green card

گرین کارت امریکا

 

 چگونه می توان برای گرین کارت اقدام کرد؟

پس ازدر نظر گرفتن انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا ، بررسی شرایط و تصمیم گیری در مورد اینکه برای کدام یک می توانید اقدام کنید ، باید مراحل گرین کارت آمریکا را شروع کنید. برای اکثر برنامه های گرین کارت آمریکا ، چند مرحله وجود دارد که باید انجام دهید.

تمامی مراحل به شرح زیر می باشد:

دادخواست اسپانسری برای خود داشته باشید:

اسپانسر شما باید از طرف شما درخواست کند . این دادخواست می تواند از طرف یکی از اعضای خانواده یا کارفرما باشد. فرم دادخواست های تحت حمایت خانواده ، فرم I-130 ، دادخواست برای اقوام بیگانه است . در حالی که فرم دادخواست های مبتنی بر استخدام ، فرم I-140 ، دادخواست مهاجران برای نیروی کار بیگانه است. دادخواست باید به خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا (USCIS) ارائه شود و هزینه گیرین کارت آمریکا نیز باید پرداخت شود.

 

بسته NVC را دریافت کنید:

در صورت تأیید دادخواست ، NVC بسته ای را برای شما ارسال می کند . USCIS دادخواست را بررسی کرده و در مورد صلاحیت شما تصمیم می گیرد. اگر آنها دادخواست شما را تأیید کنند ، مدارک شما به مرکز ملی ویزا (NVC) می رود که بسته ای را برای کشور محل اقامت شما ارسال می کند. این بسته شامل کلیه دستورالعمل ها و فرم هایی است که باید برای درخواست خود پر کنید. NVC تا زمانی که تاریخ اولویت شما برای پذیرش روشن نشود ، این بسته را ارسال نمی کند.

 

برای ویزا در سفارت آمریکا اقدام کنید:

شما باید برای ویزا در سفارت آمریکا درخواست کنید . طبق دستورالعمل های بسته NVC ، تمام هزینه های درخواست را پرداخت می کنید و در سفارت ایالات متحده در کشور محل اقامت خود درخواست می دهید. شما مدارک پشتیبانی را ارائه خواهید داد و همچنین مصاحبه ویزای خود را انجام خواهید داد.

 

سفر به ایالات متحده آمریکا – گرین کارت امریکا:

اگر ویزای شما تأیید شد ، باید با بسته ورود خود به آمریکا سفر کنید. اگر بعد از انجام تمام مراحل ، ویزای شما تأیید شود ، سفارت ایالات متحده بسته ورود را به شما می دهد. شما نمی توانید بسته ورود را باز کنید اما هنگام سفر به ایالات متحده باید آن را همراه داشته باشید. فقط یک مقام مهاجرت ایالات متحده در یک  ورودی به آمریکا مجاز است آن را باز کند و تصمیم بگیرد که آیا اجازه ورود به ایالات متحده را دارید یا نه.

به یاد داشته باشید که حتی اگر ویزا داشته باشید ، تضمین کننده اجازه ورود به آمریکا نیست. مقامات مهاجرت در هر ورودی به ایالات متحده اختیار تصمیم گیری دارند.

پس از ورود به ایالات متحده ، باید فرم I-485 ، درخواست ثبت نام اقامت دائم یا تنظیم وضعیت در USCIS را ثبت کنید. این فرم دریافت کارت اقامت دائم است. بعد از اینکه USCIS درخواست شما را برای یک تا چهار هفته پردازش کرد ، گرین کارت خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

 

سفر به خارج از کشور به عنوان دارنده گرین کارت امریکا:

به عنوان دارنده گیرین کارت  ، شما فقط یک  دوره محدود می توانید در خارج از ایالات متحده باشید. دوره استانداردی که می توانید به خارج از کشورآمریکا سفر کنید  تنها به یک سال محدود می شود. اگرچه مدت زمان این دوره بستگی زیادی به این دارد که آیا شما قصد شهروندی آمریکا  را دارید یا خیر.

از طرف دیگر ، اینکه آیا می توانید بدون ویزا به کشورهای دیگر وارد شوید یا خیر ، همه به ملیت و سیاست ویزا بین کشور زادگاه و کشور مقصد بستگی دارد. یعنی اگر قصد سفر به کشورهای شینگن در اروپا را دارید ، ملیت شما تعیین می کند که آیا شما مجبور به درخواست ویزای شینگن از ایالات متحده امریکا هستید یا خیر.

 

آیا بیمه سلامت دارندگان گرین کارت اجباری است؟

خیر ، داشتن بیمه درمانی برای شهروندان یا مهاجران اجباری نیست. با این حال ، توصیه می شود به دلیل هزینه های بالای مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده ، نوعی از بیمه درمانی  را داشته باشید. فقط  هزینه یک مشاوره با یک پزشک می تواند در حدود صدها دلار بشود ، در حالی که هزینه بستری شدن در بیمارستان می تواند هزاران دلار در هر شب بشود ، بدون اینکه  شامل هزینه درمان پزشکی شود.

 

 

گرین کارت آمریکا

گرین کارت امریکا

 

 


تفاوت بین گیرین کارت و ویزای ایالات متحده چیست؟

تفاوت گرین کارت آمریکا و ویزا این است که  با گیرین کارت شما  اجازه اقامت دائم در آمریکا را خواهید داشت، در حالی که ویزا ماهیت موقتی دارد.

همانطور که در بالا گفته شد ، اصلی ترین چیزی که باید بدانید این است که ویزای مهاجرت می تواند منجر به گیرین کارت آمریکا شود ، در حالی که گیرین کارت می تواند منجر به تابعیت آمریکا شود ، که در واقع بهترین وضعیتی است که یک فرد خارجی می تواند در آمریکا بدست آورد. با این حال ، گیرین کارت  را می توان از راه های دیگر نیز دریافت کرد. در ادامه می توانید تفاوت بین گیرین کارت آمریکا و ویزا آمریکا را در موضوعات مختلف به خوبی درک کنید.

 

فرم گرین کارت آمریکا:

گرین کارت به شکل کارت شناسایی سبز صادر می شود در حالی که ویزا به صورت مهر یا برچسب نصب شده روی گذرنامه مسافر صادر می شود.

 

اعتبار گرین کارت آمریکا:

گرین کارت دائمی است ، به این معنی که منقضی نمی شود ، هر چند هر ۱۰ سال یکبار به تمدید نیاز دارد. در حالی که ، ویزا موقت است اما می توانید برای مدت زمان محدود دیگری ویزا خود را تمدید کنید.

کار کردن در آمریکا:

دارندگان گرین کارت مجاز به کار هستند. از طرف دیگر ، دارندگان ویزا اگر نوع خاصی از ویزا کار را نداشته باشند ، حق کار ندارند.

 

زندگی در آمریکا:

دارندگان گرین کارت باید مراقب باشند و از این سند به عنوان ویزای چند بار ورود استفاده نکنند ، زیرا ممکن است در صورت گذراندن زمان زیادی در خارج از ایالات متحده گرین کارت آن ها لغو شود. در حالی که ، دارنده ویزا ، بسته به ویزا ، ممکن است یکبار ، یا هر چند بار که بخواهند وارد کشور شوند.

 

شباهت های بین گرین کارت آمریکا و ویزا آمریکا:

برای درک بهتر  تفاوت های هر دو ، بهتر است ابتدا شباهت های آنها را بدانید ، که خیلی زیاد نیستند:

۱. ویزا و گرین کارت توسط اداره مهاجرت مدنی ایالات متحده صادر می شوند.

۲. ویزا و گرین  کارت برای یک شهروند خارجی صادر می شود.

۳.دارندگان گرین کارت و اکثر دارندگان ویزا (به غیر از افرادی که تحت اهداف گردشگری ، درمانی ، آموزش و غیره وارد ایالات متحده می شوند) مجاز به کار در ایالات متحده هستند.

۴.اگر مرتکب جرم شوید ، گرین کارت یا ویزا لغو می شود و فرد خارجی از کشور امریکا اخراج می شود.

 

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ – ۲۲۴۰۸۱۸۱ – ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: ولنجک ، نبش خیابان چهاردهم، ساختمان وفا، واحد۲۰۱

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.