Student visa

ویزای دانشجویی امریکاچگونه می توان برای ویزای دانشجویی امریکا اقدام کرد؟

برای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا باید مراحل زیر را طی کنید:

اسناد پذیرش خود را از موسسه SEVP دریافت کنید.

از طریق فرم DS-160 بصورت آنلاین اقدام کنید.

هزینه درخواست را پرداخت کنید.

هزینه SEVIS I-901 را پرداخت کنید.

مصاحبه ویزای تحصیلی آمریکا  خود را برنامه ریزی کنید.

پرونده را با مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آمریکا ارسال کنید.

در مصاحبه ویزای دانشجویی آمریکا شرکت کنید.

اسناد پذیرش خود را از موسسه SEVP دریافت کنید

پس از اقدام و پذیرش در موسسه آمریکایی که می خواهید در آن تحصیل کنید ، مجبور به انجام برخی مراحل هستید تا بتوانید برای ویزای دانشجویی آمریکا اقدام کنید. مهمترین سندی که باید داشته باشید فرم I-20 ، گواهی صلاحیت برای وضعیت دانشجویی غیرمهاجر است. بدون این فرم ، شما قادر به درخواست ویزای دانشجویی آمریکا و شرکت در مصاحبه خود نخواهید بود.


از طریق فرم
DS-160 بصورت آنلاین اقدام کنید:

پس از دریافت فرم I-20 ، می توانید روند معمول درخواست را شروع کنید. این شامل پر کردن فرم DS-160 بصورت آنلاین با اطلاعات لازم در مورد وضعیت ویزا شما می باشد.


هزینه درخواست را پرداخت کنید:

هزینه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا ۱۶۰ دلار است. شما باید این هزینه را پرداخت کرده و رسید دریافت کنید که بعداً برای مدارک مصاحبه خود به آن نیاز خواهید داشت. ممکن است مجبور شوید هزینه های اضافی را براساس کشور مبدا و سفارت ایالات متحده که از آن درخواست می کنید بپردازید.

 


هزینه
SEVIS I-901 را پرداخت کنید – ویزای دانشجویی امریکا:

هنگامی که توسط موسسه SEVP پذیرفته می شوید ، موسسه شما بلافاصله شما را در سیستم اطلاعات بازدید کننده و دانش آموز و دانشجو (SEVIS) ثبت می کند. برای ثبت نام کامل ، هزینه SEVIS I-901 وجود دارد. برای ویزای تحصیلی آمریکا ، این هزینه ۲۰۰ دلار است.

 

 

student visa

ویزای دانشجویی امریکا
مصاحبه ویزای تحصیلی آمریکا خود را برنامه ریزی کنید:

پس از پر کردن فرم DS-160 و پرداخت هزینه ها ، باید زمان مصاحبه خود را تعیین کنید. مصاحبه ویزای دانشجویی آمریکا قبل از گرفتن ویزای دانشجویی امریکا یک مرحله اجباری است. سعی کنید آن را در اسرع وقت تنظیم کنید ، زیرا ممکن است به دلیل حجم زیاد کار سفارت ایالات متحده تأخیر ایجاد شود. هنگامی که آن را برنامه ریزی می کنید ، یک نامه قرار مصاحبه دریافت می کنید که بعداً در مراحل درخواست به آن نیاز خواهید داشت.

 

پرونده را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال کنید:

قبل از اینکه برای شرکت در مصاحبه  ویزای تحصیلی  خود بروید ، باید پرونده خود را با مدارک لازم برای ویزای دانشجویی ایالات متحده آماده کنید.

 

در مصاحبه ویزای دانشجویی امریکا شرکت کنید:

وقتی برای شرکت در مصاحبه ویزای تحصیلی آمریکا می روید ، با سوالات بیشتردر مورد دلایل شما برای رفتن به ایالات متحده و موسسه ای که می خواهید بپیوندید روبرو خواهید شد. مصاحبه کننده سعی خواهد کرد ارزیابی کند که آیا بعد از اتمام دوره تحصیل در امریکا قصد بازگشت به کشور خود را دارید یا خیر.

هنگامی که ویزای دانشجویی آمریکا شما تأیید می شود ، ممکن است برای تمام وقت تحصیل در ایالات متحده باشد . اگر برنامه مدرک شما ۲ سال است و فقط ۱ سال ویزا دریافت می کنید ، بعداً باید برای تمدید ویزا امریکا خود اقدام کنید.

اگر ویزای خود را تمدید می کنید باید همان روش را دنبال کنید. شاید بتوانید از مصاحبه صرف نظر کنید به این دلیل که قبلاً یکبار این کار را انجام داده اید و قصد شما ادامه تحصیل برای سالهای باقیمانده برای گرفتن مدرک تحصیلی امریکایی است.

اگر ویزای شما تأیید شود ، ۳۰ روز قبل از شروع برنامه مجاز به سفربه ایالات متحده هستید. نمی توانید زودتر از آن وارد ایالات متحده شوید.

