مهاجرت + ویزا (استرالیا)

مهاجرت به کشور استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اقامت استرالیا

پیش از ورود به بحث تخصصی مهاجرت به کشور استرالیا و شرایط خاص آن، خوب است به خود کشور استرالیا کمی بپردازیم. کشور استرالیا با نام رسمی قلمرو همسود استرالیا، کشوری توسعه یافته است که در نیمکره جنوبی واقع شده است. استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیا محسوب می‌گردد. زبان ملی این کشور انگلیسی ا‌ست . پایتخت کشور استرالیا شهر « کانبرا» می‌باشد. استرالیا با هیچ کشوری مرز خاکی ندارد و  پیرامون آن را آب فراگرفته است. کشور استرالیا از سمت شرق با اقیانوس آرام، از سمت جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی، از سمت غرب با اقیانوس هند، و در سمت شمال با چند دریا و همچنین چند خلیج در ارتباط است.

 

اقتصاد کشور استرالیا:

اقتصاد کشور استرالیا ، متکی به بازرگانی و کشاورزی‌ است. محصولات اصلی آن ، پنبه ، غلات ، گوشت و نیشکر است. واحد پول آن دلار استرالیا می‌باشد. دانشگاه‌های استرالیا از جمله‌ با کیفیت‌ترین دانشگاه‌های بین‌الملل برای تحصیل دانشجویانی از سراسر دنیا محسوب می شود.

کشور استرالیا در حدود ۲۶ میلیون نفر جمعیت دارد که در مساحتی حدود ۷.۵ میلیون کیلومتر مربع مشغول زندگی هستند. پایتخت آن کانبراست و شهرهای « سیدنی»، « ملبورن»و «پرت» از شهرهای بزرگ این کشور هستند.

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری:

دریافت اقامت دائم استرالیا به واسطه‌ی ویزای سرمایه‌گذاری این کشور، در میان سرمایه‌گذاران بسیاری از کشورها، علی‌الخصوص روسیه و چین بسیار مورد توجه بوده و هست.

یکی از مهمترین دلایل اصلی تمایل سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در استرالیا را می‌توان به دلیل راحتی دریافت و صدور ویزای اقامتی استرالیا دانست. همچنین آب و هوای مطلوب استرالیا نسبت به کشورهایی چون کانادا خود مزید بر علت است.

 

بازار بورس استرالیا:

بازار بورس استرالیا گردشی روزانه معادل ۴.۶۸۵ میلیارد دلار دارد. همچنین ارزش این بازار حدود ۱.۲ تریلیون دلار است. همین ارقام آن را در رتبه‌ی دهمین بازار بورس و اوراق بهادار جهان، در کنار بازار بورس نیویورک، بورس لندن  قرار می‌دهد.

استرالیا جزو کشورهایی‌ست که ۲۸ سال رشد بدون وقفه داشته است. هم‌چنین اقتصاد کشور استرالیا، رتبه‌ی سیزدهم را در میان سایر اقتصادهای  بزرگ جهان، از آن خود کرده است.

 

 

جایگاه بورس استرالیا

 

مزایای کشور استرالیا برای مهاجرت:

یکی دیگر از مزایای کشور استرالیا برای سرمایه‌گذاری، داشتن دولتی قوی و کارآمد در راس کشور است. این کشور دارای دموکراسی پارلمانی‌ست، و در رتبه‌ی دوازدهم از میان با ثبات‌ترین کشورهای جهان است.

همچنین این کشور از لحاظ دارا بودن نیروهای کاری تحصیل‌ کرده و با مهارت نیز، مقام هفتم دنیا را داراست.

 

سرمایه گذاری در استرالیا:

اساسا سرمایه‌گذاری در استرالیا در واقع به شش طریق انجام می‌پذیرد. ویزاهای ۱۸۸ خود، شامل پنج زیر مجموعه می‌باشند، و آن‌ها را اقامت موقت محسوب می‌کنند. پس از سرمایه‌گذاری در استرالیا واجد شرایط لازم از طریق ویزای ۸۸۸ به اقامت دائم دست پیدا می‌کند.

