مهاجرت + ویزا (آمریکا)

ویزای EB3 و مهاجرت مبتنی بر اشتغال

ویزای EB3 و مهاجرت مبتنی بر اشتغال

  ویزایEB3  چیست ؟

ویزای EB3 نوعی ویزای کارگری اولویت سوم است که به کارگران در سه زیر گروه اجازه می‌دهد به طور دائم وارد آمریکا شده و به کار و زندگی بپردازند. اگر کارگری ماهر یا حرفه‌ای هستید، ممکن است واجد الشرایط این دسته ویزای مهاجرتی باشید. برای اخذ این نوع ویزا باید پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در آمریکا داشته باشید تا مایل به استخدام شما در شغلی تمام وقت باشد.

این  سه  دسته از کارگران عبارتند از:

 • “کارگران ماهر” افرادی هستند که مشاغل آنها به حداقل ۲ سال کارآموزی یا تجربه کاری نیاز دارد. کارگر ماهر باید شرایط تحصیلی، آموزشی یا تجربی فرصت شغلی را برآورده کند. تحصیلات عالی ممکن است به عنوان آموزش‌های تکمیلی در نظر گرفته شود.
 • “کارگران حرفه ای” افرادی هستند که شغل آنها حداقل به مدرک لیسانس از آمریکا یا معادل آن در سایر کشورها نیاز دارد و عضوی از افراد حرفه‌ای هستند.
 • “سایر کارگران” برای افرادی است که به کاری غیر حرفه‌ای مشغول به کارند و شغل آن‌ها به کمتر از ۲ سال کارآموزی یا تجربه کاری نیاز دارد و ماهیت موقت یا فصلی ندارد.

 

ویزای EB3 از نظر تعداد ویزاهای صادر شده در سال محدود است. از مجموع ۱۴۰۰۰۰ ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال صادر شده، ۲۸.۶٪ یا به عبارتی حدود ۴۰۰۴۰ ویزا به این نوع ویزا اختصاص داده شده است. پس از رسیدن به این سهمیه در هر سال، سایر درخواست‌ها برای سال آینده به حالت تعلیق در می‌آیند.

 

مزایای ویزای EB3 چیست ؟

با ویزای EB3، کارگران خارجی می‌توانند به آمریکا بروند، به طور دائم در آنجا زندگی کنند و بدون نیاز به دریافت مجوز کار از وزارت کار آمریکا کار کنند. همچنین پس از چند سال اشتغال در همان موقعیت شغلی، افراد می‌توانند کارفرما و موقعیت شغلی خود را تغییر دهند. این افراد واجدالشرایط اخذ گرین کارت مبتنی بر اشتغال هستند و ملزم به پرداخت مالیات‌های مربوطه هستند. اجازه رفت و آمد به آمریکا  و ایالت‌های این کشور یکی دیگر از مزایای اخذ این نوع ویزا است. 

 

چه کسانی واجدالشرایط اخذ این نوع ویزا هستند؟

واجدالشرایط اخذ ویزای EB3

افراد برای اخذ این نوع ویزا باید یکی از شرایط زیر را برآورده سازند:

 • داشتن پیشنهاد شغلی معتبر و تمام وقت از کارفرمایی آمریکایی
 • برآورده کردن الزامات تحصیلی و تجربه‌های کاری

        برای اخذ ویزای EB3 کارفرما نیز باید الزاماتی را برآورده سازد. این الزامات عبارتند از:

 • اثبات این موضوع که وی نتوانسته کارگری آمریکایی برای این موقعیت شغلی پیدا کند.
 • اثبات این موضوع که وی توانایی پرداخت حقوق کارگر خارجی را دارد و می‌تواند از وی حمایت مالی کند.

معیارهای واجد شرایط بودن

مدارک مورد نیاز

شرایط مورد نیاز

زیر مجموعه ها

داشتن پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت

 • حداقل ۲ سال تجربه کاری، تحصیلات یا دوره‌ی کارآموزی که شرایط شغلی مشخصی را برآورده می‌کند.
 • تحصیلات عالی ممکن است به عنوان کارآموزی در نظر گرفته شود.
 • انجام کارهایی که کارگران آمریکایی آن را انجام نمی‌دهند.

کارگران ماهر

داشتن پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت

 • داشتن مدرک لیسانس از آمریکا یا معادل خارجی آن
 • انجام کارهایی که کارگران آمریکایی آن را انجام نمی‌دهند.
 • دقت کنید تجربه و  تحصیلات شما نمی‌تواند جایگزینی برای مدرک لیسانس باشد .
 • برآورده کردن سایر شرایط

کارگران حرفه‌ای

سایر کارگران

 • توانایی انجام کاری غیرحرفه‌ای (که به کمتر از ۲ سال کارآموزی یا تجربه نیاز دارد) و  ماهیت موقت یا فصلی ندارد.
 • انجام کارهایی که کارگران آمریکایی آن را انجام نمی‌دهند.
 • برآورده کردن سایر شرایط

داشتن پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت

 

چگونه برای اخذ ویزای EB3 اقدام کنیم؟

فرآیند ثبت درخواست برای ویزای EB3 مراحل زیادی برای کارفرما و کارمند خارجی دارد. فرآیند درخواست ویزای EB3 به دو بخش تقسیم می شود :

 • کارفرمای آمریکایی مجوز کار دریافت کرده و درخواست‌های لازم را ارائه دهد.
 • در صورت تایید، کارگر خارجی برای اخذ ویزا در سفارت آمریکا ثبت درخواست می‌کند.

وزارت کار آمریکا و مجوز کار:

یکی از الزامات کارفرمایان آمریکایی برای استخدام  کارگر خارجی، اثبات این موضوع است که هیچ کارمند آمریکایی برای این کار وجود ندارد. همچنین ، کارفرمایان ایالات متحده باید ثابت کنند که در برابر کارگران خارجی هیچ تبعیضی قائل نمی‌شوند.

با ارسال فرم ETA 9089 به وزارت کار ، کارفرما اثبات می‌کند که هیچ کارمند آمریکایی در دسترس، مایل یا واجد شرایطی برای این موقعیت شغلی وجود ندارد و به کارگر خارجی دستمزد رایج برای شغل مورد نظر پرداخت خواهد شد. در بعضی موارد ، دادخواست ممکن است با یک ETA-9089 فاقد اعتبار برای رسیدگی به عنوان برنامه A ، گروه I. به اداره شهروندی و مهاجرت آمریکا (USCIS) ارسال شود.

وزارت کار درخواست را پردازش کرده و تصمیم اتخاذ شده را به کارفرما اطلاع می‌دهد. در صورت تایید، کارفرما مجوز کار را دریافت کرده و می‌تواند سایر مراحل را پیگیری کند.

فرآیند برنامه:

کارفرمای شما (دادخواست دهنده) باید فرم I-140 ، دادخواست مهاجرت برای کارگران را تنظیم کند. به عنوان بخشی از روند درخواست ، کارفرمای شما باید بتواند توانایی تداوم پرداخت دست مزد پیشنهادی را از تاریخ اولویت نشان دهد. کارفرمای شما ممکن است از گزارش سالانه ، اظهارنامه مالیات بر درآمد فدرال یا صورت مالی حسابرسی شده برای نشان دادن توانایی مداوم در پرداخت دستمزد خود استفاده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تشکیل پرونده ، به File My Application Online مراجعه کنید.

ارائه درخواست

برای دریافت تایید نهایی برای استخدام کارگر خارجی، کارفرمای آمریکایی باید به اداره مهاجرت درخواستی ارائه دهد. این کار با ارسال فرم I-140، برای استخدام کارگر خارجی انجام می‌شود. اداره مهاجرت از کارفرما می‌خواهد که اسناد مالی پشتیبان مانند حسابرسی‌ها، اظهارنامه‌های مالیاتی و موارد دیگر را برای ارزیابی اینکه آیا وی قادر به پرداخت حقوق کارگر خارجی و سایر کارمندان می‌باشد یا نه. در صورتی که صلاحیت کارفرما تائید نشود، کارفرمای آمریکایی نمی‌تواند کارمند را استخدام کند. در صورت تایید درخواست، پرونده به مرکز ملی ویزا (NVC)ارسال می‌شود. سپس NVC بسته‌ای را برای کارگر خارجی ارسال می‌کند. بسته شامل شماره پرونده و شماره شناسه پرونده می‌باشد. این بسته همچنین دستورالعمل هایی در مورد روند درخواست را شامل می‌شود. با این حال، از آنجایی که محدودیتی در تعداد ویزا وجود دارد، NVC تنها زمانی این بسته را ارسال می‌کند که موعد بررسی این تایپ ویزا در سال فرا رسیده باشد.

 

مراحل درخواست از  سوی کارگر خارجی

مراحل درخواست از  سوی کارگر خارجی برای اخذ ویزای-EB3

دریافت فرم DS-261:

DS-261 فرمی آنلاین است که کارگر خارجی باید آن را پر کرده و به اداره مهاجرت ارسال کند. این فرم به عنوان یک درخواست ویزا برای کارگر خارجی عمل می‌کند. هنگامی که شما به عنوان کارگر خارجی این فرم را ارسال می‌کنید، یک صفحه تائیدیه  دریافت خواهید کرد که باید همراه با سایر مدارک به NVC ارسال کنید.

 

آزمایشات پزشکی و واکسیناسیون

برای مهاجرت دائم به آمریکا، باید شرایط بهداشتی را نیز رعایت کنید. یعنی باید دستورالعمل‌های بسته NVC را دنبال کنید و برای تکمیل مدارک و چکاپ‌های لازم به پزشک مراجعه کنید. گفتنی است باید تمامی واکسن‌های مورد نیاز را دریافت کرده باشید.

 

جمع آوری مدارک پشتیبان ویزای EB3

پس از اینکه NVC فرم DS-261 شما را تأیید کرد، باید مدارک پشتیبانی پرونده خود را ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای EB3 به شرح زیر است:

 • پاسپورتی معتبر که حداقل ۶ ماه پس از ورود به آمریکا اعتبار داشته باشد.
 • پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای آمریکایی
 • مجوز کار تایید شده
 • صفحه تائیدیه فرم DS-261
 • اسناد پزشکی و واکسیناسیون
 • دو قطعه عکس مطابق با شرایط عکس ویزای آمریکا
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه

بسته به مورد، NVC ممکن است به اسناد پشتیبان دیگری نیاز داشته باشد. بنابراین باید دستورالعمل‌های آنها را به دقت دنبال کنید.

در مصاحبه شرکت کنید.

بعد از اینکه NVC مدارک شما را بررسی کرد،  نوبت مصاحبه‌ای در سفارت آمریکا برای شما تعیین می‌شود. شما باید در زمان مقرر در مصاحبه شرکت کنید. پس از اتمام مصاحبه، آفیسر درمورد صلاحیت شما برای اخذ ویزا تصمیم می‌گیرد.

بسته NVC را دریافت کنید و وارد آمریکا شوید.

اگر ویزای شما تایید شود، NVC بسته‌ای را برای شما ارسال می‌کند. شما تحت هیچ شرایطی نباید این بسته را باز کنید. هنگامی که به آمریکا سفر می‌کنید، باید آن را به یک آفیسر در مرز ورودی تحویل دهید. آن‌ها تنها کسانی هستند که می‌توانند این بسته را باز کنند و تصمیم بگیرند که آیا شما می‌توانید وارد آمریکا شوید یا خیر.

 

هزینه های ویزای EB3 چقدر است؟

هزینه های زیادی وجود دارد که هم کارفرمای آمریکایی و هم کارگر خارجی باید برای ویزای EB3 بپردازند. این هزینه ها به شرح زیر می باشد :

 •  هزینه صدور مجوز کار (کارفرما)
 • هزینه تکمیل درخواست فرم I-140 (کارفرما)
 • هزینه فرم DS-261 (کارمند)
 • هزینه معاینه پزشکی (کارمند)
 • هزینه دریافت مدارک پشتیبانی (کارمند)
 • هرگونه هزینه ترجمه از زبان خارجی به انگلیسی (کارمند)

 

مدت زمان پردازش گرین کارت EB3 چقدر است ؟

زمان پردازش گرین کارت EB3 اغلب می‌تواند از ۱ تا ۳ سال و یا حتی زمان بسیار طولانی ۶ سال یا بیشتر باشد. از آنجایی که ویزای EB3 دارای سقف ویزای سالانه است، زمان پردازش EB3 نیز می‌تواند بسیار طولانی باشد. اگر در محدوده سالانه باشید، ممکن است ویزای شما ظرف چند ماه پردازش شود.

 

آیا می‌توان با ویزای EB3 به مراقبت های بهداشتی آمریکا دسترسی داشت ؟

بله، شما به عنوان دارنده ویزای EB3 به مراقبت‌های بهداشتی در آمریکا دسترسی خواهید داشت، با این حال، هزینه های درمان پزشکی در آمریکا بسیار گران است. پس فراموش نکنید که باید بیمه درمانی بخرید.  

 

آیا می‌توانم همسر و فرزندانم را با ویزای EB3 به ایالات متحده بیاورم ؟

اگر این نوع ویزا را دریافت کنید، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال شما نیز واجد شرایط برای پیوستن به شما در آمریکا هستند. همسر واجد الشرایط می‌تواند برای اخذ ویزای E-34 و فرزندان وی برای اخذ ویزای E-35  اقدام کنند.

خانواده دارندگان ویزا EB-3:

اگر دادخواست I-140 شما تأیید شود ، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال شما می توانند واجد شرایط درخواست پذیرش در آمریکا باشند.

 

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *