ویزای h1b آمریکا

ویزای H1B آمریکا

ویزای H1B آمریکا یکی از ویزاهای کاری آمریکاست. این ویزا موقت است و نیاز به جاب افر( پیشنهاد کاری) دارد. ویزای H1B برای جذب نیروی کار متخصص خارجی است که برای مشاغل تخصصی است که حداقل به مدرک لیسانس نیاز دارد.

اگر دارای مدرک تحصیلی حداقل لیسانس و سوابق کاری در زمینه هایی مانند ریاضیات، مالی، مهندسی، معماری، فناوری، مدیریت و علوم پزشکی هستید و از یک کارفرما در آمریکا جاب افر دارید می توانید با اخذ ویزای H1B اقامت موقت آمریکا را اخذ کنید.

مهم ترین بخش از فرآیند دریافت ویزای H1B، یافتن یک کارفرما مستقر در آمریکا که به مهارت های شما برای یک پوزیشن شغلی نیاز دارد و مایل به حمایت از شما برای دریافت ویزای H1 باشد، است.  متقاضیان ویزای H1B بدون داشتن یک جاب افر از کارفرما در آمریکا نمی توانند برای ویزای H1B در خواست دهند.

کارفرمایان موظفند به نیروی کار خارجی متقاضی ویزای H1B دستمزد مشابه نیروی کار آمریکایی بپردازند. حداقل دستمزد برای دارندگان ویزای  H1B ، ۶۰۰۰۰ دلار در سال است. با این حال، اگر  دستمزد واقعی برای یک شغل خاص بالاتر از این حداقل باشد، کارفرما موظف است مبلغ بالاتر را بپردازند.

در این مقاله به بررسی ویزای H1B، شرایط و مدارک ویزا، مراحل دریافت ویزا، هزینه های آن و ثبت نام لاتاری H1B می پردازیم. 

فهرست مطالب

شرایط ویزای H1B

شرایط ویزای H1B شامل داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس و سوابق کاری مرتبط است.

برای دریافت ویزا همچنین باید یک پیشنهاد کاری (جاب افر) از یک کارفرما در آمریکا داشته باشید و موقعیت شغلی شما باید تخصصی باشد. همچنین شما باید نشان دهید که توانایی کار در مشاغل تخصصی دارید.

کارفرمایی که قصد دارد اسپانسر شما شود موظف است برای ارائه جاب افر به شما دستمزد رایج برای آن موقعیت شغلی را دقیقا مشابه نیوری کار خارجی در نظر بگیرد.

کارفرما همچنین باید نشان دهد که متقاضیان واجد شرایط در آمریکا برای این موقعیت شغلی وجود ندارد.

درخواست ویزای H1B  با ارسال درخواست از سوی  کارفرما به اداره مهاجرت آمریکا آغاز می شود . 

متقاضیان  قبل از  دریافت ویزا به تاییدیه اداره مهاجرت آمریکا نیاز دارند.

مراحل درخواست ویزای H1B

مراحل درخواست ویزای H1B  بعد از یافتن کارفرما در آمریکا با ارسال درخواست از سوی کارفرمایی که قصد حمایت از شما دارد، آغاز می شود. مراحل درخواست ویزا  شامل    مرحله زیر است:

پیشنهاد کاری شما باید مشاغل تخصصی باشد که به مدرک تحصیلی حداقل لیسانس نیاز دارد.

نیروی کار خارجی در مشاغل تخصصی بر درآمد و شرایط کار نیروی کار خارجی در مشاغل مشابه تأثیر منفی نخواهد داشت. کارفرما با  پر کردن فرم ETA 9035 درخواست صدور این گواهی را به اداره کار آمریکا (DOL) ارسال می کند.

فایل گواهی

این فرم توسط کارفرما تکمیل می شود و به اداره مهاجرت آمریکا ارسال می شود. تکمیل این فرم توسط کارفرما برای گرفتن مجوز از دولت برای استخدام یک فرد خارجی است. پس از دریافت تاییدیه از اداره مهاجرت آمریکا می توانید برای دریافت ویزا ی H1B درخواست دهید.

فایل فرم

این فرم، فرم درخواست ویزای موقت آمریکاست که توسط متقاضی تکمیل می شود. فرم DS-160 شامل سوالاتی در مورد سوابق کاری و تحصیلی، خانواده و بسیاری از مشخصات شخصی دیگر برای تعیین واجد شرایط بودن شما را مشخص کند.

فایل فرم

بعد از تکمیل فرم باید وقت مصاحبه بگیرید.  اطلاعات فرم DS-160 همراه با پاسخ به سوالات افیسر در مصاحبه تعیین می کنند که آیا درخواست ویزای شما تایید شده است یا خیر.

مدارک ویزا H1B

مدارک ویزا H1B در هر مرحله از فرآیند درخواست ویزا به شرح زیر است:

پاسپورت شما باید حداقل شش ماه بیشتر از مدت زمان مورد نظر اقامت در آمریکا معتبر باشد.

جاب افر پیشنهاد کاری است که از یک کارفرما در آمریکا دریافت می کنید. کار فرما در این نامه شرایط و ضوابط شغل و دستمزد آن را شرح می دهد.

درخواست صدور این گواهی از سوی کارفرما ثبت می شود و توسط وزارت کار آمریکا تایید می شود. LCA تأیید می کند که کارفرما دستمزد رایج برای کار در آمریکا پرداخت می کند و استخدام نیروی کار خارجی بر شرایط نیروی کار آمریکایی که در موقعیت شغلی مشابه استخدام می شوند تأثیر منفی نخواهد گذاشت.

دریافت فایل گواهی LCA

این فرم توسط کارفرمای آمریکا به اداره مهاجرت آمریکا ارسال می شود. اداره مهاجرت آمریکا شرایط متقاضی و موقعیت شغلی را بررسی و تایید می کند.

دریافت فرم I-129

فرم درخواست ویزای موقت برای سفر به آمریکاست. بعد از دریافت تاییدیه از اداره مهاجرت آمریکا متقاضیان باید فرم درخواست ویزای کار را تکمیل و برای مصاحبه از سفارت آمریکا وقت بگیرند.

مدارک تحصیلی شامل دانشنامه و ریز نمرات تحصیلی و مدارک شغلی شامل گواهینامه ها، مجوز حرفه ای یا سابقه کار قبلی و یا سایر شواهد مبنی بر داشتن تجربه کاری مرتبط با یک پوزیشن شغلی.

برای ارائه اطلاعات از سوابق شغلی، تحصیلی و مهارت های خود باید یک رزومه قوی داشته باشید.

بعد از ارسال فرم درخواست ویزا و تهیه همه مدارک لازم باید از سفارت آمریکا برای مصاحبه وقت بگیرید و با نامه وقت سفارت در تاریخ و زمان مصاحبه ویزا در سفارت آمریکا حاضر شوید.

ارائه برخی از مدارک اگر چه اجباری نیست اما شانس دریافت پذیرش از اداره مهاجرت آمریکا را افزایش می دهد. این مدارک عبارتند از:

ارائه یک طرح یا  نامه  کاری از طرف کارفرما در امریکا  که به صورت شفاف در مورد ماهیت، مدت و شرح وظایف کاری که باید متقاضی انجام دهد، توضیح می دهد. این نامه می تواند تاییدی بر  ضرورت اشتغال و  استفاده از  مهارت های خاص شما برای یک موقعیت شغلی باشد.

ارائه مدارک دوره های آموزشی تخصصی یا مدارک مرتبط با موقعیت شغلی شما  که نشان می دهد شما فردی مناسب برای این موقعیت شغلی هستید و نسبت به فردی که مقیم آمریکاست برای استخدام در این موقعیت شغلی الویت دارید.

ارائه توصیه نامه‌ از کارفرمایان قبلی که در مورد مهارت‌ها، اخلاق کاری و مشارکت‌های شغلی است. این اسناد اضافی در مجموع می تواند احتمال  پذیرش آن را افزایش می دهند.

نحوه درخواست ویزای H1B

نحوه درخواست ویزای کاری H1B به دو صورت لاتاری ویزای  Lottery H1B و اقدام برای ویزای H1B  به صورت عادی (H1B -Cap Exempt)  بستگی دارد.

به طور کلی اگر به دنبال یافتن یک شغل در آمریکا هستید و یک کارفرما  در آمریکا حاضر به  استخدام شما و حمایت از شما برای دریافت ویزای کاری H1B است، می توانید مراحل درخواست ویزا را آغاز کنید.

 کارفرمایانی که می توانند برای ویزای H1B  بدون نیاز به قرعه کشی اقدام کنند لیست مشخصی دارند که شامل موسسات آموزش عالی، سازمان های غیرانتفاعی وابسته به موسسات آموزش عالی، سازمان های تحقیقاتی دولتی و سازمان های تحقیقاتی غیرانتفاعی می شود.  این نوع کارفرمایان از سقف محدودیت مشخصی که اداره مهاجرت آمریکا برای تعداد ویزای H-1B که صادر می شود تعیین کرده،  معاف هستند.

از سوی دیگر نیروی کاری که کارفرمایان بدون محدودیت می توانند برای ویزای H1B  در هر زمان اسپانسر آن ها شوند،  باید میانگین دستمزد سالانه ۶۰۰۰۰ دلار دریافت کنند یا مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر  مرتبط با شغل مد نظر دارند.

بنابراین برای درخواست ویزای H1B بدون لاتاری جاب تفر شما باید از یک کارفرما از موسسات یا سازمان های غیر انتفاعی باشد. با وجود اینکه درخواست ویزای H1B بدون لاتاری در هر زمان از سال امکان پذیر است و با محدودیت تعداد ویزاهای صادر شده در سال مواجه نیست و مدت زمان پردازش این ویزا سریع تر خواهد بود،  یافتن جاب افر مناسب برای ارسال درخواست بدئن نیاز قرعه کشی سخت تر خواهد بود.

سایر کارفرمایان در آمریکا می توانند برای درخواست  لاتاری ویزای H1B اسپانسر شما شوند. ارسال درخواست برای لاتاری ویزای H1B که حالت مرسوم اقدام برای این نوع ویزاست در تاریخ مشخصی باید انجام شود.

افرادی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس یا سوابق کاری کافی باشند و از یک کارفرما در آمریکا جاب افر داشته باشند، میتوانند برای ویزای H1B  درخواست دهند.  برای درخواست ویزای H1B باید در مشاغل تخصصی جاب افر داشته باشید.

تعداد ویزای کاری H1B که آمریکا هر سال صادر می کند، محدود است. اما تعداد تقاضا برای ویزای H1B از سقف محدود پذیرش سالانه هم.اره بیشتر است. به همین دلیل  آمریکا  لاتاری  H1B آمریکا را برای انتخاب متقاضیان و دعوت آن ها به مصاحبه برگزار می کند.

در ادامه به تعریف و شرایط لاتاری ویزای  H1B آمریکا می پردازیم.

لاتاری ویزای H1B چیست؟

لاتاری ویزای   H1B به دلیل تعداد زیاد درخواست ویزای H1B در هر سال برگزار می شود.

ظرفیت صدور ویزای H1B در هر سال ۶۵۰۰۰  نفر است. همچنین برای افرادی که  دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر  هستند ۲۰۰۰۰ ظرفیت اضافی وجود دارد.

بنابراین به طور کلی حدود ۸۵۰۰۰ ویزای H1B در سال صادر می شود. این درحالیست که سالانه بیشتر از ۲۰۰۰۰۰ برای دریافت ویزای H1B درخواست می دهند. به همین دلیل اداره مهاجرت آمریکا لاتاری ویزای H1B را برای انتخاب افراد از بین درخواست های متقاضیان برگزار می کند.

فرآیند لاتاری ویزای H1B قرعه کشی و تصادفی است که اداره مهاجرت آمریکا   از میان متقاضیان ویزا ظرفیت محدود ۸۵۰۰۰ نفر را تعیین می کند.

برنده شدن در  لاتاری H1B آمریکا تضمینی برای دریافت ویزای H1B نیست. افراد منتخب این فرصت را دارند که برای ویزای H1B درخواست خود  را ارسال کنند. ارسال درخواست اولیه از سوی کارفرماست. کارفرمایان افراد منتخب به مدت ۹۰ روز فرصت دارند تا  فرم درخواست را  به همراه سایر مدارک از جمله گواهی شرایط کار به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کنند. 

اگر  اداره مهاجرت آمریکا درخواست ویزای H1B  را در طی این ۹۰ روز از کارفرما دریافت و بررسی کند در نهایت درخواست کارفرما را تایید را رد می کند.

در صورت دریافت تاییدیه از اداره مهاجرت امریکا می توانید با ارسال فرم درخواست ویزا و گرفتن وقت مصاحبه از سفارت آمریکا برای دریافت ویزای H1B اقدام کنید.

بعد از انجام مصاحبه با افیسر در سفارت آمریکا نتیجه تایید یا رد درخواست ویزای شما مشخص خواهد شد.

ثبت نام لاتاری H1B

ثبت نام لاتاری H1B ویزای آمریکا در سال ۲۰۲۴ شامل مراحل زیر است:

کارفرمایی که قرار است اسپانسر شما برای دریافت ویزای کاری H1B شود  شما در ماه مارس از تاریخ ۶ مارس تا ۲۲ مارس  فرصت دارد تا درخواست ویزای H1B  را از طرف شما به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کند.

این کار از طریق تشکیل اکانت در وبسایت اداره مهاجرت آمریکا توسط کارفرمای شما انجام می شود.  کارفرمایان برای ثبت این درخواست باید  ده دلار هزینه بپردازند.

وبسایت اداره مهاجرت آمریکا
از بین متقاضیانی که در این بازه دو هفته ای در ماه مارس توسط کارفرمای خود در قرعه کشی ثبت نام شده اند، افراد منتخب به صورت تصادفی انتخاب می شوند.نتایج قرعه کشی در تاریخ  ۳۱ مارس ۲۰۲۴ اعلام می شود.  بنابراین تا پایان ماه مارس اداره مهاجرت اسامی افراد منتخب را به کارفرمای شما اطلاع خواهد داد.افراد منتخب از اول آوریل به مدت ۹۰ روز فرصت دارند تا برای درخواست ویزا اقدام کنند. ارسال درخواست ابتدا از سوی کارفرما به اداره مهاجرت آمریکاست. در صورت دریافت تاییدیه از اداره مهاجرت آمریکا می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.

زمان ثبت نام لاتاری ویزای H1B ۲۰۲۵

شروع ثبت نام۶ مارس ۲۰۲۴
پایان ثبت نام۲۵ مارس ۲۰۲۴
اعلام نتیجه لاتاری۳۱ مارس ۲۰۲۴
ارسال درخواست منتخبان۱ آوریل ۲۰۹۲۴
نکته مهمی که باید در نظر بگیرید که برای شرکت در قرعه کشی ویزای H1B  باید حتما جاب افر داشته باشید و کارفرما ثبت نام قرعه کشی را انجام می دهد. متقاضیان نمی توانند خود برای لاتاری ویزای H1B درخواست دهند.همچنین هر کارفرما تنها یک بار می تواند در هر قرعه کشی ثبت نام کند. اما متقاضی می تواند از سوی چند کارفرما برای لاتاری ثبت نام شود. به عنوان مثال اگر از سه  کمپانی در آمریکا جاب افر داشته باشید، هر سه کارفرما می توانند جداگانه شما را  در قرعه کشی ثبت نام کنند.

هزینه ویزای H1B

هزینه ویزای H1B  شامل هزینه های اولیه درخواست از سوی کارفرما و هزینه های دریافت ویزا از سوی متقاضی است. بنابراین برخی از این هزینه ها باید توسط کارفرما یا شرکتی که اسپانسر شما می شود، پرداخت شود .و  برخی دیگر به عهده فرد متقاضی است.

همچنین اداره مهاجرت آمریکا خبر از افزایش هزینه های ویزای H1B  می دهد.  هزینه ثبت نام  قرعه کشی لاتاری H1B آمریکا که   ۱۰ دلار از سال ۲۰۲۵ به ۲۱۵ دلار افزایش می یابد.همچنین هزینه فرم I-129 که ۴۶۰ دلار بود  در سال  ۲۰۲۴ به ۷۵۰ دلار افزایش می یابد.

هزینه های ویزای H1B  را برای کارفرما و متقاضی در جدول زیر مشاهده می کنید:

 

هزینه ویزای H1B

 

 

درخواست

 

پرداخت کننده

هزینه

فرم I-129

(دریافت تاییدیه از اداره مهاجرت آمریکا )

کارفرما۷۸۰ دلار

هزینه ACWIA

(برای کارفرمایای که ۱ تا ۲۵ کارمند دارند)

کارفرما۷۵۰ دلار

هزینه ACWIA

(برای کارفرمایای که حداقل ۲۶ کارمند دارند)

کارفرما۱۵۰۰ دلار
هزینه تشخیص و پیشگیری از تقلبکارفرما۵۰۰ دلار
هزینه  پردازش سریع تر درخواستکارفرما یا متقاضی۲۰۸۰۵ دلار
هزینه ثبت نام لاتاری H1Bکارفرما۱۰ دلار
هزینه ویزای H1Bمتقاضی۲۰۵ دلار

اعتبار ویزای H1B

اعتبار ویزای H1B آمریکا ابتدا حداکثر سه سال است و دارنده ویزا می تواند برای سه سال دیگر آن را تمدید کند و تا حداکثر ۶ سال در آمریکا بماند.

برای انجام این کار، کارفرمای شما باید مجددا  فرم I-129 را از طرف شما به همراه مدارک لازم به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کند و هزینه تشکیل پرونده را بپردازد.

برای تمدید اعتبار ویزا باید حداقل ۶ ماه قبل از اتمام اعتبار ویزا درخواست دهید. با پس از ارسال درخواست تمدید به اداره مهاجرت آمریکا، مجوز کار H1B شما به طور موقت برای ۲۴۰ روز تمدید می شود، تا نتیجه درخواست تمدید مشخص شود.

با توجه به اینکه اعتبار ویزای H-1B موقت است و با اخذ ویزای کاری H1B نمی توان به طور دائم در آمریکا ماند،  هنگامی که ویزای شما منقضی شود نیروی کار باید ایالات متحده را ترک کند و یا  ویزای خود را حداکثر برای سه سال دیگر تمدید کند. 

همچنین دارنده ویزا می تواند تا قبل از انقضای ویزای خود برای تبدیل ویزا به یک پروسه گرین کارت آمریکا اقدام کند.

اگر متقاضی بعد از ۶ سال برای تبدیل ویزا به نوع دیگر اقدام  نکند، باید آمریکا را ترک کند. بعد از ترک آمریکا اگر متقاضی حداقل یک سال متوالی در خارج از آمریکا بماند می تواند مجددا  برای دریافت ویزای H1B آمریکا اقدام کند.

مدت زمان صدور ویزای H1B

مدت زمان صدور ویزای H1B در سه حالت منظم ، پرمیوم و سریع تقسیم بندی می شود.

اداره مهاجرت آمریکا معمولا رسیدگی به درخواست های قرعه کشی ویزای  H1B را در  بازه زمانی آوریل تا اکتبر هر سال انجام می دهد. وقتی رسیدگی به درخواست ها انجام شد، نیروی کار خارجی می توانند در ماه اکتبر آغاز به کار کنند.

بنابراین مدت زمان صدور ویزای H1B  برای افرادی که در لاتاری H1B آمریکا پذیرفته می شوند، حدودا بین ۴ تا ۱۲ ماه است.

 متقاضیان می توانند با پرداخت ۲۸۰۵ دلار ، مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای H-1B خود را به ۱۵ روز کاهش دهند.

در برخی موارد ممکن است اداره مهاجرت آمریکا در طول مدت بررسی درخواست ویزای H1B  نیاز به بررسی بیشتری داشته باشد و از شما مدارک  و شواهد بیشتری را مطالبه کند. در این صورت RFE  صادر می شود. RFE درخواست اداره مهاجرت برای ارائه مستندات بیشتر است.

کارفرمای شما در مهلت محدودی باید به ایراد RFE پاسخ دهد تا از رد درخواست شما جلوگیری کند.  مدت زمان پاسخ اداره مهاجرت آمریکا به RFE حدود ۶۰ روز است.

به همین دلیل مواردی مانند ارائه اطلاعات ناکافی و عدم اثبات تخصصی بودن موقعیت شغلی که در آن استخدام شده اید. فقدان مدارک و شواهد مبنی بر این واجد الشرایط کار کردن در آن موقعیت شغلی هستید  می تواند باعث زمان بر  شدن پروسه اخذ ویزای H1B شود.

تبدیل ویزای H1B به گرین کارت

تبدیل ویزای H1B به گرین کارت امکان پذیر است. درست است که ویزای H1B آمریکا یک ویزای موقت است  و اعتبار محدودی دارد، اما در صورتی که شرایط دریافت گرین کارت آمریکا را داشته باشید می توانید بدون نیاز به ترک کشورآمریکا برای دریافت اقامت دائم آمریکا از طریق یکی از روش های گرین کارت اقدام کنید. 

دارندگان ویزای H1B که قصد دریافت گرین کارت آمریکا را دارند باید درخواست تبدیل ویزای آن ها از سوی کارفرما در آمریکا ارسال شود. برای تبدیل ویزای خود به حمایت یک کارفرما نیاز دارید و باید مراحل زیر را طی کنید:

کارفرمای شما باید برای دریافت گرین کارت آمریکا از شما حمایت کند. این کارفرما می تواند ، کارفرمای فعلی شما  یا کارفرمای دیگری باشد. بنابراین اگر کارفرمای فعلی شما حاضر به برآوردن این الزامات نیست، قبل از درخواست باید موقعیت شغلی خود را تغییر دهید.

این گواهی  که توسط کارفرما دریافت می شود به این معنی است که دستمزد غالب برای این موقعیت شغلی در نظر گرفته شده است و و یک فراخوان برای استخدام در موقعیت شغلی مد نظر داده شده که اطمینان حاصل شود هیچ نیروی کار آمریکایی برای این موقعیت شغلی مناسب نبوده است. کارفرما برای دریافت این گواهی باید  ETA 9089 را در وزارت کار آمریکا ثبت کند.

کارفرما پس از دریافت گواهی PERM باید فرم I-140 را از طرف شما  به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کند. دراین درخواست  کارفرما باید اثبات کند که شرایط مالی و توانایی پرداخت حقوق برای این موقعیت شغلی را دارد. همچنین کارفرما باید  گواهی کار PERM را به علاوه هزینه درخواست  به اداره مهاجرت آمریکا ارائه دهد.  در صورتی که اداره مهاجرت آمریکا درخواست شما را تایید کند می توانید برای مراحل بعدی یعنی درخواست گرین کارت آمریکا اقدام کنید

دریافت تاییدیه از اداره مهاجرت آمریکا به معنی تبدیل وضعیت ویزای شما نیست. بنابراین در این مرحله باید با ارسال فرم  I-485 برای تبدیل ویزای خود به گرین کارت آمریکا اقدام کنید.

دلایل ریجکتی ویزای H1B

 دلایل ریجکتی ویزای H1B  ممکن است به دلیل اینکه کارفرما شرایط قانونی برای استخدام شما و حمایت از شما برای دریافت ویزای H1B ندارد، جاب افر شما برای یک موقعیت شغلی تخصصی نیست و یا متقاضی شرایط ویزا را رعایت نکرده است، باشد.

بنابراین دلایل ریجکتی ویزای H1B امریکا به سه دسته کلی تقسیم می شود:

اگر کارفرمایی که قصد حمایت از شما را دارد از یک شرکت واقعی و تاسیس شده و فعال در آمریکا  که ظرفیت استخدام نیروی کار خارجی را دارد، نباشد.

کارفرما می تواند با ارائه مدارکی مانند اظهارنامه مالیاتی، صورت‌ حساب های مالی یا مجوز یا گواهی سهام را برای اثبات فعالیت و درآمد خود به آمریکا ارائه دهد.

درخواست شما ممکن است به این دلیل  که شغل پیشنهادی تخصصی نیست و واجد شرایط ویزای H1B نیست ، رد شود.  کارفرما باید نشان دهد که:

برای استخدام در این شغل مدرک لیسانس یا بالاتر در یک رشته خاص مورد نیاز است.

اداره مهاجرت آمریکا رابطه شغلی بین نیروی کار و کارفرما را مورد بررسی قرار می دهد. جاب افر و رابطه کاری شما با کارفرما باید واقعی باشد. به همین دلیل با ارائه مدارکی مانند قرارداد کاری می توانید واقعی بودن رابطه کاری را اثبات کنید.

همچنین ارائه مدارک مبهم یا ناقص و یا اشتیاه در تکمیل فرم ها درخواست  می تواند باعث ریجکتی ویزای H1B شود.

تفاوت ویزای H1B با ویزای EB3 آمریکا

 تفاوت ویزای H1B با ویزای EB3  در وهله اول این است که ویزای H1B یک ویزای موقت است و دارای اعتبار محدود است در صورتیکه بعد از اتمام اعتبار ویزا قصد دارید در آمریکا بمانید باید برای تبدیل ویزا به یک ویزای دائم اقدام کنید.این درحالی است که ویزای EB3 یک ویزای دائم است.

برای دریافت ویزای H1B باید پیشنهاد کار در یک موقعیت شغلی تخصصی داشته باشید که به حداقل مدرک لیسانس نیاز دارد. اما برای دریافت ویزای EB3 لزوما نیاز به افر شغلی در یک شغل تخصصی نیستید.

ظرفیت صدور ویزا یH1B محدود است و به دلیل تقاضای بالا  برای درخواست این نوع ویزا هر ساله  در ماه مارس قرعه کشی H1B برگزار می شود. و کارفرمای شما باید از طریق وبسایت اداره مهاجرت آمریکا شما را در قرعه کشی ثبت نام کند. به همین متقاضیان این ویزا باید در سیستم تصادفی لاتاری انتخاب شوند. اما درخ.است برای ویزای EB3 آمریکا ددلاین خاصی ندارد و متقاضیان د هر زمان می توانند برای ویزا درخواست دهند.

همچنین همسر دارنده ویزای H1B برخلاف دارنده ویزای EB3 اجازه کار در آمریکا ندارد.

سوالات متداول ویزای H1B

مشاغل واجد الشرایط برای ویزای H1B شامل طیف گسترده ای از گروه های شغلی مهندسی، علوم پایه مانند زیست شناسی، ریاضیات، فیزیک، علوم اجتماعی، حسابداری، حقوق ، هنر  و یا مدیریت می شود.  

داشتن مدرک لیانس از حداقل های لازم برای واجد شرایط بودن است و بسته به موقعیت شغلی  ممکن است نیاز به ارائه مدارک تحصیلی بالاتر ( فوق لیسانس یا دکترا) داشته باشید.

همچنین خود شغل باید به حداقل مدرک تحصیلی لیسانس  نیاز داشته باشد. به عنوان مثال زمانی که برای موقعیت شغلی فروشنده مواد غذایی از یک کارفرما پیشنهاد کار دریافت می کنید، با این جاب افر نمی توانید برای ویزای H1B اقدام کنید. زیرا شغل فروشنده مواد غذایی لزوما نیاز به ارائه مدرک لیسانس ندارد و تخصصی محسوب نمی شود.

 

کارفرمایی که اسپانسر شما برای دریافت ویزای H1B است باید وزارت کار آمریکا اثبات کند که دستمزد واقعی این موقعیت شغلی را به نیروی کار خارجی می پردازد. کارفرما موظف است دستمزد نیروی کار خارجی را مشابه نیروی کار داخلی در پوزیشن  مشابه بپردازد. 

بر اساس آمارهای موجود به طور میانگین حداقل حقوق دارندگان ویزای H1B برای مبنای سطح نیروی کار و سوابق کاری  سالانه به طور میانگین نباید از ۶۰۰۰۰ دلار سالانه کمتر باشد.  

دارندگان ویزای H1B می توانند اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال  خود را به آمریکا بیاورند. فرزندان متاهل، والدین، خواهر و برادرها و سایر اعضای خانواده نمی توانند همراه شما به آمریکا بیایند.

اعضای خانواده شما می توانند از طریق فرم DS-160  برای ویزای H-4  درخواست دهند.  با این ویزا فرزندان شما اجازه تحصیل دارند. اعتبار ویزای اعضای خانواده به اعتبار دارنده ویزای H1B بستگی دارد. با انقضای ویزای H1B ، ویزای اعضای خانواده نیز دیگر معتبر نیست.

هیچ محدودیت سنی برای دریافت ویزای H1B وجود ندارد. با این حال، اگر به همراه اعضای خانواده خود اقدام می کنید، فرزندان شما باید زیر ۲۱ سال باشند.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان رویال اپلای و ارائه جزئیات بیشتر با شما تماس خواهیم گرفت.

از طریق تکمیل فرم ارزیابی میتوانید از مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب شرکت رویال اپلای بهره مند شوید .

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

90 دیدگاه در “ویزای H1B آمریکا

 1. Avatar صادق افضلی گفت:

  سلام
  لطفا بفرمایید تبدیل این ویزا به گرین کارت چقدر زمان می برد؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز، ممکن است حدود یک سال زمان لازم باشد.

 2. Avatar ایمان صفایی گفت:

  سلام
  برای ارشد علوم سیاسی هم امکان داره جاب افر بگیریم؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر، بله برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 3. Avatar ایمان صفایی گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  با مدرک حسابداری و سابقه کار دولتی امکان داره بتونم جاب آفر بگیرم؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر، بله برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

 4. Avatar امید کامیاب گفت:

  سلام.. شما ویزای H2B رو هم انجام می دهید؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر، این ویزا برای ایرانی ها نیست و فقط برای برخی کشورهای خاص است.

 5. Avatar محمد اکبری گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  اخذ ویزای H1B احتمال پذیرش بیشتری دارد یا ویزای O1؟

  1. Avatar کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزیز،شرایط این ۲ ویزا کاملا متفاوت هست و قابل مقایسه نیست.