اخبار

رتبه بندی جدید شاخص کیفیت زندگی کشورها

رتبه بندی جدید شاخص کیفیت زندگی کشورها

۲۰ کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی در سال ۲۰۱۹

در این مقاله رتبه بندی جدید شاخص کیفیت زندگی کشورها بررسی می کنیم . مانند سال‌های گذشته دانشگاه پنسیلوانیا با همکاری مشترک موسسه ” وای اند آر” به رتبه‌ بندی بهترین کشورهای جهان پرداخت. بهترین کشور جهان در این گزارش بر اساس میانگین امتیاز ۸۰ کشور جهان در زمینه‌های محیط کسب و کار، رضایت شهروندان از زندگی، میزان آینده‌ نگری سیاستمداران، کارآفرینی، تجارت خارجی، گردشگر پذیری، سرمایه‌ گذاری، جذب سرمایه خارجی و درآمد ملی رتبه‌ بندی شده‌اند. که طبق این رتبه بندی کشور ۸.۵ میلیون نفری سوئیس با تولید ناخالص داخلی ۶۷۸.۹ میلیارد دلار در سال و متوسط درآمد سرانه ۶۲ هزار و ۱۲۵ دلار، توانست بیشترین امتیاز را در مجموع کسب کند؛ و برای سومین سال متوالی به عنوان بهترین کشور جهان معرفی شود. پس از سوئیس، ژاپن، کانادا، آلمان، انگلیس، سوئد، استرالیا، آمریکا, نروژ و فرانسه در رده‌های دوم تا دهم جزء بهترین کشورهای جهان قرار گرفتند. در ادامه کشور های همسایه ایران را در برابر رتبه بندی جدید شاخص کیفیت زندگی کشورها بررسی می کنیم.  

رتبه همسایگان ایران:

امارات با تولید ناخالص داخلی ۳۸۲.۶ میلیارد دلاری و متوسط درآمد سرانه ۶۸ هزار و ۶۴۶ دلار، بهترین عملکرد را در بین کشورهای منطقه داشته است و در جایگاه بیست و سوم جهان قرار گرفته است. روسیه در رده بیست و چهارم، قطر در رده سی و یکم، عربستان در رده سی و دوم و ترکیه در رده سی و چهارم جای گرفته‌اند.  

رتبه ایران:

ایران با تولید ناخالص داخلی ۴۳۹.۵ میلیارد دلار و درآمد سرانه ۲۰ هزار و ۱۳۶ دلار در سال، در رده هفتاد و نهم جهان ایستاده است. فقط عراق با تولید ناخالص داخلی ۱۹۷.۷ میلیارد دلار و درآمد سرانه متوسط ۱۶ هزار و ۷۱۰ دلار، پایین‌تر از ایران قرار گرفته است. آنگولا، صربستان، لبنان، پاکستان، نیجریه، بلاروس تونس، اردن و آذربایجان دیگر کشورهایی هستند که نامشان در بین رتبه‌های ۷۷ تا ۷۰ جدول دیده می‌شود.  

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *