آزمون های زبان

۱۰ نکته مهم برای کسب امتیاز بالا در آزمون مکالمه (Speaking) آیلتس

10 نکته مهم در آزمون مکالمه (Speaking) آیلتس

۱۰ نکته مهم در آزمون مکالمه (Speaking) آیلتس

کارشناسان مهاجرتی رویال اپلای در کنار مدرسین مجرب زبان انگلیسی رویال اپلای به بررسی ۱۰ نکته مهم برای کسب امتیاز بالا در آزمون مکالمه (Speaking) آیلتس پرداخته اند . آزمون آیلتس برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی داوطلبان می باشد.

بسیاری از داوطلبان آیلتس، بیش ازهرچیزی نگران بخش مکالمه (Speaking) آیلتس هستند.

آنچه باید در مورد بخش مکالمه (Speaking) آیلتس بدانید:

بخش مکالمه آزمون آیلتس ، بیش از ۱۰ دقیقه طول می کشد؛ این قسمت به سه بخش تقسیم می شود.

اول : صحبت کردن در مورد موضوعات شخصی مانند سرگرمی ها، خانواده یا کار

دوم : سخنرانی کوتاهی در مورد موضوعی که در آزمون به شما خواهند گفت

سوم : پاسخگویی به سوالات جزئی در مورد موضوع مطرح شده، خواهد بود.

نکته مهمی که باید بدانید؛ این است که ناظرانی برای کمک به شما حضور دارند. آیلتس از شما انتظار نخواهد داشت که سخنرانی های بی نقصی ارائه دهید اما چیزهای اصلی که آنها به دنبال آن هستند عبارتند از :

  • این که بتوانید بدون تردید و روان صحبت کنید.
  • بتوانید از واژگان مختلفی استفاده کنید.
  • بدون اشتباه، از گرامر استفاده کنید .
  • خوب تلفظ کنید .
  • استرس نداشته باشید.

برای کسب نمره ی بالاتر در بخش مکالمه (Speaking) آزمون آیلتس به ۱۰ نکته برتر و مهمی که توسط کارشناسان مهاجرتی و مدرسین مجرب رویال اپلای جمع آوری شده است . به طور کلی برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره آزمون آیلتس می توانید با کلیک بر روی لینک زیر وارد بخش توضیحات کامل آزمون آیلتس شوید .

 

آزمون آیلتس با همراهی رویال اپلای ➡ 

 

برای دانستن ۱۰ نکته مهم در آزمون مکالمه (Speaking) آیلتس چگونگی کسب امتیاز بالا در آزمون مهارتی زبان انگلیسی حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید :

 

۱۰ نکته طلایی برای کسب امتیاز بالا در آزمون مکالمه (Speaking) آیلتس

نکته ۱ : خودتان را با اعتماد به نفس و خونسرد نشان دهید.

شاید به نظر عجیب برسد اما با اعتماد به نفس رفتار کردن یک راه عالی برای بهبود امتیاز شما ست!

از زبان بدن خود استفاده کنید چرا که این کار باعث می‌شود احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و ممتحن نیز این موضوع را متوجه خواهد شد. به یاد داشته باشید که حتما رسا و پرشور صحبت کنید؛ البته هنگام صحبت کردن، دست‌هایتان را زیاد تکان ندهید !

نکته ۲ : خجالت نکشید!

برای کسب بهترین نمرات در این بخش، باید زیاد صحبت کنید! سعی کنید بیشتر از ممتحن صحبت کنید و اصلا پاسخ های کوتاه یک جمله ای ندهید. حتی اگر به سوالی پاسخ منفی می دهید، سعی کنید دلیل خود را برای آن پاسخ توضیح دهید.

همچنین، اگر می خواهید ممتحن چیزی را برایتان تکرار کند، خجالت نکشید! شما به دلیل درخواست از ممتحن برای این کار، نمره منفی نخواهید گرفت.

نکته ۳ : دایره لغات خود را افزایش دهید.

برای کسب امتیاز بالا در بخش مکالمه آیلتس، باید ثابت کنید که درک خوبی از گرامر دارید، می‌توانید بدون مکث طولانی و روان صحبت کنید و از طیف وسیعی از گرامرها  استفاده می‌کنید.

هر روز خود را محک بزنید؛ ببینید آیا می توانید اتفاقات و کارهای روزمره را با استفاده از کلمات مختلف توصیف کنید؟ با این کار به استفاده از واژگان جدید عادت می کنید.قبل از آزمون شروع به یاد گرفتن کلمات جدید نکنید چرا که ممتحن شما آموزش دیده است که این موضوع را تشخیص دهد! قبل از آزمون  فقط استراحت کنید.

نکته ۴ :  مقابل آینه تمرین کنید !

صحبت کردن روبروی آینه می تواند به بالا بردن  اعتماد به نفس شما کمک کند!  ممکن است صحبت کردن با دیگران زمانی که مهارت های زبانی شما در حد بالایی نیست برایتان ترسناک باشد، بنابراین تمرین مقابل آینه راهی عالی برای صحبت کردن، بدون ترس از مخاطب است.

نگاه کردن به خود آینه حین صحبت کردن، بازخورد بسیار خوبی در مورد زبان بدنتان به شما می دهد. سعی کنید آرام باشید، صاف بنشینید، به چشمان ممتحن خود نگاه کنید و فراموش نکنید که لبخند بزنید!

