مهاجرت به استرالیا با سرمای گذاری

سرمایه گذاری در استرالیا –  سرمایه گذاری در استرالیا یکی از روش های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا می باشد، سرمایه گذاری این کشور دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزا بهره مند شوند. افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند، سرمایه گذاری در استرالیا گزینه بسیار مناسبی برای ایشان است.

مهاجرت سرمایه گذاری در استرالیا:

شرایط  یا کار آفرینی در استرالیا از ابتدای ماه ژولای ۲۰۱۲ تغییرات زیادی کرده است. فراموش نکنید هر زمان در هر کجای مسیر سرمایه گذاری شما، وکلا و مشاوران رویال اپلای در کنار شما هستند. 

خلاصه برخی‌ تغییرات مربوط سرمایه گذاری در کشور استرالیا:

از ماه ژولای ۲۰۱۲ میلادی به بعد به جای ویزاهای سرمایه گذاری در استرالیا قبلی‌ (۱۶۳،۱۶۴،۱۶۵…) ویزای ۱۸۸ داریم که خود شامل ۳ زیرگروه می باشد.

یکی از این ویزاها ویزای کار آفرینی در استرالیا می باشد که معادل ویزای ۱۶۳ قبلی‌ هست، دیگری ویزای سرمایه گذاری معمولی‌ و زیرگروه دیگر این نوع ویزا ،ویزاهای زیادی هست. این روش آخر نیاز به ۵ میلیون دلار سرمایه گذاری دارد و تا هم اکنون اغلب شهروندان چینی‌ و هندی این ویزا را گرفته‌اند. بنابرین ما به بررسی دو روش دیگر که برای ما ایرانی ها معمول هستند، می‌پردازیم.


ویزای
۱۸۸استرالیا :

برای ویزای ۱۸۸ از نوع کارآفرینی در استرالیا که اکثر ایرانیان از این طریق جهت سرمایه گذاری در استرالیا ویزا می گیرند، فرد بایستی شرایط زیر را داشته باشد:

سن شخص باید کمتر از ۵۵ سال (مگر اینکه ایالت استثنا قائل شود). نکته قابل توجه این که در حال حاضر ایالت های استرالیا جنوبی و استرالیا غربی در موارد زیادی شرط سنی‌ را برای افراد ۵۵ به بالا قبول می کنند

فرد بایستی از یکی‌ از ایالت‌های استرالیا اسپانسرشیپ بگیرد.

این نوع ویزا طبق سیستم پوینت تست (امتیاز بندی) می باشد و فرد بایستی ۶۵ امتیاز کسب کند. امتیاز بندی در ویزا سرمایه گذاری استرالیا با ویزای مهارتی (اسکیل) متفاوت است

 


امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا:

سن، مدرک تحصیلی‌ یا فنی‌، زبان انگلیسی‌، میزان سرمایه، میزان گردش مالی، سابقه صادرات کالا، اختراع و ابتکار، سابقه مدیریت، سابقه سرمایه گذاری.

نکته مهم: توجه داشته باشید در اینجا بر خلاف ویزای مهارتی، داشتن نمره زبان شرط نیست.

 

نحوه امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا:

خوشبختانه آوردن امتیازات برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا خیلی‌ سخت نیست. مثلا اگر کسی‌ ۳۹ ساله باشد، ۲۵ امتیاز می آورد و اگر میزان سرمایه ایشان ۲/۲۵ میلیون دلار باشد آن هم ۳۵ امتیاز می آورد. کسانی‌ که سن بالاتری دارند و سرمایه کمتر، می توانند امتیازات لازم را از بقیه موارد بالا به دست آورند.

 

میزان گردش مالی مورد نیاز برای سرمایه گذاری در استرالیا:

در ویزای سرمایه گذاری استرالیا گردش مالی بایستی حداقل ۵۰۰ هزار دلار در ۲ سال از ۴ سال اخیر باشد (قبلا ۳۰۰ هزار دلار بود). از آنجا که نرخ دلار در ایران در ۴ سال اخیر خیلی‌ عوض شده کسانی‌ که با نشان دادن این گردش مالی با توجه به دلار فعلی‌ مشکل دارند، می تواند گردش مالی خودشان را در ۳ یا ۴ سال پیش که دلار به مراتب ارزانتر بود نشان بدهند.

