ویزای ازدواج استرالیا

کشور استرالیا یکی از زیباترین و محبوب ترین کشورها بین مهاجرین است. مردمان زیادی از سرتاسر دنیا به دلایل مختلف به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از راه های مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج است. که در این مقاله ما شرایط اخذ ویزای ازدواج استرالیا را مورد بررسی قرار می دهیم.

اگر شما با یک فرد استرالیایی آشنا شده اید و قصد دارید با او ازدواج کنید می توانید به راحتی ویزای استرالیا را بگیرید. به منظور اخذ ویزای ازدواج استرالیا فقط کافیست ثابت کنید که در طی ۱۲ ماه گذشته با فرد موردنظر در رابطه بوده اید و یا با او زندگی کرده­اید. به این ترتیب مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج برای شما میسر می شود و می توانید در کشور استرالیا زندگی جدید خود را آغاز کنید.

در ادامه این مقاله کارشناسان مجموعه رویال اپلای شما را با تمامی شرایط اخذ ویزای ازدواج استرالیا و انواع و هزینه های آن آشنا می کند.

انواع ویزای ازدواج استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج با فرد استرالیایی سه نوع ویزا وجود دارد. که شرایط درخواست هر کدام متفاوت است. به طور کلی انواع ویزای پارتنر استرالیا به سه دسته تقسیم می شوند:

 • دسته اول : ویزای ۳۰۹ و ۱۰۰ پارتنر
 • دسته دوم : ویزای ۸۲۰ و ۸۰۱ پارتنر
 • دسته سوم : ویزای ۳۰۰ ازدواج در آینده

ویزای ۳۰۹ پارتنر استرالیا

ویزای ۳۰۹ استرالیا یک نوع ویزای موقت محسوب می شود. و به متقاضی اجازه می دهد تا زمانی که ویزای خود را دائمی تبدیل کند در استرالیا بماند. متقاضی ویزای ازدواج ۳۰۹ باید در خارج از کشور استرالیا باشد تا بتواند برای درخواست اخذ این ویزا اقدام کند. روند اخذ ویزای ازدواج ۳۰۹ استرالیا حدودا بین ۱۳ تا ۱۸ ماه ممکن است طول بکشد.

برای اخذ این ویزا متقاضی باید از لحاظ سلامتی جسمی و روانی ارزیابی شود. از متقاضی برخی از معاینات و آزمایش‌ها گرفته می شود و همچنین تمام سوابق سلامت متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد.

علاوه بر این متقاضی باید گواهی عدم سوء پیشینه خود را از کشوری که طی ۱۰ سال اخیر در آن اقامت داشته است را هم ارائه دهد.

ویزای ۱۰۰ پارتنر استرالیا

ویزای ۱۰۰ استرالیا یک نوع ویزای دائمی محسوب می شود. که برای اخذ این ویزا متقاضی باید ویزای ۳۰۹ پارتنر استرالیا را داشته باشد. یعنی متقاضی باید به طور همزمان برای دریافت هر دو ویزا درخواست دهد. و پس از دریافت ویزای موقت خود برای اخذ ویزای ۱۰۰ پارنتر استرالیا اقدام کند.

دلیل این وقفه زمانی بین ویزای موقت۳۰۹ با ویزای دائمی۱۰۰ استرالیا این است که دولت استرالیا می خواهد فرد متقاضی در این بازه زمانی روابط عمیق تری در این کشور داشته باشد همچین صحت روابط زوجین در این بازه سنجیده می شود.

شما و شریک زندگیتان باید حداقل دوسال باهم در رابطه بوده باشید و در طی این دوسال باهم زندگی کرده باشید. و شرط اصلی اخذ این ویزا تک همسری می باشد.

روند اخذ ویزای ازدواج ۱۰۰ استرالیا حدودا بین ۱۹ تا ۳۹ ماه ممکن است طول بکشد.

 

ویزای ۸۰۱ پارتنر استرالیا

ویزای ۸۰۱ استرالیا یک نوع ویزای دائمی محسوب می شود. که برای اخذ این ویزا متقاضی باید ویزای موقت ۸۲۰ استرالیا را داشته باشد. روند اخذ ویزای ازدواج ۸۰۱ استرالیا حدودا بین ۲۰ تا ۲۶ ماه ممکن است طول بکشد.

شروط اصلی اخذ ویزای ۸۰۱ پارتنر استرالیا عبارت اند از:

 • اثبات شخصیت معقول متقاضی و همسرش
 • پرداخت هزینه های دولتی
 • نداشتن هیچ بدهی به دولت استرالیا

البته در برخی از شرایط، استثنائاتی هم وجود دارد. شما باید به طورهمزمان برای دریافت هر دو ویزا اقدام کنید. برای اخذ این دو نوع ویزا شما و پارتنرتان اگر فرزندی دارید باید حداقل دو سال با هم زندگی کرده باشید ومی توانید این دو ویزا را همزمان دریافت کنید. در صورت نداشتن فرزند مشترک حداقل زمان لازم برای زندگی مشترکتان قبل از اخذ این ویزا ۳سال می باشد.

ویزای ۳۰۰ استرالیا

ویزای ۳۰۰ استرالیا به ویزای ازدواج آینده و یا ویزای نامزدی معروف است و به متقاضی این اجازه را می دهد تا برای ازدواج با همسراحتمالی خود به استرالیا بیاید و سپس برای ویزای پارتنراسترالیا اقدام کند.

کسانی که خارج از مرزهای کشور استرالیا هستند و قصد دارند با یک شهروند استرالیایی و یا یک فرد دارای اقامت دائم استرالیا ازدواج کنند، واجد الشرایط اخذ ویزای ۳۰۰ استرالیا هستند.

متقاضی با داشتن این ویزا می تواند تا ۹ماه اقامت موقت در استرالیا داشته باشد و در این مدت اجازه کار و تحصیل نیزدارد. مدت زمان اخذ این ویزا ممکن است بین ۱۴ تا ۱۸ ماه طول بکشد.

توجه کنید درخواست اخذ ویزای ۳۰۰ استرالیا باید قبل از سفر شما به این کشور باشد.

 

ویزای نامزدی استرالیا چیست ؟

ویزای نامزدی استرالیا

درخواست ویزای نامزدی استرالیا برای شما که در خارج از کشور استرالیا زندگی می کنید و قصد ازدواج با یک شهروند استرالیایی و یا یک فردی که مقیم کشور استرالیاست را دارید، یک راه بالقوه برای اخذ اقامت استرالیا می باشد.

ویزای نامزدی استرالیا همان ویزای ۳۰۰ استرالیا است که در قسمت قبل آن را تعریف کردیم. همانطور که می دانید با داشتن ویزای ۳۰۰ استرالیا شما می توانید به مدت ۹ ماه در کشور استرالیا بمانید تا با نامزد خود ازدواج کنید. پس از ازدواج در این بازه زمانی ۹ ماهه ، می توانید برای اخذ ویزای ۸۲۰ و ۸۰۱ به طور همزمان اقدام کنید.

پس از اخذ ویزای ۸۲۰ استرالیا و گذشت حداقل ۲۴ماه پس از ارائه درخواست، دولت استرالیا شرایط کلی زندگی شما و همسرتان را مورد ارزیابی قرار می دهد. و پس از آن شما می توانید برای ویزای ۸۰۱ استرالیا و اقامت دائم استرالیا اقدام کنید.

برای اخذ ویزای نامزدی در زمان درخواستش باید شرایط زیر را داشته باشید :

 • شرایط سنی هر دو نفر (زن و شوهر) باید حداقل ۱۸سال باشد.
 • متقاضی ویزای ۳۰۰ باید قصد ازدواج با یک شهروند استرالیایی و یا فرد مقیم استرالیا واجدالشرایط را داشته باشد.
 • نامزد متقاضی ویزای ۳۰۰ باید از او حمایت مالی کند.
 • باید شخصا نامزد خود را ملاقات کرده و با یکدیگر در ارتباط باشید و یکدیگر را بشناسید.
 • در طی ۹ ماه ویزای ۳۰۰ باید به ازدواج قطعی برسید.
 • مدارک کافی مبنی بر اثبات ازدواج شما در طی این دوره­ی ۹ ماهه باید ارائه دهید.
 • نداشتن هیچ مانع قانونی برای ازدواج شما در کشور استرالیا(برای مثال داشتن طلاقی که در کشور استرالیا معتبر نیست.)
 • داشتن سلامت جسمی و عقلی و سلامت روحی و شخصیتی

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

در ادامه همه ی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را بیان می کنیم. بهتراست برای جلوگیری از به وجود آمدن هر گونه مشکل در روند مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای شما از مشاوران و وکلای مجرب کمک بگیرید.

اصلی ترین مدارک اخذ ویزای ازدواج استرالیا عبارت است از :

مدارک شناسایی متقاضی شامل:

 1. شناسنامه
 2. کارت ملی
 3. گذرنامه(پاسپورت)
 4. دو قطعه عکس
 5. سند اثبات تغییر نام (در صورت وجود)

مدارک مبنی بر اثبات رابطه شما با شهروند استرالیایی و یا فرد مقیم استرالیا شامل:

 1. اظهارنامه قانونی از طرف یک شاهد پشتیبان بر مبنای درخواست ویزای ازدواج احتمالی
 2. اثبات صحت و واقعی و ادامه ‌دار بودن رابطه زوجین
 3. داشتن گواهی ازدواج در صورت تأهل
 4. داشتن اسناد مربوط به ازدواج قبلی مانند گواهی طلاق یا فوت و … (در صورت وجود)
 5. گواهی عدم سوء پیشینه

 

هزینه و مدت زمان اخذ ویزای ازدواج استرالیا به چه صورت است ؟

مطلع بودن از هزینه ها و مدت زمان اخذ ویزای ازدواج استرالیا یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان مهاجرت به استرالیا می باشد.

هزینه اخذ ویزای ازدواج استرالیا

هزینه پایه برای درخواست ویزای ازدواج استرالیا حدودا ۷۷۱۵ دلار استرالیا می باشد. در صورتی که دارندگان ویزا پس از ازدواج برای ویزای همسر خود درخواست می دهند، باید ۱۲۵۸ دلار دیگر هم پرداخت کنند.

توجه کنید که علاوه بر هزینه های گفته شده متقاضی باید هزینه های آزمایش‌های پزشکی و تأییدیه‌های پلیس را هم در نظر داشته باشد، که در صورت لغو و یا رد درخواست، این هزینه ها قابل استرداد نمی باشد.

با توجه به ریسک بالای پرداخت هزینه های این ویزا، اکثر متقاضیان برای افزایش شانس موفقیت خود از طریق شرکت های معتبر مهاجرتی و آژانس‌های مهاجرت اقدام می کند.

مشاوران و وکلای مجرب مقیم استرالیای رویال اپلای با توجه به تجربه کاری فراوان در زمینه های مهاجرتی استرالیا و با داشتن تعداد زیاد پرونده های موفقیت آمیز، شما در مسیر مهاجرت به استرالیا همراهی می کنند.

مدت زمان اخذ ویزای ازدواج استرالیا

پروسه اخذ ویزای ازدواج استرالیا از زمانی که شما اقدام می کنید، تا زمان دریافت ویزا، حدودا ۱۲ تا ۲۴ ماه ممکن است، طول بکشد. این پروسه زمانی به انواع ویزای ازدواج استرالیا و همچنین به شرایط شما بستگی دارد. در جدول زیر می‌توانید مدت زمان اخذ ویزاهای ازدواج استرالیا را در شرایط­های متفاوت ملاحظه کنید.

مدت زمان ویزای ازدواج استرالیا

 

نکات مهم برای اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج

در این مطلب ما سعی کردیم تمام جوانب اخذ ویزای ازدواج استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم. اما در این مرحله می خواهیم به بررسی برخی از نکات مهم و اساسی اخذ ویزای ازدواج استرالیا را بیان کنیم.

۱. متقاضیان باید متاهل و یا نامزد و یا در یک رابطه واقعی باشند و مدت زمانی را باهم زندگی کرده باشند.

۲. مدارکی معتبر برای اثبات واقعی بودن رابطه خود باید ارائه دهند.
۳. هیچ وقت سعی نکنید با ازدواج صوری درخواست ویزای ازدواج استرالیا بدهید. زیرا دولت استرالیا برای صحت ازدواج و رابطه ی شما بسیار تحقیق خواهد کرد و در صورت یک شک کوچک به رابطه شما درخواست شما را رد خواهد کرد و با متقاضیان برخورد شدیدی خواهد شد.

۴. متقاضیان درخواست ویزای ازدواج استرالیا در صورتی که در کشور استرالیا حضور دارند باید از طریق ویزای ازدواج ۸۰۱ و ۸۲۰ اقدام کنند.
۵. متقاضیان درخواست ویزای ازدواج استرالیا در صورتی که خارج از کشور استرالیا هستند باید از طریق ویزای ازدواج ۱۰۰ و ۳۰۹ اقدام کنند.
۶. متقاضیان درخواست ویزای ازدواج استرالیا در صورتی که خارج از کشور استرالیا هستند و قصد دارند در آینده با یک فرد استرالیایی ازدواج کنند باید از طریق ویزای ازدواج ۳۰۰ اقدام کنند.
دقت کنید ویزای پارتنر دو مرحله ایی ابتدا شامل یک ویزای موقت و پس از آن باید برای ویزای دائم خود اقدام کنید.

سخن آخر 
برای بسیاری از استرالیایی ها اتفاق افتاده است که شریک زندگیشان را خارج از استرالیا انتخاب می کنند و برای همسر خود درخواست ویزای ازدواج استرالیا می دهند.
ما در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات مهم و مربوط به ویزای ازدواج استرالیا را جمع آوری کنیم.
برای اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود در مهاجرت به استرالیا با کارشناسان مهاجرتی و وکلای مجرب مقیم استرالیای رویال اپلای در تماس باشید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ -۲۲۴۰۸۱۸۱ –۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.