اخبار

۱۰ کشور برتر جهان

لیستی از 10 کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی

در این مقاله در مورد ۱۰ کشور برتر جهان که دارای بهترین کیفیت زندگی در سال ۲۰۲۱ معرفی شده اند. صحبت خواهیم کرد.

” US News &amp ” World Report هرساله یک نظرسنجی بزرگ را برای ارزیابی سطح آموزش، بهداشت، تولید ناخالص داخلی و سایر جنبه‌ها، از جمله کیفیت زندگی کشورها، برگزار می کند. در آخرین نظرسنجی که با مشارکت گروه BAV و مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد، ۱۷۰۰۰ نفر در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفتند و کشورها توسط ۷۶ شاخص مختلف ارزیابی شدند. شما با مطالعه این نظرسنجی درک خواهید کرد که کدام کشورها از نظر کیفیت زندگی برای شما مناسب هستند و از نظر شاخص هایی مانند قدرت خرید، میانگین امید به زندگی، سلامت، آموزش، برابری جنسیتی، امنیت و کیفیت مالی در چه سطحی نسبت به یکدیگر قرار دارند.

در ادامه ، لیستی از ۱۰ کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی را بررسی خواهیم کرد:

صفر تا صد روش های مهاجرت به آمریکا ، مهاجرت به کانادا ، مهاجرت به استرالیا  برای دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید. 

لیست ۱۰ کشور برتر جهان

کانادا

منظره ایی از کشور کانادا جز 10 کشور برتر جهان

منظره ایی از کشور کانادا جز ۱۰ کشور برتر جهان

کانادا، یکی از امن ترین کشورهاست. حتی با در نظر داشتن این موضوع که استاندارد های زندگی در هر کشوری از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است، نگاهی به چندین شاخص اجتماعی نشان می‌دهد که کانادایی‌ها از زندگی خود در این کشور نهایت لذت را می برند! بنابراین کانادایی ها، معمولاً در بیشتر جنبه ها افراد سالمی هستند!

کانادا کشوری صنعتی با فناوری پیشرفته است. اگر چه، خدمات، مهم ترین محرک اقتصادی در کانادا است، این کشور انرژی، غذا و مواد معدنی زیادی نیز صادر می کند. کانادا سومین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان است. این کشور همچنین دارای سومین ذخایر بزرگ نفتی است و به دلیل قدرت اقتصادی بالای خود، کیفیت مطلوبی را برای زندگی شهروندان خود فراهم کرده است.

کانادا از نظر اکثر معیارهای کیفیت سنجی زیست محیطی، در سطح بالاتری نسبت به سایر کشورها قرار دارد. قانون اساسی کانادا، مردان و زنان را از نظر قانونی برابر می داند و قوانین حقوق بشر استانی و فدرال از آنها در برابر تبعیض جنسیتی توسط دولت و مشاغل بخش خصوصی محافظت می کند. ازدواج، طلاق و خدمت سربازی همگی طبق قوانین فدرال به طور رسمی و بدون در نظر گرفتن جنسیت اجرا می شوند .

دانمارک

منظره ایی از کشور دانمارک جز 10 کشور برتر جهان

منظره ایی از کشور دانمارک جزء ۱۰ کشور برتر جهان

دانمارک از نظر کیفیت زندگی، رتبه دوم جهان و رتبه اول اروپا را کسب کرده است. عواملی مانند برابری درآمد، سیاست باثبات، امنیت، سیستم های آموزشی و خدمات بهداشتی خوب، در رتبه بندی این کشور بسیار تأثیر گذار بوده است.

دولت دانمارک به عنوان یک نهاد بسیار باثبات و شفاف شناخته می شود. این کشور تحت سلطنت مشروطه عمل می کند و بالاترین اعضای نهاد قانونگذاری آن”Folketing”توسط مردم انتخاب می شوند. دولت دانمارک بشدت ترقی خواه است و از همه نظر جامعه قابل تحسینی دارد!

دولت دانمارک با دریافت مالیات ، یک سیستم بهداشتی همگانی را راه اندازی کرده است که در آن شهروندان خدمات پزشکی را به صورت رایگان دریافت می کنند. تحصیلات تکمیلی نیز رایگان است!

دانمارک دارای چندین بخش صنعتی پیشرو مانند فرآوری مواد غذایی، تولید آهن، فولاد و ماشین آلات و گردشگری است. ماشین آلات کشاورزی و صنعتی، داروسازی، غذاهای فرآوری شده و مبلمان، عمده صادرات این کشور هستند.

سوئد

کشور سوئد جز 10 کشور برتر جهان

منظره ایی از کشور سوئد جزء ۱۰ کشور برتر جهان

کشور سوئد در نظر سنجی جهانی در رتبه سوم قرار گرفت و در میان کشورهای دارای بالاترین کیفیت زندگی در اروپا در سال ۲۰۲۱، رتبه دوم را به خود اختصاص داد. سوئد، در زمینه های سیستم بهداشتی و آموزش عالی، امنیت، ثبات اقتصادی و سیاست به خوبی پیشرفت کرده است.

علاوه بر این، سوئد به برابری، حقوق بشر، توزیع ثروت و تحصیلات دانشگاهی تأکید بسیاری دارد. این کشور زیبا، با مناظر خیره کننده، شهرهای شگفت انگیز و جمعیت تحصیل کرده، شرایط خوبی را برای زندگی شهروندان خود فراهم کرده است.

نروژ

کشور نروژ جز 10 کشور برتر جهان

منظره ایی از کشور نروژ جزء ۱۰ کشور برتر جهان

کشور نروژ در نظر سنجی جهانی در رتبه چهارم قرار گرفت. امنیت، سیاست پایدار و سیستم آموزشی توسعه یافته نروژ از دلایل انتخاب این کشور به عنوان یکی از کشور های برجسته در جهان است. با توجه به این موضوع که این کشور یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت در جهان است، آموزش عالی را به صورت رایگان در اختیار شهروندان خود قرار می دهد و به طور کلی جامعه ای مرفه دارد.

این کشور یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشور‌های جهان است و از استاندارد زندگی بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل به یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی مشهور شده است.

همچنین نروژ به عنوان یک کشور عالی برای کار در اروپا در نظر گرفته می شود و با ارائه خدماتی مانند مرخصی برای دوران  زایمان و برابری جنسیتی شناخته است. نرخ بیکاری در این کشور پایین است و دستمزدها به شکل رقابتی در نظر گرفته می شود، به ویژه برای کسانی که دارای مدارج بالایی هستند.

 

سوئیس

کشور سوئیس جز 10 کشور برتر جهان

منظره ایی از کشور سوئیس جزء ۱۰ کشور برتر جهان

سوئیس با پیشرفت در زمینه هایی مانند اقتصاد، سیاست‌های باثبات، و سیستم آموزشی جایگاه بالای خود را جهان اثبات کرده است.

این کشور نرخ بیکاری پایینی دارند و بیشتر نیروی کار آن تحصیلکرده هستند. اقتصاد این کشور توسط مالیات ، و بخش های مالی خدمات خود و صنعت پیشرفته تولید خود تغذیه می شود. در نتیجه، زندگی در سوئیس برای کسانی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند بسیار جذاب است.

همچنین توجه داشته باشید که سوئیس در نظرسنجی بهترین کشور برای بازنشستگی، رتبه اول را کسب کرد.

 

استرالیا

منظره ایی از کشور استرالیا جز 10 کشور برتر جهان

منظره ایی زیبا از کشور استرالیا جزء ۱۰ کشور برتر جهان

استرالیا کشوری مرفه با اقتصادی مبتنی بر کسب و کار های آزاد است. ساکنان استرالیا عاشق ورزش هستند و امید به زندگی، هم برای مردان و هم برای زنان این کشور بسیار بالاست. شهرهای استرالیا معمولاً در ارزیابی های مرتبط با محیط زیست رتبه های بالایی را دریافت می کنند. کیفیت بالای سیستم آموزشی استرالیا نیز در سراسر جهان شناخته شده است.

