اسکیل ورکر کشور استرالیا

بررسی جامع و کامل اسکیل ورکر کشور استرالیا

کشور استرالیا با وجود موقعیت های مناسب کاری و همچنین شرایط بسیار خوب آب و هوایی و اقتصاد پیشرفته رو به رشد مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار دارد . یکی از روش های پرطرفدار و آسان مهاجرت به استرالیا از طریق جذب نیروی کار ماهر یا افراد متخصص می باشد . که به این روش اسکیل ورکر استرالیا گفته می شود .

برنامه اسکیل ورکر کشور استرالیا مناسب افرادیست که مهارت خاصی در یک رشته کاری دارند . و از این طریق می خواهند به کشور استرالیا مهاجرت کنند . با اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا شما می توانید اقامت دائم کشور استرالیا را بگیرید. همین امر باعث شده متقاضیان بسیاری از طریق اسکیل ورکر استرالیا به این کشور مهاجرت کنند.

اگر می خواهید برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا اقدام کنید باید ابتدا امتیاز خود را در سیسیتم امتیازدهی مهارت نیروی کار اسکیل ورکر استرالیا محاسبه کرده ؛ و مدارک خود را طبق مدارک استرالیا معادل سازی کنید ؛ و سپس رشته تحصیلی و تخصص خود را در لیست مشاغل اداره مهاجرت استرالیا پیدا کنید ؛ در نهایت درخواست ویزای اسکیل ورکر استرالیا را به اداره مهاجرتی بفرستید . و منتظر دعوت نامه از طرف کشور استرالیا باشید .

به خاطر داشته باشید یک وکیل خوب و ماهر در روند انتخاب درست رشته تحصیلی و تخصص شما و جمع امتیازات شما در جدول امتیازدهی برای اخذ ویزای اسکیل ورکر امری مهم می باشد. وکیلان مجرب و حرفه ایی مقیم استرالیای دفتر مهاجرتی رویال اپلای شما را در تمامی این مراحل به خوبی همراهی می کنند .

انواع ویزای اسکیل ورکر استرالیا

کشور استرالیا جزء کشورهای پر درآمد است و مبلغ پرداخت حقوقی شهروندان این کشور بالاست. برای مثال دستمزد یک کارگر و نیروی کار ماهر در این کشور حدودا ۳۴ دلار در ساعت می باشد .دولت استرالیا دارای قوانینی سازماندهی شده و مشخص برای مهاجر پذیری می باشد. و بر اساس آن در طبقه بندی های متفاوت اقدام به جذب متقاضیان مهاجرت به استرالیا می کند. کشور استرالیا برای تضمین رشد اقتصادی و کار زیاد و کمبود نیروی ماهر  از تمامی کشور های جهان نیروی کار ماهر دعوت می کند.

ویزای اسکیل ورکر جزء مهم ترین ویزاهای مهاجرتی استرالیا محسوب می شود. این ویزا بر مبنای تخصص و ماهر بودن متقاضی در شغل و حرفه ی خود است و منجر به اخذ اقامت دائمی استرالیا می شود . طبق جدول امتیاز دهی ویزای استرالیا ، متقاضیان باید حداقل ۶۵ امتیاز کسب کنند. (در ادامه جدول امتیاز دهی اسکیل ورکر استرالیا وجود دارد. )

ویزای اسکیل ورکر استرالیا انواع گوناگونی دارد :

  • ویزای اسکیل ورکر ۱۸۹
  • ویزای اسکیل ورکر ۱۹۰
  • ویزای اسکیل ورکر ۴۹۱

معرفی ویزای اسکیل ورکر ۱۸۹

ویزای اسکیل ورکر۱۸۹ جزء یکی از بهترین ویزاهای این کشور برای اقامت و مهاجرت به کشور استرالیا می باشد .دقت کنید ویزای اسکیل ورکر استرالیا ۱۸۹ یک نوع ویزای مستقل محسوب می شود . یعنی دارنده ی این ویزا نیازی به اسپانسر یا کارفرما ندارد . به همین خاطر به عنوان یک ویزای مستقل معروف است . متقاضی با دریافت این ویزا به محض ورود به استرالیا می تواند اقامت دائم این کشور یا اصطلاحا PR کشور استرالیا را اخذ کند . این امر به هیچ شهر یا ایالت یا یک سازمان حقوقی وابسته نیست . و متقاضی در هر کجای استرالیا که دلش بخواهد می تواند زندگی کند. متقاضی برای اخذ این ویزا باید امتیاز حداقل ۶۵ را از جدول امتیازدهی کسب کند.

همچنین پارامترهای زیر را باید داشته باشد :

پارامتر سن متقاضی : همانطور که در جدول امتیاز دهی در ادامه خواهید دید ؛ سن فرد متقاضی نباید از ۴۴ سال بیشتر باشد . (در صورت بالا بودن نوع ویزای اسکیل ورکر فرق می کند .)