 

برای گرین کارت آمریکا اقدام کنید:

حتی اگر ثابت کرده اید که با کشور خود ارتباط قوی دارید ، اگر می خواهید برای گرین کارت آمریکا اقدام کنید ، اجازه این کار را با ویزای دانشجویی آمریکا  دارید. هر چند این یک روش پیچیده است. شما یا باید به عنوان شخصی با توانایی های خارق العاده درخواست کنید ، در آمریکا ازدواج کنید یا ثابت کنید که ۵۰۰،۰۰۰ دلار در اقتصاد آمریکا سرمایه گذاری خواهید کرد.

اگر این موارد برای شما امکان پذیر نیست ، اما شما همچنان می خواهید در ایالات متحده بمانید ، ساده ترین راه این است که وضعیت را به نوع دیگری از ویزا مانند ویزای  H-1B تغییر دهید و از کارفرمای خود در آمریکا حمایت مالی دریافت کنید.


کار به عنوان دانشجوی آمریکایی:

شما ممکن است به عنوان دانشجوی تحصیلی آمریکا  کار کنید اما فقط برای مدت زمان کوتاه از آنجایی که ویزای شما دانشجویی است و نه ویزای کار آمریکا. هنگامی که موسسه آموزشی آمریکایی شما در تعطیلات است و به صورت تمام وقت درموسسه آموزشی خود مشغول به کار هستید ، شما می توانید نیمه وقت در دانشگاه کار کنید.

اگر می خواهید در خارج از دانشگاه کار کنید ، دو گزینه پیش رو دارید:

آموزش عملی برنامه درسی (CPT):

این بدان معناست که موسسه آموزشی آمریکایی که در آن شرکت می کنید ، شما را ملزم می کند تا به عنوان بخشی از برنامه درسی کار کنید. برای فارغ التحصیلی باید آموزش عملی را بگذرانید. این آموزش یا کار عملی باید در زمینه تحصیل شما باشد و باید توسط مقام رسمی موسسه آموزشی آمریکایی  (DSO) شما تأیید شود.

شما مجاز به شروع CPT پس از ۹ ماه ثبت نام در مقطع کارشناسی خود هستید. مدت دوام CPT محدودیتی ندارد ، اما اگر بیش از ۱۲ ماه طول بکشد ، شما مجاز به درخواست آموزش عملی اختیاری (OPT) نیستید.


آموزش عملی اختیاری
(OPT):

برنامه OPT برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است تا در ایالات متحده تجربه کسب کنند. شما می توانید OPT خود را قبل یا بعد از فارغ التحصیلی در آمریکا شروع کنید ، اما حداکثر مدتی که می توانید کار کنید ۱۲ ماه است. کار شما باید مربوط به رشته تحصیلی شما باشد. اگر در یک موضوع مرتبط با STEM هستید ، می توانید ۲۴ ماه دیگر درخواست تمدید OPT کنید.

اگر خود و مقام رسمی موسسه آموزشی (DSO) خود را برای سند مجوز استخدام (EAD) وارد کنید ، می توانید OPT خود را شروع کنید. این کار با تشکیل فرم I-765 انجام می شود. اگر در طی OPT موفق باشید ، کارفرمای آمریکایی شما می تواند موافقت کند که برای ویزای H-1B از شما پشتیبانی مالی کند که از آن می توانید برای گرین کارت آمریکا  نیز درخواست دهید.


سفر به خارج از ایالات متحده:

دانشجویان ویزای دانشجویی آمریکا اغلب مجبور به سفر به خارج از کشور هستند. آنها در هنگام تعطیلات دانشگاه یا در موارد اضطراری به مسافرت می روند. سفر می تواند به کشور های خودشان یا کشورهای دیگر باشد.

اگر دانشجوی ویزای تحصیلی آمریکا هستید که می خواهید به خارج از کشور سفر کنید ، قبل از اینکه برنامه ریزی و رزرو سفر خود را انجام دهید ، باید برخی از دستورالعمل ها را در امریکا دنبال کنید. این دستورالعمل ها برای اطمینان از ورود مجدد شما به ایالات متحده است.

اعضای خانواده را به آمریکا بیاورید:

در صورت داشتن افراد وابسته ، مانند همسر یا فرزندان مجرد زیر ۲۲ سال ، آنها نیز مجاز به آمدن به ایالات متحده هستند. این کار با ویزای F2 قابل انجام است.

ویزای F2 بدون محدودیت است و افراد تحت تکفل فقط باید شرایط را برآورده کنند و مراحل دریافت درخواست ویزا را تکمیل کنند. برای واجد شرایط بودن ویزای F-2 ، باید معیارهای زیر را داشته باشید:

همسر یک دارنده ویزای تحصیلی آمریکا تأیید شده باشید ، یا فرزند مجرد زیر ۲۲ سال دارنده ویزای دانشجویی آمریکا  تأیید شده باشید.

شما باید در طول اقامت خود در آمریکا  توانایی مالی برای تأمین هزینه خانواده را داشته باشید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ارشد و مشاورین رویال اپلای در ارتباط باشید

و یا از طریق تکمیل فرم ارزیابی رویال اپلای مشاوره دریافت کنید.

۰۲۱۲۲۴۰۷۱۷۱