هر آنچه که باید درباره ی گرین کارت آمریکا بدانید

 

گرین کارت آمریکا سندی است که به شما امکان می دهد برای همیشه در آمریکا بمانید.

بسیاری از افرادی که می خواهند به کشور دیگری مهاجرت کنند ابتدا فکر می کنند که به ایالات متحده مهاجرت کنند. این کشوری است که فرصتهای زیادی برای کار و اسکان فراهم می کند. رفاه اقتصادی آن مردم را از گوشه گوشه دنیا به عنوان بازدید کننده و مهاجر جذب می کند.

با استفاده از گرین کارت آمریکا می توانید به هر ایالت در ایالات متحده مهاجرت کنید ، برای کار و کسب درآمد شغل پیدا کنید و همچنین در کنار خانواده خود مستقر شوید.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید به ایالات متحده و خارج از آن سفر کنید. با این حال ، شما مجاز به اقامت در خارج از ایالات متحده بیش از یک سال نیستید ، در غیر این صورت  گرین کارت آمریکا  شما منقضی می شود و شما باید مراحل درخواست مجدد را طی کنید.

 

شرایط گرین کارت آمریکا

شرایط گرین کارت آمریکا

 

 بررسی انواع  گرین کارت های آمریکا :

بسته به شرایط شما نحوه به دست آوردن گرین کارت آمریکا متفاوت می باشد. در اصل چهار دسته گرین کارت آمریکا وجود دارد که هرکدام دارای ویزا و شرایط جداگانه هستند:

 

گرین کارت های تحت حمایت خانواده :

 اگر در آمریکا خانواده نزدیک دارید و می خواهید با آنها زندگی کنید این گیرین کارت به شما داده میشود. این نوع گرین کارت فقط به خانواده نزدیک ، مانند همسران ، فرزندان ، خواهر و برادرها ، یا والدین یک شهروند آمریکایی یا یک مقیم دائم ایالات متحده تعلق می گیرد.

 

گرین کارت های حامی استخدام :

 اگر از کشور خود در ایالات متحده کاری پیدا کرده باشید، این گرین کارت به شما تعلق میگیرد. کارفرمای شما هزینه فرم ها و روش درخواست را پرداخت می کند و برای اقامت در ایالات متحده از شما حمایت مالی می کند. با گرین کارت حمایت مالی از کار– شما ملزم به  کار برای آن کارفرما هستید و باید تا پایان مدت قرارداد خود در آن شرکت کار کنید. تنها پس از اتمام شرایط حمایت مالی ، می توانید شغل دیگری را با کارفرمای دیگر پیدا کنید.

 

برگرداندن گرین کارت مقیم :

این گرین کارت برای کسانی است که قبلاً گرین کارت داشته اند اما به خارج از ایالات متحده سفر کرده اند و بیش از یک سال به دلایلی خارج ازکنترل خود برنگشته اند. دلایل خارج از کنترل شما این است که اگر در کشوری دیگر بازداشت شده اید یا به دلایل خانوادگی یا فرهنگی اجازه بازگشت نداشتید. شما باید از طریق اسناد مختلف  ثابت کنید که فرصتی برای بازگشت خود گذاشته اید.

 

گرین کارت ویزای Diversity :

هر ساله ایالات متحده قرعه کشی ویزا را برای شهروندان کشورهایی با نرخ مهاجرت کم به ایالات متحده برگزار می کند. اگر برای این قرعه کشی اقدام می کنید و ویزای گوناگونی می گیرید ، در راه دریافت گرین کارت آمریکا  قرار میگیرید.

 

us green card

گرین کارت های آمریکا 

 

 

آیا من واجد شرایط درخواست گرین کارت آمریکا هستم؟

برای هر کدام از گرین کارت های آمریکا  که اقدام به انتخاب کنید ، شرایط مختلفی وجود دارد که باید آنها را برآورده کنید. هر ویزای مهاجرتی ایالات متحده شرایط خاص خود را دارد که باید آنها را انجام دهید ، اما همچنین موارد زیر نیز وجود دارد که باید برای هر ویزا داشته باشید .

شما باید در یک کشور خارجی زندگی کنید – بیشتر افرادی که به دنبال گرین کارت هستند باید از کشور خود درخواست دهند. اگر در ایالات متحده هستید ، شرایط دیگری نیز وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید.

اگر در ایالات متحده هستید ، باید ویزای دو منظوره داشته باشید . ویزای دو منظوره موقت است اما به شما اجازه می دهد بعد از مدت زمان مشخصی برای گرین کارت آمریکا اقدام کنید.( نمونه ای از ویزای دو منظوره ویزای H-1B است.)

 

گیرین کارت های مستقر در خانواده:

برای گرین کارت های مستقر در خانواده ، شما باید با یک عضو خانواده خود در ایالات متحده زندگی کنید . عضو خانواده شما باید یا نامزد / همسرتان ، فرزند شما ، خواهر و برادر شما یا والدین بیولوژیکی باشد. عضو خانواده باید یک شهروند ایالات متحده یا یک مقیم دائم ایالات متحده باشد و مایل به حمایت از فرم های درخواست شما باشد. بعلاوه ، عضو خانواده باید ثابت کند که از نظر مالی قادر به حمایت از شما در چند ماه اول پس از مهاجرت شما به ایالات متحده ، تا زمان یافتن شغل می باشد.

عضو خانواده باید حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد و باید دارای آدرس معتبر ایالات متحده باشد . اگر عضو خانواده شما زیر ۲۱ سال نداشته باشد ، بنابراین اجازه استفاده از گرین کارت  شما را ندارند. همچنین ، عضو خانواده شما باید در حال حاضر در ایالات متحده زندگی کند و یک آدرس معتبر ایالات متحده ارائه دهد که در آن هنگام گرین کارت نیز به آنجا منتقل می شود.

 

گرین کارت های مستقر در اشتغال:

برای گرین کارت های مستقر در اشتغال ، شما باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشید . اگر در ایالات متحده کاری پیدا کرده اید ، پس باید مدرک آن را داشته باشید. این شامل یک قرارداد امضا شده یا یک نامه امضا شده از طرف کارفرمای شما است که بیان می کند بعد از گرفتن گرین کارت خود چه زمانی شروع به کار می کنید. موافقت نامه های (شفاهی)  گرین کارت ها توسط هیچ نهاد آمریکایی پذیرفته نمی شوند ، بنابراین مطمئن شوید که سند معتبری دارید که شغل شما در آمریکا را اثبات میکند.

 

کارفرمای شما باید حداقل شرایط مربوط به ثبات مالی را داشته باشد:

 حتی اگر شغل دارید ، باید مطمئن شوید که کارفرمای شما بودجه مالی کافی برای پرداخت حقوق شما را دارد. موسسات ایالات متحده مسئول گیرین کارت و ویزای مهاجرتی از شرکت حامی ویزای شما صورتهای مالی را درخواست می کنند. اگر صورتهای مالی نشان دهد که کارفرما بودجه مالی  کافی برای پرداخت حقوق شما را ندارد ، در این صورت شما گرین کارت معتبری دریافت نخواهید کرد.

اگر در گذشته در ایالات متحده بودید ، باید تمام قوانین و مقررات را رعایت کرده باشید و بیش از حد از ویزای خود صرف نظر نکرده باشید.

 

وکلا و کارشناسان مهاجرتی  رویال اپلای با دارا بودن چندین سال سابقه موفق در کنار شما هستند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان  مهاجرتی رویال اپلای در ارتباط باشید.