصیل در استرالیا:

معمولاً متقاضیان پس از پایان تحصیلات خود، تمایل دارند در کشور استرالیا بمانند و به کار در این کشور بپردازند. دولت استرالیا این امکان را برای این علاقه مندان فراهم آورده است که پس از پایان تحصیلات خود، به مدت ۱۸ ماه در این کشور اقامت داشته و به جستجوی کار بپردازند. با توجه به اینکه شخص از دانشگاه های استرالیا فارغ التحصیل شده است و به زبان انگلیسی تسلط کافی دارد، شانس کاریابی در این زمان بسیار بالا می باشد.

توجه به این نکته ضروری می باشد که متقاضی در این مهلت ۱۸ ماهه اجازه کار تمام وقت در استرالیا را دارد و محدودیتی در رابطه با نوع کار وجود ندارد، اما اگر شخص تمایل به دریافت اقامت کاری استرالیا دارد، باید حتما شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود و در سطح استاندارد های تعریف شده بیابد.

توجه به نرخ بیکاری در استرالیا می تواند دید مناسبی از بازار کار استرالیا برای متقاضیان فراهم آورد. براساس آخرین آمار نرخ بیکاری در استرالیا ۵.۳۹ درصد می باشد که در سال های اخیر روندی نزولی را طی کرده است.

 

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت استرالیا پس از اتمام تحصیل:

برخی گمان می کنند که با تحصیل در استرالیا و بعد از پایان تحصیل بلافاصله اقامت دائم استرالیا را دریافت می کنند، اما این موضوع صحت ندارد و اگر دانشجویی مایل به اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا باشد، باید بعد از تحصیل برای یکی از برنامه های مهاجرتی این کشور اقدام کند.

یکی از معمول ترین راه ها برای اخذ اقامت استرالیا پس از پایان تحصیلات، کار در این کشور و اخذ اقامت کاری استرالیا می باشد. متقاضیان می توانند پس از پایان تحصیلات خود ویزای نوع ۴۸۹ استرالیا را دریافت کنند، از این طریق این امکان برای آنان فراهم می باشد که به مدت ۱۸ ماه در استرالیا اقامت داشته و به جستجوی کار بپردازند. این ویزا قابل تمدید نمی باشد، بنابراین شخص باید پیش از پایان مهلت ۱۸ ماهه، در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود استخدام شود و ویزای خود را به ویزای کاری استرالیا تبدیل کند.

در صورتی که متقاضی ویزای کار دریافت کند، پس از گذشت ۴ سال از کار و پرداخت مالیات در استرالیا می تواند جهت اخذ اقامت دائم استرالیا (PR) اقدام کند و پس از گذشت ۲ تا ۳ سال از اخذ اقامت دائم، می توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت استرالیا درخواست داد.

تحصیل در نیوزلند:

همانطور که در ابتدا گفتیم، تحصیل در نیوزلند تقریبا مشابه استرالیا بوده و از نظر هزینه های دانشگاه و همچنین هزینه های زندگی مشابه هم هستند.

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید.

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: تهران زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