 

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا:

حداقل دارایی فرد در ویزای سرمایه گذاری استرالیا بایستی ۸۰۰ هزار دلار باشد (قبلا ۵۰۰ هزار دلار بود). این سرمایه می تواند شامل اموال منقول و غیر منقول باشد. زمین، خانه، پول، ماشین و…تا اینجا ویزای ۱۸۸ کارآفرینی توضیح داده شده بود.ویزای سرمایه گذاری استرالیا


امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا؛ روش
۱۸۸ سرمایه گذاری معمولی‌:

  •  گردش مالی مطرح نیست
  • فرد و همسرش بایستی حد اقل ۲/۲۵ میلیون دلار سرمایه داشته باشند (در ۲ سال از ۵ سال اخیر)
  • سابقه مدیریت درخور توجه
  • تایید سرمایه گذاری توسط ایالت
  • تعهد به سرمیه گذاری در ایالت

فرد یا همسرش بایستی یکی‌ از شرایط زیر را نیز داشته باشند: یا اینکه در یک بیزینس که ارزشش بالای ۱/۵ میلیون دلار هست، سابقه مدیریت در یک سال اخیر را داشته باشند و یا اینکه ۱۰ درصد یک بیزینس در یک سال اخیر به نام شان باشد.

از آنجا که قوانین ویزاهای سرمایه گذاری در استرلیا بر خلاف ظاهر ساده، بعضاً کمی‌ پیچیده هستند، لطفاً در هر مورد سوال برانگیز با مشاوران رویال اپلای تماس بگیرید تا دید روشنی نسبت به مسیر سرمایه گذاری خود داشته باشید..

 

مراحل کار اخد ویزای سرمایه گذاری استرالیا:

مرحله نوشتن اسم شما در لیست ‌ای او آی (EOI) (به شرط اینکه ۶۵ امتیاز داشته باشید)

 

مرحله اقدام کردن برای اسپانسر شیپ ایالتی سرمایه گذاری استرالیا‌:

این مرحله حدوداً ۲-۳ ماه به طول می‌ انجامد و بعضاً شاید این مدت کمتر باشد. برای این مرحله مدارکی مثل صفحه اول پاسپورت، ترجمه شناسنامه، رزومه ، براورد دارایی ها شامل بیزینس و سایر مال و اموال، و از همه مهمتر نوشتن بیزینس پلان لازم است؛ چنانچه جواب ایالت مثبت بود وارد مرحله بعد می‌شویم.

 

مرحله ارسال مدارک برای سرمایه گذاری استرالیا:

۳-مرحله سوم یعنی‌ وقتی‌ که جواب ایالت مثبت بود و نام شخص توسط اداره مهاجرت انتخاب شده و از شما می خواهد مدارکتان را بفرستید. این مرحله پایانی هست و در واقع طولانی ترین مرحله هست. و در پایان این مرحله به شما ویزا می دهند. در حال حاضر به طور متوسط این مرحله ۶ تا ۱۳ ماه طول می‌کشد.

 

هزینه های ویزای سرمایه گذاری در استرالیا:

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا شما ۳ گونه هزینه دارید:

 

هزینه‌های مربوط به اداره مهاجرت و اسپانسرشیپ ایالتی‌ :

هزینه اسپانسرشیپ برای بعضی‌ ایالت ها مجانی‌ هست ولی‌ بعضی‌ هزینه اندکی دریافت می کنند. (از۳۰۰-۷۰۰دلار)

 

هزینه اداره مهاجرت استرالیا:

بخش اول: هزینه ویزا اپلیکیشن – ۴۶۷۵ دلار برای متقاضی اصلی و ۲۳۴۰ دلار برای وابستگان بالای ۱۸ سال و ۱۱۷۰ دلار برای وابستگان زیر ۱۸ سال (در حال حاضر)

 

بخش دوم: این هزینه در صورتی‌ از شما گرفته می شود که شما متأهل باشید و شما یا همسر یا فرزندان بالای ۱۸ سالتان تا قبل از اینکه ویزای شما صادر شود نتوانند نمره ۴/۵ در امتحان آیلتس بیاورند. اگه نمره ۴/۵ بیارند این هزینه را از شما نمی‌گیرند.

این ارقام اداره مهاجرت ممکن است در زمان اقدام شما افزایش یابد. کما این که از ۱۹ آپریل ۲۰۱۴ مبلغ ۱.۰۸ درصد از کل هزینه های دولتی پرداختی برای پرداخت با Credit Card اضافه شد. به عنوان مثال برای یک خانواده ۳ نفره با فرزند کمتر از ۱۸ سال که بایستی ۸۱۸۵ دلار هزینه اپلیکیشن پرداخت کند، مبلغ ۸۹ دلار اضافه خواهد شد.

 

هزینه‌های دیگر: هزینه نوشتن بیزینس پلان، معاینات پزشکی‌، سؤ پیشینه، امتحان زبان ، ترجمه مدارک و غیره.


هزینه ویزای سرمایه گذاری استرالیا


نوشتن بیزینس پلن برای سرمایه گذاری در استرالیا:

یکی از مهترین مراحل نوشتن بیزینس پلن هست که نقش کلیدی در فرایند سرمایه گذاری و خرید بیزینس شما در کشور استرالیا ایفا می کند، کارشناسان رویال اپلای آماده هستند تا به پشتوانه شناخت کافی و احاطه بر قوانین و شرایط این روش مهاجرتی، به شما کمک کنند، همچنین در زمینه معرفی شرکت هایی که با شما کارکنند و در زمینه تأسیس بیزینس هم  می توانید از راهنمایی های وکلای رویال اپلای بهره مند بشوید. 

 

شرایط اخذ ویزای دائم برای کسانی‌ که ویزای کارآفرینی ۱۸۸ کشور استرالیا دارند:

بایستی شما تجارتی راه اندازی کرده باشید که ۲ سال از آن گذشته باشد.

حداقل ۱۲ ماه در ۲ سال قبل از اقدام برای ویزا سرمایه گذاری در استرالیا زندگی‌ کرده باشید.

گردش مالی بیزینس شما در تای ۱۲ ماه قبل از اقدام، حد اقل ۳۰۰ هزار دلار باشد (مگر اینکه ایالت این شرط را به خاطر داشتن بیزینس در مناطق کم جمعیت حذف کرده باشد).

 

حداقل ۲ تا از ۳ شرط زیر را برآورده کنید:

الف- ارزش خالص تجارت شما در طی‌ ۱۲ ماه قبل از اقدام ۲۰۰ هزار دلار باشد.

ب- حد اقل ارزش اموال شخصی‌ و تجارتی شما در استرالیا ۶۰۰ هزار دلار باشد.

پ- حد اقل ۲ کارمند استرالیایی استخدام کرده باشید.

 

شرایط اخذ ویزای دائم برای کسانی‌ که ویزای سرمایه گذاری ۱۸۸ دارند (از نوع ۱.۵ میلیون دلاری):

  • حداقل ۲ سال از ۴ سال قبل از اقدام، در استرالیا زندگی‌ کرده باشید (با ویزای ۱۸۸)
  • حداقل ۴ سال از سرمایه گذاری شما (مبلغ ۱.۵ میلیون دلار ) گذشته باشد.

 

در این قسمت تعدادی از سوالات متداول پیرامون سرمایه گذاری استرالیا را آورده ایم:

 سوال: آیا فرد حتما باید در ایران شرکت داشته باشد یا نه؟

خیر، با توجه به شرایط فرد، داشتن پروانه کسب و یا مجوزی دیگر هم میتواند کافی‌ باشد.

 

سوال: اگر کسی‌ پول دارد ولی‌ هیچ بیزینسی به اسمش نیست، آیا شانس گرفتن این ویزا را دارد؟

در مورد خاصی‌، بله.

 

سوال: حدوداً چه مدت زمان میبرد تا این ویزا را گرفت؟

به طور متوسط ۸-۱۲ ماه.

 

سوال: این ویزا چند ساله هست و بعد از چند سال می‌توان برای اقامت دائم اقدام کرد؟

۴ ساله هست ولی‌ عملا بعد از ۲ سال در صورت داشتن شرایط لازم می‌توان درخواست اقامت دائم داد.

 

سوال: آیا پولی‌ به عنوان وثیقه یا هر عنوان دیگر بایستی به دولت بدهم؟

خیر، شما با پولتان اینجا برای خودتان سرمایه گذاری خواهید کرد.

 

سوال: جهت سرمایه گذاری در استرالیا چه مقدار باید سرمایه گذاری کنم تا بعدا بتوانم ویزای دائم بگیرم؟

تعهد شما بستگی به ایالت دارد، مثلا ملبورن و سیدنی ۶۰۰ هزار دلار ولی‌ آدلاید و کانبرا با ۲۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری تعهدات ایالتی‌ خود را انجام داده‌اید. لازم به ذکراست بعضا با کمتر از این مبالغ هم می‌توان اینکار را کرد.

 

سوال: بعد از اینکه فرد ویزا سرمایه گذاری را گرفت و وارد استرالیا شد چه کار باید بکند که بتواند ویزای دائم بگیرد؟

برای اقامت دائم گرفتن کسانی‌ که ویزای کارآفرینی دارند ۲ روش معمول وجود دارد ولی‌ در هر ۲ روش فرد بایستی بیزینسی راه‌اندازی کرده باشد که ۲ سال از عمرش می‌گذرد، فرد بایستی در ۲ سال قبل از اقدام برای ویزای دائم حد اقل یک سال در استرالیا زندگی‌ کرده باشد و یکی‌ دو شرط مالی دیگر.

 

سرمایه گذاری در استرالیا:

سرمایه گذاری، یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت می باشد، سرمایه گذاری این کشوردارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزا بهره مند شوند. افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در این کشور گزینه بسیار مناسبی برایشان فراهم است. شرایط  یا کار آفرینی در استرالیا از ابتدای ماه ژولای ۲۰۱۲ تغییرات زیادی کرده است که در بالا به آن پرداختیم. 

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ -۲۲۴۰۸۱۸۱ -۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.