 

هلند

کشور هلند جز 10 کشور برتر جهان

منظره ایی زیبا از کشور هلند جزء ۱۰ کشور برتر جهان

در نظرسنجی سال ۲۰۲۱، هلند در نظر سنجی جهانی در رتبه هفتم قرار گرفت. هلند این رتبه را مدیون ثبات سیاسی و سیستم بهداشت عمومی و آموزش و پرورش توسعه یافته خود است که آن را نسبت به کشور های دیگر متمایز می کند. درواقع هلند اولین کشوری بود که ازدواج همجنس گرایان را قانونی کرد؛ همچنین این کشور به دلیل جامعه صبور و بردبارش مشهور است. بیشترین موزه ها در این کشور واقع شده اند. علاوه بر این، هلند با ارائه امکانات عالی، مردم را تشویق می کند تا به طور مداوم ورزش کنند و به سلامتی خود توجه کنند.

هلندی ها ۵۲ درصد مالیات بر درآمد می پردازند. با این حال، آنها شکایتی نمی کنند چرا که در مقابل این هزینه، دولت هلند، زندگی باکیفیتی را در اختیار آن ها قرار می دهد. حمل و نقل عمومی بسیار کارآمد است، دستمزدها خوب است، کشور امن است، و آموزش عالی در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

فنلاند

کشور فنلاند جز 10 کشور برتر جهان

منظره ایی زیبا از کشور فنلاند جزء ۱۰ کشور برتر جهان

فنلاند به دلیل امنیت بالا و سیستم آموزشی پیشرفته ، جزو بهترین کشور ها برای زندگی ارزیابی شده است.

این کشور از بزرگترین قطب های آموزشی در جهان است. همچنین از نظر عملکرد خود در حیطه حقوق مدنی، کیفیت زندگی و آزادی مطبوعاتی در رتبه بالایی قرار دارد.علاوه بر این، فنلاند یکی از اولین کشورهای جهان بود که به زنان حق رأی داد.

اقتصاد فنلاند مبتنی بر کسب و کار های آزاد است و مانند همسایگان خود در شمال اروپا، سرمایه گذاری های زیادی را در شبکه های ایمنی اجتماعی و خدمات عمومی انجام می دهد.

آلمان

کشور آلمان جز 10 کشور برتر جهان

منظره ایی زیبا از کشور آلمان جزء ۱۰ کشور برتر جهان

بدون شک آلمان یکی از قدرتمندترین قطب های اقتصادی جهان است و در رتبه نهم فهرست جهانی قرار دارد. این کشور دارای اقتصادی قوی و همچنین سیستم های آموزشی و بهداشت عمومی پیشرفته است. علاوه بر این ، می توان به نیروی کار آموزش دیده و متنوع و همچنین بخش های مخابراتی، بهداشتی و گردشگری پررونق آن اشاره کرد که از مزایای قابل توجه زندگی در این کشور است. آلمان همچنین از بزرگترین قطب های صادرات و واردات است. نمادهای فرهنگی و تاریخی متعددی در آلمان واقع شده اند.

 

نیوزلند

کشور نیوزلند جز 10 کشور برتر جهان

منظره ایی زیبا از کشور نیوزلند جزء ۱۰ کشور برتر جهان

نیوزلند در سراسر جهان به کیفیت بالای زندگی شناخته شده است.

نیوزلندی ها به سخت کوشی خود معروف هستند و به ایجاد تعادل در زندگی خود اهمیت می دهند. اگر شهروند یا مقیم این کشور هستید و یا ویزای دوساله این کشور را دارید، خدمات بهداشتی عمومی را به صورت رایگان و با هزینه کمتری دریافت می کنید. حتی اگر ویزای موقت داشته باشید، نیوزلند ، تحت شرایط خاصی خدمات مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد.

شاخص های نظر سنجی برای انتخاب ۱۰ کشور برتر جهان

این نظرسنجی بر اساس شاخص هایی مانند تعهد به حقوق بشر، سطح تحصیلات مردم، آب و هوا، درآمد سرانه و سیستم بهداشت عمومی انجام شده است.

برای ششمین سال متوالی، کانادا رتبه اول را در ارائه کیفیت زندگی بالا، به خود اختصاص داده است. به گفته کسانی که در این نظر سنجی شرکت کرده اند، کانادا ، علاوه بر این که بازار کار خوبی دارد و از نظر سیاسی باثبات است، سیستم آموزشی پیشرفته ای دارد  که توسط دولت این کشور به طور کامل پشتیبانی می شود.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *