خرید بیزینس در استرالیا

خرید بیزینس در استرالیا


در دنیای تجارت جهانی، راه اندازی یک بیزینس در کشور دیگر بسیار آسان شده است. به عنوان مثال؛ دولت استرالیا به طور فعال شهروندان خارجی را ترغیب می کند تا در استرالیا فعالیت خود را آغاز کرده و در اقتصاد این کشور مشارکت کنند. یکی از کم ریسک ترین کارهایی که می توانید انجام دهید، خرید بیزینس فعال در استرالیا است. البته این امر خیلی هم راحت و بی دردسر نیست و برای موفقیت در آن نیاز به تحقیقات زیادی است.

راهنمای خرید بیزینس فعال در استرالیا:

عواملی که باید هنگام خرید بیزینس فعال در استرالیا در نظر بگیرند:

تاریخچه بیزینس : در گذشته چه کارهایی انجام شده است و چه کاری نشده است؟ این سؤال را بپرسید تا بدانید چه کاری نباید انجام دهید

ساختار تجاری شغلی که قصد خرید آن را دارید چیست؟ آیا با روشی که می خواهید شغل خود را اداره کنید مطابقت دارد؟ شاید تجارت فعلی با مشارکت اداره شود، اما شما بخواهید آن را به عنوان یک معامله گر تنها اداره کنید.

برای مدیریت چه انتظاراتی دارید؟ در صورت تصاحب، آیا معیارهایی را که باید در اختیار داشته باشید، می دانید؟ آیا از نجوه مدیریت کارمندان اطلاعات دارید؟

 

مزایا و معایب خرید یک بیزینس فعال چیست؟


فواید خرید بیزینس فعال استرالیا :

انتخاب تجارت مناسب برای خرید بستگی به نیازها و شیوه زندگی شما دارد و نیاز به زمانی برای تحقیق دارد. مشاغل از قبل تأسیس شده می توانند مزایایی داشته باشند. یکی از مزایای خرید کسب و کار فعال این است که از ابتدا ریسک کمتری دارد. اگر تجارت موفق باشد، احتمالاً جریان نقدی در حال حاضر وجود دارد و سود حاصل می شود. در حالت ایده آل صاحبان قبلی همه چیز را در اختیار شما قرار داده اند تا آن را تصاحب کنید و به سودآوری بیزینس برای خودتان ادامه دهید.

معایب خرید بیزینس فعال استرالیا :

با این حال، اشکالاتی نیز در این زمینه وجود دارد. همانطور که تجارت در حال حاضر وجود دارد، هزینه خرید آن به مراتب بیشتر از شروع آن است. ممکن است کارمندانی که از ابتدای زمان در آن جا بوده اند، تغییر را دوست نداشته باشند. ممکن است روش های توزیع منسوخ برای محصول شما وجود داشته باشد.


مزایا و معایب خرید یک بیزینس فعال:

چگونه کسب و کار آماده در استرالیا بخرم؟

چگونه می توانم وضعیت تجارت را تأیید کنم؟

انجام تحقیقات همواره در مورد کسب اطلاعات درباره وضعیت تجارت کمک می کند. این احتمال وجود دارد که همه چیز به اندازه ظاهری عالی نباشد.

 این سؤالات مطرح می شوند که:

بررسی کنید که آیا برای تجارت مورد نظر آماده هستید یا خیر؟

اداره یک بیزینس کار سختی است و به نظم و انضباط زیادی نیاز دارد. قبل از شروع مشاغل، موارد زیر را در نظر بگیرید تا ببینید که آیا آمادگی لازم برای اداره بیزینس را دارید:

 • آیا مهارت های مناسبی برای شروع یک تجارت دارید؟
 • برای موفقیت در کسب و کار چقدر به سرمایه گذاری نیاز دارید؟
 • آیا از نظر جسمی و روحی آماده مقابله با ساعات کاری غیرعادی و فشار زمان هستید؟
 • اهداف شخصی شما چیست و آیا شروع یک تجارت به شما در رسیدن به آنها کمک می کند؟
 • آیا سرمایه لازم برای سرمایه گذاری برای یک کسب و کار موفق را دارید؟

 

تجارت مناسب را مشخص کنید:

یافتن مشاغل مناسب برای خرید می تواند بسیار وقت گیر و چالش برانگیز باشد. هنگام تصمیم گیری در مورد نوع مشاغل، علایق و تجربه پیشینه خود را در نظر بگیرید. این ممکن است به شما کمک کند جستجوی خود را در یک صنعت و بازار مناسب محدود کنید.

 

 

اخذ ویزا استرالیا

اخذ ویزا استرالیاوقتی شغلی را پیدا کردید که علاقه مند به خرید آن هستید موارد زیر را در نظر بگیرید
:

 • آیا این کسب و کار پتانسیل موفقیت را دارد؟
 • چه ارزشی را می توانید به این شغل اضافه کنید؟
 • آیا در مکان خوبی قرار دارد؟

 

تحقیقات خود را انجام دهید:

تحقیقات خود را در مورد صنعتی که می خواهید خریداری کنید و هر رقیبی که دارد، انجام دهید. خطرات ناشی از خرید این مشاغل خاص را بررسی کنید. تا آنجا که می توانید با بسیاری از تامین کنندگان یا مشتریان قبلی در تماس باشید تا اطلاعاتی را که می خواهید کسب کنید. این کار به نظر می رسد که وقت گیر باشد، اما برای جلوگیری از غرق شدن و مشکلات آتی، ضروری است.

انجام تحقیقات بازار شامل ارزیابی بازارهای فعلی و بالقوه، صنعتی که تجارت در آن فعالیت می کند و تعداد مشاغل مشابه در آن منطقه است.

هنگام انجام تحقیقات بازار به موارد زیر توجه کنید:

 • چرا این تجارت برای فروش گذاشته شده است؟
 • آیا خطراتی مرتبط با تجارت وجود دارد؟
 • این شغل در چه صنعتی فعالیت می کند؟
 • چند شغل مشغول انجام کارهای مشابه هستند؟
 • آیا تجارت مزیت رقابتی دارد؟
 • آیا تجارت دارای مشتریان وفادار است؟
 • بازار شما چه می خواهد و چه چیزی خریداری می کنند؟
 • چگونه رقابت در بازار تغییر می کند؟

 

همچنین ممکن است بخواهید با مشتریان موجود، کارمندان و صاحبان مشاغل رقیب صحبت کنید تا دیدگاهی در مورد نحوه انجام این تجارت کسب کنید.

 

چرا مالک قبلی می خواهد بفروشد؟

ممکن است فروشندگان به دنبال فروش سریع و تحت فشار قرار دادن شما باشند، ولی انجام تحقیقات کامل باید برایتان در اولویت باشد. باید علت اصلی فروش تجارت را کشف کنید. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که فروشندگان غالباً قسمت های ضعیف تجارت را مخفی می کنند و این اطمینان را می دهند که تجارت آنها برای هر کسی که می خواهد آن را خریداری کند شگفت انگیز به نظر می رسد.

 

کسب و کار آماده در استرالیا؛ تعیین ارزش بیزینس:

قبل از تعهد خرید، باید ارزش فعلی شغلی را که می خواهید خریداری کنید و رشد احتمالی آینده آن را تعیین کنید. ممکن است بخواهید از تمام دارایی ها و بدهی های متعلق به مشاغل، یک ارزیابی حرفه ای انجام دهید.

 

انجام تحقیقات بیشتر:

قبل از امضای قرارداد، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد شغلی که به آن علاقه دارید جمع کنید. ضروری است که همه را مرور کنید:

 • سوابق مالی
 • عملیات تجاری
 • اسناد حقوقی

 

این اسناد به شما کمک می کنند خطرات مربوط به هنگام خرید شغل را شناسایی و مدیریت کنید. شما می خواهید بدانید که چه چیزی خریداری می کنید و چه تعهدی را به عهده می گیرید.

 

موارد مهم برای انجام تحقیق کافی در مورد خرید بیزنس استرالیا :

مجوزها و مجوزها:  آیا همه مجوزهای صحیح لازم در دسترس و به روز هستند؟

قراردادها و اجاره نامه ها:  آیا صاحب ملک با قرارداد اجاره نامه مجدد موافقت خواهد کرد یا باید برای اجاره نامه جدید مذاکره کنید؟

موافقت نامه ها:   آیا توافق های برجسته ای در کار وجود دارد؟

وضعیت کارخانه، تجهیزات و لوازم جانبی:  تجارت چه نوع تجهیزات و ماشین آلاتی دارد؟ آیا آنها از نظر کار مناسب و دارای مجوز هستند؟

دارایی:  چه دارایی هایی دارد؟

موجودی وضعیت موجودی چگونه است؟ چگونه موجودی کنونی مدیریت، ذخیره و توزیع می شود؟

تعهدات آیا بدهی معوق وجود دارد؟ بازپرداخت و ضمانت نامه ها چقدر است؟

 

پشتوانه مالی تجارت:

 

اخذ ویزای استرالیا

اخذ ویزای استرالیا
چطور برای خرید بیزینس استرالیا مطمئن شویم؟

تنها راهی که می توانید به یقین برسید که این تجارت را خریداری کنید یا نه، درخواست اطلاعات کلیدی مالی، مانند صورت های مالی به مدت سه سال است. باید اطلاعات مالی مربوط به تجارت را بطور مستقل جمع آوری و بررسی کنید. مطمئن شوید که سه یا پنج سال گذشته مالی را بررسی کرده اید. فراموش نکنید وکلای ما در رویال اپلای آماده انجام کلیه امور مربوط به خرید بیزینس استرالیا است برای شما دوست عزیز هستند.

بررسی موراد زیر برای خرید بیزینس استرالیا ضروری است:

 • بازده مالیاتی
 • بیانیه فعالیت های تجاری (BAS)
 • سوابق حساب های دریافتنی و قابل پرداخت
 • ترازنامه
 • سوابق سود و زیان
 • صورت جریان پول
 • سوابق فروش

 

همچنین باید بدانید که هزینه های جاری، هزینه های تبلیغاتی، هزینه کارکنان و آموزش آن ها در صورت نیاز به تجهیزات جدید، هزینه های مداوم و این که آیا هزینه های نقل و انتقالات مربوط به خرید مشاغل وجود دارد، را بررسی کنید.

ارزش کسب و کار را ارزیابی کردید و در مورد آن تحقیق کردید، باید تصمیم نهایی راجع به آن اتخاذ کنید. ممکن است لازم باشد قبل از رسیدن به توافق، بر سر قیمت خرید با فروشنده مذاکره کنید.

بعد از این که شما و فروشنده در مورد قیمت توافق کرده اید، به یک قرارداد نیاز دارید تا همه چیز را قانونی کنید. قرارداد کتبی تضمین می کند که شما و فروشنده بطور واضح در مورد همه چیز، با چه هزینه ای و چه روش پرداختی، توافق کرده اید.

 

هزینه خرید بیزینس فعال چقدر خواهد بود؟

هزینه ای که برای خرید بیزینس فعال باید پرداخت کنید، کاملا به نظر صاحبان مشاغل و همچنین وضعیت فعلی تجارت بستگی دارد. برای اینکه صاحبان فعلی در مورد قیمت فروش تصمیم بگیرند، ارزش تجارت خود را در نظر گرفته اند، این بدان معناست که آنها فروش، هزینه ها، سود، دارایی ها، بدهی ها و همچنین موارد مالیاتی و حقوقی را که ممکن است بوجود بیاید را ارزیابی کرده اند. اگر تصمیم دارید شغلی را به طور مستقل ارزیابی کنید، آنها باید تمام اطلاعات موجود را به شما ارائه دهند تا ارزیاب بتواند ارزیابی منصفانه ای انجام دهد. اگر صاحبان مشاغل فعلی این اطلاعات را به شما ارائه نمی دهند، از خرید آن منصرف شوید.

پس از دریافت اطلاعات، می توانید تحقیقات خود را انجام دهید. انجام تحقیقات برای اطمینان از تصمیم گیری صحیح ضروری است. شما باید سوابق، برنامه ها و عملیات شغلی را بررسی کرده و در مورد رقبا و صنعت مورد نظر تحقیق کنید. همچنین در این مورد باید با یک مشاور مشاغل صحبت کنید تا در این فرآیند به شما کمک کند.

 

برای خرید بیزینس فعال در استرالیا از چه کسانی باید مشورت گرفت؟

همیشه افرادی هستند که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. افرادی مانند حسابداران یا مشاوران مشاغل. همچنین اگر مایل به تبدیل اقامت موقت خود به دائم از طریق خرید بیزینس و سرمایه گذاری هستید، می توانید از یک وکیل مهاجرت که ساکن استرالیا باشد کمک بگیرید. زیرا آگاهی کاملی از قوانین روز دارد و شرایط خرید بیزینس فعال در استرالیا را برای شما به دقت ارزیابی خواهد کرد تا شما انتخاب درستی داشته باشید.

 

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.