پارامتر مدرک تحصیلی متقاضی : متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی یا دانشگاهی معتبر و مرتبط با حرفه و تخصص کاری خود داشته باشد. همچنین چنانچه متقاضی دوره هایی را مبنی بر حرفه و تخصص خود گذرانده باشد ؛ مدارک مربوطه باید دارای اعتبار و قابل ترجمه باشند .

پارامتر سوابق کاری متقاضی : داشتن سوابق کاری مرتبط با تخصص و حرفه بسیار مهم است . به عنوان مثال داشتن سابقه بیمه اعتبار بالایی دارد. این قانون در طرح های اسپانسری ایالتی استرالیا متفاوت است . برای مثال  برای مدارک تخصصی فنی و حرفه سابقه کار ۵سال و برای مدارک دانشگاهی سابقه کار ۳سال لحاظ می شود .

با داشتن مشاور حرفه ایی و خوب رویال اپلای دیگر نگران نحوه امتیازات خود در این سیستم نباشید.

ویزای اسکیل ورکر ۱۹۰

ویزای اسکیل ورکر ۱۹۰ استرالیا مانند ویزای اسکیل ورکر استرالیای ۱۸۹ می باشد . اما در بعضی از شرایط با هم فرق می کنند . برای اخذ این ویزا ، شما باید مانند ویزای اسکیل ورکر ۱۸۹ ، حداقل نمره ی ۶۵ را کسب کنید. اما اگر چنانچه نتوانستید این امتیاز را کسب کنید ؛ به هر دلیلی از طریق ویزای اسکیل ورکر ۱۹۰ اقدام می کنید. شما با داشتن ویزای ۱۹۰ ، به محض ورود به استرالیا مثل ویزای ۱۸۹ ، اقامت دائم دریافت نمی کنید . بلکه متقاضی اقامت ۵ساله دریافت می کند و طبق قانون به مدت ۲سال از این ۵سال را باید در یکی از ایالت های انتخاب شده توسط دولت کار و زندگی کند ؛ و پس از گذراندان این دو سال ، هر جا که بخواهد به میل خودش می تواند زندگی کند . و اقامت موقت متقاضی پس از ۵ سال به اقامت دائم تبدیل می شود .

ویزای اسکیل ورکر ۱۹۰ چند مزایا دارد که به شرح زیر است :

  • بعد از ۲سال ، در هر نقطه از استرالیا که بخواهید زندگی می کنید.
  • برخورداری از دانشگاه ها و خدمات مدارس فنی و حرفه و تحصیل در این مکانها
  • برخورداری از مزایای خوب دارویی و خدمات درمانی و بهداشتی
  • اسپانسر شدن و حمایت از خانواده متقاضی

ویزای اسکیل ورکر ۴۹۱

نوع دیگر ویزای اسکیل ورکر استرالیا ، ویزای اسکیل ورکر ۴۹۱ می باشد . این ویزا در سال ۲۰۱۹ به جای ویزای ۴۸۹ آمده است . در ویزای اسکیل ورکر ۴۹۱ متقاضی واجدالشرایط به همراه خانواده باید به مدت ۵ سال در منطق کم جمعیت استرالیا به کار و زندگی مشغول باشند . طبق دسته بندی های جدید شهرهای استرالیا ، به غیر از شهر های ملبورن، سیدنی و بریزبین بقیه شهرها و مناطق استرالیا کم جمعیت هستند.

مهاجران دارنده ی ویزای ۴۹۱ پس از گذروندن سه سال و رعایت قوانین ، می توانند برای اخذ ویزای دائم استرالیا اقدام کنند .

نحوه امتیاز دهی سیستم اسکیل ورکر استرالیا

همانطور که می دانید ؛ شرط اولیه برای اخذ هر یک از این ویزا ها کسب امتیاز معقول از سیستم امتیاز دهی اسکیل ورکر استرالیا می باشد . که متقاضی باید حداقل نمره ایی که می گیرد ؛ ۶۵ باشد . در صورت کمتر بودن امتیاز متقاضی می تواند از طریق ویزای اسکیل ورکر ۱۹۰ اقدام کند . در نهایت سیستم امتیاز دهی اسکیل ورکر قدم اول برای مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر است . سیستم امتیازدهی ویزای اسکیل ورکر استرالیا تحت محور (PBS) قرار دارد . در جدول زیر شرایط و امتیاز دهی اسکیل ورکر استرالیا را به طور کامل شرح دادیم :

امتیاز

پارامتر سن متقاضی

۲۵۱۸ تا ۲۴ سال
۳۰۲۵ تا ۳۲ سال
۲۵۳۳ تا ۳۹ سال
۱۵۴۰ تا ۴۴ سال

امتیاز

پارامتر مدارک تحصیلی ارزیابی شده

۲۰مدارک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا
۱۵مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا
۱۰مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا
۱۰مدارک پایان دوره ارزیابی‌ شده مرتبط با تخصص
۵مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکترا از موسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک
۵تحصیل در مناطق کم‌ جمعیت استرالیا
۵تحصیل حداقل در یک مقطع تحصیلی (دیپلم یا مدرک تجاری) از موسسات تحصیلی استرالیا

امتیاز

پارامتر تسلط بر زبان

۲۰عالی
۱۰خوب
۵داشتن مهارت و دانش زبان دوم

امتیاز

داشتن سابقه کار در ۱۰ سال اخیر

۰کمتر از یک سال در استرالیا
۵حدود ۱ تا ۲ سال در استرالیا
۱۰حدود ۳ تا ۴ سال در استرالیا
۱۵حدود ۵ تا ۷ سال در استرالیا
۲۰حدود ۸ تا ۱۰ سال در استرالیا
۰کمتر از سه سال خارج از استرالیا
۵حدود ۳ تا ۴ سال خارج از استرالیا
۱۰حدود ۵ تا ۷ سال خارج از استرالیا
۱۵حدود ۸ تا ۱۰ سال خارج از استرالیا

امتیاز

پارامتر اسپانسر و داشتن همسر

۵ یا ۱۰امتیاز داشتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی (میزان دقیق امتیاز به نوع ویزا بستگی دارد)

۵

امتیاز همسر

سوالات متداول درباره ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا

سوالات متداول درباره ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا خوب است ؟

کشور استرالیا با وجود اقتصاد مقاومتی خوب و همچنین صنایع و روابط تجاری قوی با کشورهای برتر جهان و همچنین نیاز به نیروی کار ماهر و وجود مشاغل زیاد و متفاوت ، باعث شده مقصد خوب و با ثباتی و کم خطری برای سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور باشد .

برای اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا حداقل امتیاز چند است ؟

همانطور که در متن به طور کامل توضیح دادیم ؛ حداقل امتیاز برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا ، ۶۵ می باشد . با توجه به جدول امتیاز دهی که در متن بالا قرار دارد ؛ می توانید امتیاز خود را در این سیستم حساب کنید.

شرایط و هزینه ویزای اسکیل ورکر استرالیا با توجه به ایالت هایش فرق می کند ؟

بله . برای مقال متقاضی برای دریافت ویزای اسکیل ورکر ایالت نیوسات ولز (سیدنی) ، باید مشاغل و رشته های کاری این ایالت را مورد بررسی قرار دهد و با شغل و تخصص خود مطاقبت دهد . همچنین باید هزینه ایی برای اپلیکیشن فی بپردازد .

آیا کشور استرالیا به کارگر نیروی ماهر و متخصص نیازمند است ؟

طبق آمار بدست آمده از کشور استرالیا ، ۵۰ حرفه و شغل پر تقاضا در سال ۲۰۲۲ معرفی شده . و همچنین انتظار داریم در سال های بعد با رشد اقتصادی ، این تقاضا افزایش یابد. از جمله شغل های پر تقاضا در این کشور مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی و حرفه ایی و همچنین علمی و خدمات فنی است.

کلمه کارگر ماهر در برنامه اسکیل ورکر استرالیا چه معنایی دارد ؟

در برنامه اسکیل ورکر استرالیا ، کارگر ماهر به فردی گفته می شود که دارای مهارت و دانش خاص در حوزه کاریش باشد . همچنین توانایی به کارگیری مهارت و دانشش را در عمل و اجرای کار داشته باشد . یک کارگر ماهر می تواند دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه باشد یا می تواند یک مدرک از مراکز فنی و حرفه ایی داشته باشد . حتی می تواند مهارت خود را در حین کار کردن کسب کند .

چگونه می توانیم به عنوان یک کارگر ماهر با ویزای اسکیل ورکر به کشور استرالیا مهاجرت کنیم ؟

اول : برنامه مهاجرت ماهر عمومی استرالیا دریافت کنیم.

دوم : متقاضی باید اظهار علاقه (EOI) و انگیزه خود را ارسال کند .

سوم : متقاضی باید شغلی پیدا کند که با یکی از شغل های موجود در لیست مشاغل ماهر استرالیا مطاقبت کامل داشته باشد.

چهارم : در زمان دعوت ، سن شما باید کمتر از ۴۵ سال باشد . (توجه کنید سنین بالاتر هم می توانند اقدام کنند . برای سنین بالاتر نوع ویزای اسکیل ورکر استرالیا متفاوت است .)

قدم پنجم : متقاضی باید مهارت زبان انگلیسی خوبی داشته باشد .

کلام آخر

دقت کنید پیدا کردن شغل متناسب حرفه ی شما در لیست مشاغل استرالیا ، کار مهمی است و به دقت و مهارت نیاز دارد . اگر شما شغلی را انتخاب کنید که پس از بررسی افسر اداره مهاجرت تشخیص دهد انتخاب شما دارای عیب است و یا شغل شما در شغل دیگری تعریف شده باشد ، درخواست شما سریعا لغو و بازگشت می خورد . بنابراین داشتن وکیل مجرب و حرفه که مقیم استرالیا باشد می تواند کمک شایانی برای مهاجرت به استرالیا به شما کند.

موکلان مجرب و حرفه ایی مقیم استرالیای دفتر مهاجرتی رویال اپلای شما را برای مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر استرالیا ، از صفر تا صد شما را همراهی می کنند.

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای 

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.