 

ویزای ۱۸۸ استرالیا، ویزای ۱۳۳ استرالیا:

ویزای ۱۳۳ از همان ابتدا ، اقامت دائم به حساب می‌آید و در آن افراد پس از ورود به کشور استرالیا، برای تداوم اقامت خود، بایستی که تعهداتی که بر عهده گرفته‌اند را‌، ظرف مدت دو سال اول به انجام برسانند.

ویزای کارآفرینی موسوم به ۱۸۸، به راستی محبوب‌ترین و در عین حال، ارزانترین ویزای سرمایه‌گذاری استرالیاست.

و البته این ویزا بسیار مناسب حال افرادی ا‌ست که اولا چهار سال گذشته‌ی خویش را صرف مدیریت و مالکیت یک بیزینس کرده‌اند. و دومن، افرادی که آماده‌ی راه‌اندازی و مدیریت یک کسب و کار جدید در کشور استرالیا هستند.

درست است که اعتبار اولیه‌ی این ویزا چهار ساله می‌باشد ولی اگر دارنده ویزا به تعهدات خود نسبت به ایجاد و راه‌اندازی کسب و کار در استرالیا کاملن عمل نماید، آن‌گاه می‌تواند برای دریافت اقامت دائم کشور استرالیا اقدام نماید.

نکته‌ای که در موضوع ویزای ۱۸۸ استرالیا برای بسیاری از متقاضیان مورد توجه است‌، این  است که فرد متقاضی نیازی به نمره زبان در این روش ندارد. به کسانی که فاقد مدرک زبان هستند و یا حداقل نمره زبان را ندارند، باید مبلغی به عنوان جریمه به اداره مهاجرت استرالیا بپردازند.

( و در صورت داشتن مدرک زبان معادل ایلتس ۴.۵ از پرداخت هزینه‌ی اضافه به اداره مهاجرت معاف خواهند شد. این هزینه در مرحله آخر و درست قبل از صدور ویزا دریافت می‌شود).

 

ویزای  ۱۸۸ استرلیا، ویزای کارآفرینی:

ویزای شماره‌ی ۱۸۸ استرالیا همان ویزای کارآ‌فرینی‌ ست. اکثر کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند از همین روش استفاده می‌کنند.

برای بهره‌ برداری درست از این روش، متقاضی بایست که  برای حداقل مدت دو سال در همان کشوری که زندگی می‌کند دارای یک کسب و کار باشد و بتواند به اثبات برساند که به واسطه‌ی همان کسب و کار مذبور خویش‌، سالانه حداقل مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون تومان درآمد فروش داشته است.

و همچنین بایست که دارایی خود شخص متقاضی و همینطور همسرش، حداقل دو میلیارد و پانصد میلیون تومان می‌باشد.

پس از اینکه شخص متقاضی، مدارک خود را به طور کامل برای اداره مهاجرت استرالیا فرستاد، می‌تواند یک ویزای کارآفرینی با اقامت چهار سال و سه ماه دریافت نماید. پس از سفر به استرالیا، بیزینس خود را در کشور استرالیا به راه بیندازد. پس از این‌که  شرکت فرد متقاضی در کشور استرالیا به ثبت رسید، او بایستی که مبلغ ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار استرالیا ( بسته به ایالت مورد نظر، مبلغ فرق دارد) را در بیزینس خود، سرمایه‌گذاری نماید.

بعد از این کارها و پیش از راه‌اندازی کسب و کار، او باید که دو نفر کارگر تمام وقت استخدام کرده و دقت نماید تا در همان سال حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار استراالیا نیز به فروش برساند.

بعد از اتمام این پروسه و بعد از اینکه فرد به مدت دوسال به کار پرداخت، می‌‌تواند برای اقامت دائم اقدام نماید.

( باید دقت نماید که فرد متقاضی باید که در طی سال یاد شده، حداقل ۱۲ ماه  را در کشور استرالیا سپری نماید).

 

سرمایه‌ گذاری در استرالیا از طریق انتقال پول:

یکی دیگر از راه‌ها برای اقدام به سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا، از طریق انتقال پول است.

در این حالت فرد متقاضی بایستی که پیش از صدور ویزای خود حدود ۱.۵ میلیون دلار استرالیا به حساب‌های خزانه استرالیا یا بخش‌هایی که مورد نظر ایالت هستند واریز نماید.

پس از واریز مبلغ یاد شده، ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا به مدت ۴ سال و ۳ ماه برای فرد متقاضی صادر می‌گردد.

بعد از آن است که فرد می‌‌تواند به کشور استرالیا مهاجرت نماید. گفتنی ا‌ست که حضور او به مدت حداقل ۲ سال از ۴ سال یاد شده در این کشور اجباریست.

پس از گذشت ۴ سال، فرد می‌تواند برای اقامت دائم اقدام نماید. همینطور مبلغ سرمایه‌گذاری خود را پس از دریافت اقامت دائم ، پس بگیرد.

 

اقامت دائم استرالیا

 

۵ مورد موفق برای سرمایه گذاری در استرالیا:

بخش کشاورزی

زیر ساخت‌های مهم، مثل شبکه‌ های راه‌ سازی و حمل و نقل

زیرساخت‌های گردشگری

منابع و انرژی

تولید، خدمات و فن‌ آوری‌های پیشرفته

 

انواع سرمایه‌گذاری در استرالیا:

ویزای سرمایه‌گذاری کشور استرالیا به طور کلی به ۳ گروه تقسیم‌بندی می‌گردد:

 

۱-ویزای اقامت موقت ( ویزای ۱۸۸ استرالیا):

این نوع ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا در حقیقت نوعی ویزای موقت است و مدت آن ۴ سال و ۳ ماه می‌باشد. این ویزا متداول ترین نوع ویزاست و شامل زیر مجموعه‌های زیر است:

 

-ویزای کار‌آفرینی استرالیا

– ویزای سرمایه‌گذاری معمولی استرالیا

 

۲- ویزای اقامت دائم از طریق سرمایه‌ گذاری و نوآوری ( ویزای ۸۸۸ استرالیا):

هنگامی که فرد ویزای کارآفرینی و  سرمایه‌  گذاری کشور استرالیا را دریافت می‌کند می‌تواند با برآورده کردن تمامی شرایط مربوطه، ویزای خود را به ویزای اقامت  دائم  تبدیل نماید.

 

۳- ویزای اقامت دائم از طریق استعداد خاص ( ویزای ۱۳۳ استرالیا):

این نوع ویزا بیش‌ تر مورد توجه افرادی ست که در زمینه‌های کاری مشخصی ایده‌‌هایی جدید دارند. برای دریافت این ویزا شخص باید حداقل ۱.۵ میلیون دلار استرالیا سرمایه داشته باشد.

 

  شرایط ویزای ۱۸۸  از  طریق سرمایه‌ گذاری در استرالیا:

  • سن متقاضی نباید از ۵۵ بیش‌تر باشد

  • مجموع امتیازات فرد باید از ۶۵ بیش‌تر باشد.

  • متقاضی باید دارای توانایی بالا در مدیریت سرمایه‌گذاری باشد.

  • متقاضی بایستی که در یک و یا چند بیزینس سابقه مدیریت مستقیم و موفق را داشته باشد.

  • متقاضی باید تمایلی واقعی جهت اقامت در یک منطقه و یا ایالت از کشور استرالیا را برای مدت حداقل دو سال را داشته باشد.

  • مبلغ سرمایه‌گذاری در یک ایالت به مدت چهار سال باید حداقل ۱.۵ میلیون دلار استرالیا باشد.

 

 

با خیال راحت کارهای حقوقی و مهاجرتی خود را به ما بسپارید .

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ –۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *