ویزای-والدین-آمریکا

ویزای خانوادگی آمریکا

فردی که اجازه اقامت قانونی دائمی در آمریکا را دارد، شخصی است که ملیت کشوری غیر از آمریکا را داراست و به او اجازه داده شده که به طور دائم در آمریکا زندگی و کار کند.

اگر فردی از خانواده شما شهروند آمریکاست یا دارای اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) می باشد و شما مایلید که از طریق او با استفاده از ویزا های خانوادگی آمریکا صاحب گرین کارت شوید، آن شخص باید حامی یا اسپانسر شما شود و ثابت کند که دارایی لازم در آمریکا برای حمایت از شما را داراست.

برای دو دسته از افراد ویزا های خانوادگی آمریکا ارائه می شود که شامل اقوام نزدیک و دسته بندی های خانوادگی تحت قوانین مهاجرت آمریکا می باشند.

دریافت گرین کارت یا همان اقامت دائم آمریکا از طریق خانواده به این معنی است که می توانید به طور دائم به ایالات متحده مهاجرت کنید، در هر ایالتی که می خواهید زندگی کنید و به طور رسمی اجازه کار، تحصیل، اخذ گواهینامه و رفت وآمد به ایران را دارید.

همچنین در صورت عدم تخطی از قوانین ویزای خود، پس از مدتی می توانید برای شهروندی ایالات متحده نیز اقدام کنید و تابعیت آمریکا را دریافت کنید  و پاسپورت آمریکایی داشته باشید.

منظور از اعضای خانواده همسر، فرزندان، والدین، خواهر و برادر افرادی است که اقامت دائم آمریکا را دا رند و یا شهروند آمریکا هستند.

فهرست مطالب

بسته به این که قصد مهاجرت از طریق کدام یک از اعضای خانواده را دارید نوع ویزای شما متفاوت است. به عنوان مثال اگر شما شهروند آمریکا هستید و حداقل ۲۱ سال سن دارید، والدین شما  که اعضای خانواده درجه یک شما محسوب می شوند،  باید ویزای والدین نوع IR5 را دریافت کنند و اگر والدین شما شهروند آمریکا هستند، شما باید ویزای فرزندان نوع IR-1  را دریافت کنید و اگر شهروند نباشند و تنها اقامت دائم داشته باشند باید ویزای فرزندان نوع F2  را دریافت کنید. بنابراین بسته به شرایط متقاضی و همچنین اعضای خانواده نوع ویزای شما متفاوت است. 

برای توضیح بیشتر ویزای والدین آمریکا لازم است با انواع ویزاهای خانودگی آمریکا  و نحوه مهاجرت از طریق اعضای خانواده آشنا شویم.   در این مقاله به بررسی انواع ویزاهای پیوستن به خانواده در آمریکا، شرایط اخذ این ویزا ها ، هزینه ها و مدت زمان صدور آن ها می پردازیم. 

در مقاله مهاجرت به آمریکا تمام روش های مهاجرتی را به صورت کامل و جامع توضیح دادیم . (به همراه عکس+ ویدیو+ نمودار)

مهاجرت سریع با ویزا های خانوادگی آمریکا (نامحدود)

این نوع ویزا بر اساس رابطه خانوادگی نزدیک با یک شهروند ایالات متحده، به عنوان یک رابطه مستقیم (IR) توصیف می شود. تعداد مهاجرانی که هر ساله از طریق ویزا های خانوادگی آمریکا ، برای سفر به آمریکا اقدام می کنند، محدود نمی باشد. انواع ویزای خانوادگی آمریکا به صورت سریع عبارتند از:

 • ویزای IR-1: همسر یک شهروند آمریکایی
 • ویزای IR-2: کودک مجرد زیر ۲۱ سال شهروند آمریکایی
 • ویزای IR-3: یتیمی که توسط تبعه آمریکا در خارج از آمریکا به فرزندخواندگی قبول شده باشد.
 • ویزای IR-4: یتیمی که توسط تبعه آمریکایی در خاک آمریکا به فرزندخواندگی قبول شده باشد.
 • ویزای IR-5: پدر و مادر یک شهروند آمریکایی که حداقل ۲۱ سال سن دارد.

ویزا های خانوادگی آمریکا اولویت دار (محدود)

ویزا های خانوادگی آمریکا اولویت دار برای روابط خاص، رابطه فامیلی دور، روابط خانوادگی با یک شهروند آمریکا و روابط مشخص با یک فرد دارای اقامت دائم، می باشد. تعداد مهاجرانی که هر ساله از طریق ویزا های خانوادگی آمریکا اولویت دار قصد سفر به آمریکا را دارند، محدود می باشد. دسته بندی ویزا های مهاجرت خانوادگی اولویت دار عبارتند از:

شامل پسران و دختران مجرد شهروندان آمریکایی می شود. (۲۳۴۰۰ ویزا برای این گروه از افراد صادر می شود).

همسران، فرزندان کوچک، پسران و دختران (۲۱ ساله یا بالاتر). حداقل ۷۷ درصد از تمام ویزاهای موجود به همسر و فرزندان اختصاص می یابد و مابقی به فرزندان مجرد داده می شود. (۱۱۴۲۰۰ ویزا برای این افراد صادر خواهد شد).

شامل پسران و دختران متاهلی که والدین آنها شهروند آمریکا هستند. (۲۳۴۰۰ ویزا برای این گروه از افراد صادر می شود).

 

شامل افرادی می شود که برادر، خواهر، همسر یا فرزندان آنها که حداقل بیشتر از ۲۱ سال سن دارند و شهروند آمریکایی هستند. (۶۵۰۰۰ ویزا برای این گروه از افراد نیز صادر خواهد شد). این صفحه اطلاعات ویژه ای برای اتباع خارجی در ایالات متحده فراهم می کند که می خواهند برای وضعیت اقامت دائم قانونی بر اساس خانواده در آمریکا درخواست دهند. این موضوع “تنظیم وضعیت” نامیده می شود. همچنین شما باید قبل از درخواست، ساختار پر کردن فرم I- 485 را مطالعه کنید. اگر شما در حال حاضر خارج از ایالات متحده هستید، می توانید از این لینک اطلاعات پردازش کنسولی برای مهاجرت قانونی از طریق خانواده را کسب کنید. 

قوانین ویزا های خانوادگی آمریکا

به عنوان اولین قدم برای ویزا های خانوادگی آمریکا ، افراد حمایت کننده بایستی یک پرونده برای کسی که با آنها رابطه فامیلی دارد، ثبت کنند. این پرونده شامل پر کردن فرم l-130 می شود. شهروندان آمریکایی که می خواهند برای خواهر، برادر یا والدین خود پرونده ای ثبت کنند، باید ۲۱ ساله یا بالاتر باشند. برای سایر دسته های ویزا های خانوادگی آمریکا ،حداقل سن قانونی تعریف نشده است.

انواع ویزاهای پیوستن به خانواده در آمریکا

 

انواع ویزاهای خانوادگی آمریکا در دو دسته بندی کلی بر مبنای این که می توانند به صورت نا محدود صدر شوند یا برای صدور این ویزاها در سال محدودیتی از نظر تعداد وجود دارد؟ قرار می گیرند.

گرین کارت های خانوادگی، ممکن است محدودیت های سالانه در تعداد ویزاهای صادر شده وجود داشته باشد. اگر ویزا دارای محدودیت سالانه یا سقف تعداد  برای صدور باشد، ویزاها به ترتیب زمانی و الویت بندی  پردازش و صادر می شوند. بنابراین، اگر قبل از رسیدن به سقف تعداد در آن سال درخواست داده باشید، درخواست شما بررسی خواهد شد، در غیر این صورت باید صبر کنید تا سال بعد یا تا نوبت شما برسد. در صورتی که ویزا بدون محدودیت و فوری بتواند صادر شود، زمان پردازش  و صدور آن سریع است و از نظر  تعداد نیز محدودیتی ندارد. بنابراین دو نوع ویزای مهاجرت از طریق خانواده در آمریکا وجود دارد:

 • نوع اول: ویزای خانوادگی فوری برای بستگان درجه یک (نامحدود )
 • نوع دوم: ویزای خانوادگی الویت دار  (محدود)

نوع اول : مهاجرت سریع برای بستگان درجه یک (نامحدود)

نوع اول: ویزای خانوادگی فوری برای بستگان درجه یک و نامحدود (IR)

این نوع ویزا بر اساس رابطه خانوادگی نزدیک با یک شهروند ایالات متحده است. تعداد مهاجرانی که هر ساله از طریق ویزا های خانوادگی آمریکا ، برای سفر به آمریکا اقدام می کنند، محدود نیست. بنابراین صدور این ویزاها با محدودیتی مواجه نیست.

انواع ویزای خانوادگی  فوری آمریکا  عبارتند از:

ویزای پیوست به همسر IR-1  :  برای همسر یک شهروند آمریکا

ویزای فرزندان زیر ۲۱ سال :  IR-2   برای فرزند مجرد زیر ۲۱ سال شهروند آمریکا

ویزای فرزند خواندگی    :IR-3برای یتیمی که توسط تبعه آمریکا در خارج از آمریکا به فرزندخواندگی قبول شده است.

ویزای فرزند خواندگی    :IR-4برای یتیمی که توسط تبعه آمریکایی در خاک آمریکا به فرزندخواندگی قبول شده است.

ویزای والدین  :IR-5 برای پدر و مادر یک شهروند آمریکا که حداقل ۲۱ سال سن دارد.

ویزای  خانوادگی سریع مختص شهروندان ایالات متحده است تا  از طریق اعضای خانواده که خارج از کشور هستند به آمریکا مهاجرت کنند. این ویزا  فقط شامل همسر، فرزندان و والدین افراد می شود. سایر اعضای خانواده مانند خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ یا پسرعموها واجد شرایط نیستند و نمی توانند برای این ویزاها درخواست دهند.

افرادی که این ویزا را دریافت می کنند واجد الشرایط اخذ اقامت دائم یا همان گرین کارت آمریکا هستند. آن ها می توانند به طور دائم به ایالات متحده مهاجرت کنند و در آنجا زندگی کنند.  همچنین می توانند بدون نیاز به مجوز کار (EAD) مشغول به کار شوند، در آمریکا تحصیل کنند، خرید ملک  آنها همچنین می توانند در ایالات متحده دارای ملک باشند، گواهینامه رانندگی بگیرند و به آمریکا رفت و آمد کنند.

بزرگترین مزیت این ویزا ها این است که محدودیت در تعداد صدور این ویزا ها وجود ندارد. این درحالی است که سایر ویزاهای مهاجرتی از جمله ویزا های کاری و اغلب ویزاهای پیوستن به خانواده سالانه دارای سقف محدودی برای صدور هستند که این محدودیت باعث افزایش زمان پردازش و انتظار برای متقاضیان می شود.

 

شرایط اخذ ویزاهای خانوادگی فوری آمریکا برای بستگان درجه یک

هر یک از انواع ویزاهای خانوادگی فوری آمریکا برای بستگان درجه یک شرایط خاص خود را دارد. که در ادامه به بررسی این شرایط می پردازیم:

 

 • زن و شوهر باید ازدواج کرده باشند و سند ازدواج معتبر داشته باشند.
 • این زوج باید حداقل ۲ سال قبل ازدواج کرده باشند کسانی که کمتر از ۲ سال ازدواج کرده اند ویزای اقامت مشروط (CR-1) دریافت می کنند.
 • شهروند ایالات متحده باید یک آدرس معتبر در آمریکا داشته باشد.
 • شهروند ایالات متحده باید بتواند از نظر مالی از همسر خود حمایت کند تا زمانی که همسر بتواند شغلی پیدا کند.

 

 • شهروند ایالات متحده باید یک گواهی تولد یا فرزندخواندگی معتبر برای اثبات رابطه با فرزند خود داشته باشد.
 • شهروند ایالات متحده باید یک آدرس معتبر در آمریکا داشته باشد.
 • شهروند ایالات متحده باید قادر به حمایت مالی از کودک باشد.
 • فرزند باید زیر ۲۱ سال و مجرد باشد.
 • اگر شهروندان ایالات متحده قبلاً کودک را به فرزندخواندگی پذیرفته باشند، باید حداقل ۲ سال با کودک در یک کشور خارجی زندگی کرده باشند تا واجد شرایط دریافت این ویزا باشند.
 • کودک باید بر اساس قوانین ایالات متحده آمریکا  واجد شرایط فرزندخواندگی باشد.
 • فرزند باید زیر ۲۱ سال و مجرد باشد.
 • والدین شهروند ایالات متحده باید یک آزمون واجد شرایط بودن اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) را بگذرانند.
 • شهروند ایالات متحده باید برای آوردن کودک به زندگی در ایالات متحده برنامه ریزی کند.
 • شهروند ایالات متحده باید یک آدرس معتبر در آمریکا داشته باشد.

 

 • شهروند ایالات متحده باید رابطه قانونی خود را با یک گواهی تولد معتبر با والدین خود ثابت کند.
 • والدین شهروند آمریکایی باید در یک کشور خارجی زندگی کنند.
 • شهروند ایالات متحده باید حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد.
 • شهروند ایالات متحده باید از نظر مالی ثبات داشته باشد تا از والدین خود تا زمانی که شغلی پیدا کنند حمایت کند.
 • شهروند ایالات متحده باید یک آدرس معتبر در آمریکا داشته باشد.

مدارک لازم  برای ویزاهای خانوادگی آمریکا برای بستگان درجه یک (نامحدود)

از آنجایی که این ویزاها کاملاً متفاوت هستند، مراحل درخواست متفاوتی نیز دارند. با وجود تفاوت ها، در همه آن ها درخواست اولیه باید توسط شهروند آمریکایی ثبت شود و  متقاضی در خارج از آمریکا نمی تواند به تنهایی درخواست ویزا دهد. همچنین نحوه درخواست ویزای IR-1، IR-2 و IR-5 مشابه است و روند ویزای IR-3 و IR-4 نیز مشابه هم است.

در جدول زیر مراحل و مدارک لازم برای هر یک از این نوع ویزاها را مشاهده می کنید:

مراحل اخذ ویزاهای
 ( برای همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال و والدین ) IR-1، IR-2 و IR-5
مرحله ۱:
 ثبت درخواست
در اولین قدم شهروند آمریکا برای همسر، فرزندان یا والدین درخواست می دهد و فرم I-130 را تکمیل و به اداره مهاجرت ارسال می کنند. اداره مهاجرت پس از پردازش درخواست و تایید آن، پرونده را به مرکز ملی ویزا(NVC)  ارسال می کند. و سپس بسته ای حاوی دستورالعمل های لازم برای متقاضی ویزا (همسر، فرزند، والدین) ارسال می کنند. 
مرحله ۲:
 تکمیل فرم DS-260
متقاضی (همسر، فرزند یا والدین) باید با پر کردن فرم DS-260 به صورت آنلاین درخواست دهد. این فرم درخواست ویزای مهاجرت رسمی است. اگر کودک خردسال است، کسی می تواند به او کمک کند تا فرم را تکمیل کند. در پایان متقاضی باید صفحه تاییدیه فرم را داشته باشد.
مرحله ۳:
معاینه پزشکی
متقاضی باید دستورالعمل‌های NVC را در مورد معاینات پزشکی و واکسن‌های ضروری را با مراجعه پزشک یا بیمارستان دارای مجوز انجام دهد.
مرحله ۴:
 آماده سازی مدارک
 • ارائه پاسپورت معتبر (بالای ۶ ماه اعتبار)
 • فرم امضا شده I-864 و سوگندنامه شهروند برای حمایت از متقاضی ویزا
 • صفحه تایید فرم  DS-260 
 • مدارک معاینه پزشکی و واکسیناسیون
 •  دو قطعه عکس
 •  گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی تولد، فرزندخواندگی یا ازدواج
 •  مدرک پایان خدمت سربازی
مرحله ۵ :
شرکت در مصاحبه
پس از بررسی پرونده، متقاضی دعوت به  مصاحبه میشود. افیسر سوالاتی را از متقاضیان می پرسد و در پایان تصمیم می گیرد که ویزا بدهند یا نه.
مرحله ۶:
 دریافت بسته از NVC  و سفر به آمریکا
اگر سفارت ویزا را تایید کند، متقاضی بسته مهر و موم شده ای  دیگری از NVC دریافت خواهد کرد. متقاضی نباید بسته را باز کند بلکه باید هنگام سفر به ایالات متحده آن را با خود بیاورد. هنگام ورود به آمریکا این بسته توسط مقامات مهاجرت آمریکا  باز میشود و امکان ورود متقاضی مجددا بررسی می شود.
مراحل درخواست ویزاهای  IR-3و IR-4 ( برای فرزند خواندگان)

مرحله ۱: ثبت درخواستبرای شروع فرآیند درخواست، اداره مهاجرت آمریکا باید تایید کنهد که شهروند متقاضی صلاحیت قبول فرزند از خارج از کشور را دارد. 
مرحله ۲: تکمیل DS-260پس از دریافت تاییدیه از USCIS، شهروند ایالات متحده باید فرم DS-260 را برای فرزند خوانده ارسال کند. اگر سفارت این فرم را تأیید کند، شهروند ایالات متحده می تواند کودک را به فرزندی قبول کند. 

هزینه های  ویزاهای خانوادگی آمریکا برای بستگان درجه یک

از آنجایی که فرآیند درخواست ویزاهای IR برای بستگان درجه یک یعنی همسر و والدین و فرزندان زیر ۲۱ سال  متفاوت است، هزینه اخذ ویزا  نیز برای هر گروه به شرح زیر متفاوت است:

 

 • هزینه ثبت  فرم ۵۳۵ : I-130  دلار
 • هزینه پردازش فرم ۲۳۰ : DS-260 دلار
 • هزینه اداره مهاجرت :  ۲۲۰دلار
 • هزینه معاینه پزشکی و واکسیناسیون: متغیر
 • هزینه دریافت و ترجمه تمام مدارک: متغیر
 • هزینه بایگانی فرم ۷۷۵ :I-800/I-800A  دلار
 • هزینه های پردازش فرم ۲۳۰ : DS-260 دلار
 • هزینه ثبت فرم۷۲۵ :I-600/I-600A  دلار
 • هزینه دریافت و ترجمه تمام مدارک: متغیر

مدت زمان صدور ویزاهای خانوادگی آمریکا برای بستگان درجه یک

 

ویزاهای خانوادگی آمریکا برای بستگان درجه یک یعنی همسر، والدین و فرزندان زیر ۲۱ سال   هیچ محدودیتی در سال ندارد، بنابراین مدت زمان صدور آن ها طولانی نیست. اداره مهاجرت آمریکا پرونده ها را به صورت فوری بررسی می کند، به این ترتیب که :

 •  ویزای خانوادگی آمریکا برای پیوستن به همسر IR-1)  ( سریع ترین نوع ویزاهای فوری خانوادگی است که  صدور آن  ۸تا ۱۰ ماه  طول می کشد؛
 •   ویزای خانودگی آمریکا برای فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال ( IR-2) 3 تا ۱۲ ماه طول می کشد؛
 • مدت زمان صدور ویزاهای والدین (IR-5)و فرزندخواندگان( IR-3، (IR-4 6 ماه تا ۱ سال طول می کشد.   

بنابراین مدت زمان صدور برای هر یک از این گروه  ها به شرح زیر متفاوت است.

 

 مدت زمان صدور  ویزای IR-1   ۸ تا ۱۰ ماه
مدت زمان صدور ویزای IR-2  ۳ تا ۱۲ ماه
مدت زمان صدور ویزاهای IR-3، IR-4 و IR-5۶ ماه تا ۱ سال

نوع دوم: ویزای خانوادگی الویت دار و محدود(F)

نوع دوم: ویزای خانوادگی الویت دار و محدود(F)ویزاهای خانوادگی اولیت دار مختص کسانی است که اعضای خانواده آن ها شهروند آمریکا نیستند  ولی اقامت دائم قانونی آمریکا را دارند و یا  روابط فامیلی دوری دارند. تعداد مهاجرانی که هر ساله از طریق ویزا های خانوادگی اولویت دار قصد سفر به آمریکا را دارند، محدود می باشد.
انواع ویزاهای مهاجرت خانوادگی اولویت دارعبارتند از:
الویت اول ویزای فرزندان بالای ۲۱ سال  F1: برای پسران و دختران مجرد  بالای ۲۱ سال شهروندان آمریکایی و فرزندان  خردسال  آن ها صادر می شود. (۲۳۴۰۰ ویزا برای این گروه از افراد صادر می شود).
الویت دوم ویزای همسر و فرزندان افراد مقیم دائم : F2 برای همسر و فرزندان خردسال  و  فرزندان  بزرگسال (۲۱ ساله یا بالاتر) یک فردی که اقامت دائم قانونی آمریکا را دارد و شهروند نیست،  صادر می شود. حداقل ۷۷ درصد از تمام ویزاهای موجود به همسر و فرزندان خردسال  اختصاص می یابد و مابقی به فرزندان مجرد داده می شود. (  ۱۱۴۲۰۰  ویزا در مجموع  برای این افراد صادر خواهد شد).
الویت سوم ویزای فرزندان متاهل  F3 : برای فرزندان متاهلی که والدین آنها شهروند آمریکا هستند، صادر می شود. (۲۳۴۰۰ ویزا برای این گروه از افراد صادر می شود).
 الویت چهارم ویزای خواهر و برادر F4 : برای خواهر و برادر شهروندان آمریکای ( که شهروند ۲۱بالای  سال سن دارد) صادر می شود که با همسر و فرزند خردسال خود به ایالات متحده می روند. (۶۵۰۰۰ ویزا برای این گروه از افراد صادر خواهد شد). 

شرایط اخذ ویزاهای خانوادگی الویت دار و محدود(F)

 ویزاهای خانوادگی اولیت دار مختص کسانی است که اعضای خانواده آن ها شهروند آمریکا نیستند ولی اقامت دائم قانونی آمریکا را دارند، فرزندان بالای ۲۱ سال و مجرد و  همچنین برای خواهر و برادر شهروندان آمریکا (شهروند باید بالای ۲۱ سال باشد. ) که با همسر و فرزند خردسال خود به ایالات متحده می روند، صادر می شود. اگر در حال حاضر در ایالات متحده هستید، برای واجد شرایط بودن برای دریافت گرین کارت از طریق ویزاهای خانوادگی الویت دار و همچنین پیوستن به خواهر و برادر خود در آمریکا ، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • درخواست اخذ اقامت دائم یا تنظیم وضعیت از طریق تکمیل و ارسال فرم I-485
 • ویزای شما بلافاصله در زمانی که فرم I-485 خود را ارسال می کنید و در زمانی که تصمیم نهایی در مورد درخواست شما گرفته می شود، صادر می شود. به طور کلی، برای واجد شرایط بودن برای تنظیم وضعیت، توسط یک افسر مهاجرت در ایالات متحده حضور داشته باشید
 • الزام به این که شهروند آمریکا برای همسر، فرزندان یا والدین درخواست می کند و فرم I-130 را تکمیل و به اداره مهاجرت ارسال کند.

مدارک لازم برای ویزاهای خانوادگی الویت دار و محدود(F)

در اولین قدم شهروند آمریکا برای همسر، فرزندان بالای ۲۱ سال، خواهر و برادر و یا والدین درخواست می کند و فرم I-130 را تکمیل و به اداره مهاجرت ارسال می کنند. اگر شما ذینفع نام برده شده در فرم I-130 هستید، به شما متقاضی اصلی گفته می شود. مهاجرت به آمریکا از طریق

مراحل و مدارکی که لازم است متقاضی ویزای خانوادگی الویت دار که در آمریکا حضور دارد، تهیه کند را در جدول زیر مشاهده می کنید:

مراحل اخذ ویزاهای F1,F2,F3,F4

مرحله ۱: ثبت درخواستدر اولین قدم شهروند آمریکا برای همسر، فرزندان، خواهر و برادر درخواست می کند و فرم I-130 را تکمیل و به اداره مهاجرت ارسال می کند
مرحله ۲: معاینه پزشکی تکمیل و ارسال فرم I-693(گزارش معاینه پزشکی و سوابق واکسیناسیون (شما می توانید این فرم را همراه با فرم I-485 یا زودتر ارسال کنید
مرحله ۳: آماده سازی مدارک
 • دو قطعه عکس
 • کپی مدرک هویتی همراه با عکس
 • کپی شناسنامه
 • کپی صفحات گذرنامه با ویزای غیر مهاجرتی (در صورت وجود)
 • کپی فرم I-94، سوابق ورود/خروج، یا کپی پذیرش گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP)
 •  اثبات اینکه شما از زمان ورود به ایالات متحده به صورت قانونی در این کشور حضور داشته اید
 • فرم امضا شده I-864 و سوگندنامه شهروند برای حمایت از متقاضی ویزا
 •   گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

مدت زمان صدور ویزای خانوادگی الویت دار و محدود(F)

مدت زمان صدور ویزای های الویت دار خانوادگی برای فرزندان بالای مجرد بالای ۲۱ سال  F1) ) به مدت ۸ سال ، برای همسر و فرزندان افرادی که شهروند آمریکا نیستند ولی اقامت دائم آمریکا را دارند(F2) بین ۲۴ ماه تا ۷ سال، برای فرزندان متاهل (F3) 1 تا ۱۰ سال و برای خواهر و برادر (F4) 13 سال است.

 

 مدت زمان صدور ویزای F1

۸ سال

مدت زمان صدور ویزای F2

۲۴ ماه تا ۷ سال

مدت زمان صدور ویزای F3

۱ تا ۱۰ سال 

مدت زمان صدور ویزای F4

۱۳ سال

درخواست گرین کارت آمریکا برای بستگان درجه یک و اعضای خانواده

از آنجایی که گرین کارت های خانوادگی متفاوت است و برای افراد مختلف اعمال می شود، شرایط نیز متفاوت است.

 • شرط اصلی همه آنها این است که شخصی که در ایالات متحده است باید آدرس معتبر ایالات متحده داشته باشد و وضعیت آنها تأیید شود. این بدان معناست که آنها باید مدارک معتبری داشته باشند که ثابت کند یا شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی هستند.
 • علاوه بر این، متقاضیان باید فاقد سوابق کیفری باشند و باید ثابت کنند که دارای روابط خانوادگی با فرد در ایالات متحده هستند به عنوان مثال اگر همسر آن ها در آمریکاست ، باید گواهی ازدواج معتبر ارائه دهد. اگر فرزندان ، والدین یا خواهر و برادر آن ها در آمریکاست، باید شناسنامه معتبر ارائه دهند.
 • از آنجایی که گرین کارت های متفاوتی برای اعضای خانواده وجود دارد، روند درخواست نیز می تواند متفاوت باشد، با این حال به صورت کلی روند درخواست گرین کارت از طریق اعضای خانواده به شرح زیر است:
 • به طور کلی گرین کارت مبتنی بر خانواده به دو بخش تقسیم می شوند:
 • شهروند یا مقیم دائم آمریکا برای آوردن اعضای خانواده خود به اداره مهاجرت آمریکا درخواست می دهد.
 • پس از تایید درخواست، اعضای خانواده باید به سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور خود مراجعه کنند.

این نشان می دهد که روند درخواست  گرین کارت باید در داخل آمریکا  با درخواست شهروند یا مقیم دائم  ایالات متحده آغاز می شود و  درخواست آن ها  باید تایید شود، در غیر این صورت متقاضی نمی تواند برای دریافت ویزای خود به سفارت آمریکا مراجعه کند.

پس از دریافت ویزای گرین کارت خانوادگی خود از سفارت و ورود به آمریکا  برای تغییر وضعیت خود باید فرم I-485 را برای درخواست ثبت اقامت دائم یا دریافت گرین کارت به اداره مهاجرت آمریکا ارسال کنید. این فرم پردازش می شود و در صورت تایید، پس از چند هفته گرین کارت خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان رویال اپلای و ارائه جزئیات بیشتر با شما تماس خواهیم گرفت.

از طریق تکمیل فرم ارزیابی میتوانید از مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب شرکت رویال اپلای بهره مند شوید .

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