هزینه زندگی در آمریکا

 

یکی از مهم ترین دغدغه های اشخاصی که مایل به مهاجرت به کشور آمریکا هستند، برآورد خرج و مخارج در کشور جدید است. با فرض این که ماهیانه ۶۵۰۰ دلار به طور خالص درآمد داشته باشید، به نظر می رسد می‌توانید زندگی خوبی داشته باشید. هزینه‌های درمانی در آمریکا بالا است اما شما وقتی کار می‌کنید بیمه بسیار خوبی هم خواهید داشت و اگر چه مثلاً هزینه یک سرم وصل کردن ممکن است تا ۱۰۰۰ دلار باشد اما چیزی که شما پرداخت می‌کنید، بیشتر از ۵۰ دلار نمی باشد.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه زندگی در آمریکا :

یکی از هزینه های سنگین برای ساکنین آمریکا، هزینه مسکن می باشد که در بیشتر شهرهای آمریکا به طور معمول مردم، آپارتمان را برای زندگی انتخاب می کنند. هزینه اجاره آپارتمان ها بسته به مدت زمان اجاره و همچنین محل آپارتمان و متراژ آن متغیر است.

در اکثر مناطق آمریکا، اجاره یک آپارتمان یک خوابه بین ۵۰۰ دلار تا ۸۰۰ دلار در ماه است. هزینه اجاره آپارتمان در یکی از شهر های بزرگ نظیر نیویورک، بوستون، سانفرانسیسکو، لس آنجلس و … به مراتب بیشتر است. به عنوان مثال اجاره یک آپارتمان دو خوابه در داخل و یا حومه شهر های نیویورک و نیوجرسی بین ۱۱۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در ماه است.

آپارتمان ها معمولاً دارای امکاناتی نظیر سیستم تهویه هوا، ماشین ظرفشویی، مایکروویو و دیگر امکانات لازم برای زندگی می باشند. البته تمام آپارتمان ها دارای امکانات نیستند و یا این که برای در اختیار گذاشتن برخی از امکانات هزینه را به طور ماهیانه دریافت می کنند. بعضی اوقات چنانچه قرارداد بلند مدت برای اجاره آپارتمان ببندید امکان استفاده از اینترنت رایگان نیز دراختیار شما قرار می گیرد.

آپارتمان ها در آمریکا معمولا مبله نمی باشند. چرا که در صورت مبله بودن هزینه اجاره آن ها بسیاربالا می رود. به عنوان مثال اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه مبله ماهیانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار است. البته همانطور که قبلاً هم به آن اشاره شد اجاره آپارتمان های مبله در شهر های بزرگ بیشتر از قیمت گفته شده خواهد بود.

 

 

شرایط زندگی در آمریکا و بررسی هزینه زندگی آمریکا

 
 

میانگین درآمد در کشور آمریکا :

در کشور آمریکا طیف وسیعی از کارها با نیازمندی ها و توانایی های متنوع در انتظار شما خواهد بود. با توجه به شغل شما، تخصص شما، سابقه کار شما، روابط عمومی شما، تعهد شما، همه و همه سطح حقوق شما را تعیین می کند. اما به طور کلی میانگین درآمد یک نفردر کشور آمریکا، پس از کسر مالیات و به صورت خالص ۲۷۷۰ دلار است.

 

میانگین هزینه های زندگی در کشور آمریکا نیز به شرح زیر است :

 

عنوان هزینه های زندگیمبلغ به دلار آمریکا
تامین اینترنت۲۹ – ۴۹ دلار آمریکا
هزینه نگهداری منزل و تلفن۵۰ دلار آمریکا
هر گالن بنزین (حدود ۴ لیتر)۲.۳۰ دلار آمریکا
رفت و آمد های محلی۵۰ تا ۶۰ دلار آمریکا
متوسط هزینه های کتاب دانشگاهی و منابع۱,۱۷۰ دلار آمریکا در هر ترم
سینما برای یک نفر۱۲ دلار آمریکا
اجاره زمین تنیس برای یک ساعت۱۶ دلار آمریکا
شهریه باشگاه بدنسازی برای یک ماه۳۸ دلار آمریکا

 

اقلام اساسیهزینه به دلار آمریکا
وعده رستوران۱۵ دلار آمریکا
آب۱.۵۴ دلار آمریکا
یک لیتر شیر۰.۸۴ دلار آمریکا
یک قرص نان۲.۷۱ دلار آمریکا
برنج۴.۶ دلار آمریکا
تخم مرغ ۱۲ عددی۲.۳۶ دلار آمریکا
پنیر محلی۱۰.۸۹ دلار آمریکا
گوشت گوساله۱۲.۱۰ دلار آمریکا
سیب۴.۶۳ دلار آمریکا
موز۱.۵۹ دلار آمریکا
پیاز۲.۷۴ دلار آمریکا
سیب زمینی۲.۷۰ دلار آمریکا
شلوار لی لیوایز۴۴.۵۱ دلار آمریکا
کفش کتانی نایکی۷۵.۷۵ دلار آمریکا
حداقل بیمه دانشجویی روزانه۱.۳۶ دلار آمریکا

 

 

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد. در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای ➡

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ -۲۲۴۰۸۱۸۱ -۲۲۴۰۷۱۷۱T

آدرس: زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.