دختری رو به روی ایینه

نکته ۵: تمرین، تمرین، تمرین اساس ۱۰ نکته مهم در آزمون مکالمه (Speaking) آیلتس می باشد.

سعی کنید تا جایی که می توانید آزمون های مشابه انجام دهید. اینکار نه تنها به شما دید کلی درباره نوع سوالات آزمون می دهد، بلکه باعث می شود ایده بگیرید و پاسخ های خود را در طول آزمون واقعی، بهتر کنید. این آزمون های مشابه همچنین برای بهبود اعتماد به نفس شما عالی هستند.

 

نکته ۶: پاسخ سوالات آزمون های سابق آیلتس را حفظ نکنید!

شاید وسوسه شوید که پاسخ سوالات آزمون های سابق آیلتس را به خاطر بسپارید اما این کار کاملا غلط است! اولاً، ممکن است پاسخ ها را غیرمرتبط با سؤال پرسیده شده بگویید. ثانیاً، ممکن است پاسخ را فراموش کنید و دچار لکنت زبان شوید.  از آزمون های  قبلی تنها برای تمرین استفاده کنید و در مصاحبه آیلتس خود از پاسخ ها و مهارت خود استفاده کنید.

نکته ۷: لازم نیست پاسختان واقعی باشد !

ممتحن درستی پاسخ‌هایتان را بررسی نمی‌کند و تنها چیزی که مهم است این است که بتوانید در مورد موضوعاتی که از شما می‌خواهد، از طیف وسیعی از واژگان و دستور زبان صحیح بهره بگیرید .

برای مثال، اگر ممتحن از شما بپرسد که چه ورزش‌هایی را دوست دارید، می‌توانید بگویید که فوتبال بازی می‌کنید و حتی می توانید ادامه دهید که چرا این ورزش را دوست دارید؟

تمام چیزی که برای ممتحن  مهم است این است که بتوانید به طور منسجم درباره یک موضوع صحبت کنید و ایده هایتان  را به هم وصل کنید. واقعاً مهم نیست که عاشق فوتبال هستید یا از آن متنفر هستید ؛ مهم این است که بتوانید در موردسوال پرسیده شده، صحبت کنید .

نکته ۸: به  مفهوم سوالات توجه کنید.

تمام هدف آزمون مکالمه آیلتس این است که بتوانید به زبان انگلیسی بفهمید و ارتباط برقرار کنید. در صورت دادن پاسخ های غیر مرتبط با سوال پرسیده شده نمره منفی خواهید گرفت! مشتاقانه به صحبت های ممتحن گوش دهید سپس به آنچه می خواهید بگویید فکر کنید و آن را  بصورت واضح بیان کنید.

اگر سوال پرسیده شده را متوجه نشدید، می توانید با احترام از ممتحن بخواهیدآن را تکرار کند.

نکته ۹: از کلمات اضافی استفاده نکنید!

منظور از از کلمات اضافی کلماتی مانند : ” اممم ، آآآ و ….. ” هستند که در مواقعی که از پاسخ های خود مطمئن نیستیم استفاده می کنیم.  شما می توانید از این کلمات در بین صحبت های خود استفاده کنید، اما استفاده زیاد از آنها درک مطلب شما را برای ممتحن دشوار می کند و اگر آنها متوجه صحبت های شما نشوند، به احتمال زیاد به شما نمره پایین می دهند.

نکته ۱۰: لهجه جعلی نسازید و واضح صحبت کنید .

لهجه خوب، لهجه ای است که قابل درک باشد. اگر سعی کنید با لهجه انگلیسی جعلی صحبت کنید، ممتحن شما متوجه این موضوع می شود. پس زیاد نگران لهجه خود نباشید و فقط مطمئن شوید که کلمات را به وضوح تلفظ می کنید.

 

جمع بندی ۱۰ نکته طلایی در آزمون مکالمه (Speaking) آیلتس

آزمون آیلتس یکی از آزمون­های مهم برای داوطلبینی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند، می باشد. با توجه به پروسه مهاجرتی متقاضیان و کشور مورد نظر نمره­ی نهایی آزمون متفاوت خواهد بود.

برای مثال متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا را از راه تحصیل دارند باید در آزمون آیلتس حداقل نمره ی ۶.۵ را کسب کنند. این نمره باز می تواند با توجه به مقطع تحصیلی متقاضیان و همچنین نوع دانشگاه متقاضیان متفاوت باشد. و یا متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری کانادا را دارند باید در این آزمون حداقل نمره ی ۶ را کسب کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروسه های مهاجرت به کانادا کلیک کنید. ➡ 

به طور کلی کسب نمره ی عالی در آزمون آیلتس برای همه متقاضیان اهمیت ویژه­ایی دارد. یکی از بخش های آزمون آیلتس بخش مکالمه است. که ما در این مقاله سعی کردیم به بررسی  ۱۰ نکته مهم برای کسب امتیاز بالا در آزمون مکالمه (Speaking) آیلتس بپردازیم.

 

برای اطلاعات بیشتر درباره آزمون زبان های فرانسوی و انگلیسی می توانید به بخش آزمون­های زبان رویال اپلای مراجعه کنید.

همچنین اگر درباره مهاجرت به کشورهای کانادا – استرالیا و آمریکا سوالی دارید … با شماره تماس های رویال اپلای با ما در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره­ی رایگان مهاجرتی رویال اپلای کلیک کنید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ – ۲۲۴۰۸۱۸۱ – ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *