تعریف کلی از برنامه EB5:

ویزای ای بی فایو آمریکا- برنامه مهاجرت سرمایه گذاری، همچنین به عنوان ویزای ای بی فایو آمریکا (EB5 ) شناخته می شود ، با جذب میلیاردها دلار به اقتصاد ایالات متحده آمریکا و ایجاد ده ها هزار شغل در ایالات متحده ، به منبع فرایند مهم سرمایه گذاری برای پروژه های توسعه در ایالات متحده تبدیل شده است.

با این حال ، این برنامه شبیه هیچ برنامه دیگری نیست که توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) مدیریت شود. زیرا تنها برنامه ویزا است که هدف آن ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی  است. این پروسه چالش ها و فرصت های ویژه ای ایجاد می کند.

 

نحوه عملکرد برنامه EB5:

 • برنامه ویزای ای بی فایو (EB5) در حال حاضر تنها برنامه ویزا است که برای اجازه سرمایه گذاران خارجی برای اقامت دائم (“گرین کارت”) در ایالات متحده طراحی شده است. اگر سرمایه گذاری در یک منطقه با اشتغال پایین در روستا یا یک مکان هدفمند باشد که بیکاری آن ۱۵۰ ٪  یا (۱.۵ برابر) از متوسط ​​کشور باشد ، حداقل به ۱ میلیون دلار یا ۵۰۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری نیاز دارد. این سرمایه گذاری همچنین باید منجر به ایجاد حداقل ۱۰ شغل شود.

 • در هر سال مالی (FY) 10،۰۰۰ ویزای ای بی فایو آمریکا (EB5 ) در دسترس است.

 • برای واجدین شرایط شدن در برنامه EB5  ، مهاجران می توانند مستقیماً در مشاغل اشتغال زا سرمایه گذاری کنند یا می توانند از طریق مراکز منطقه ای مورد تأیید USCIS سرمایه گذاری کنند تا رشد اقتصادی را در مناطق تعیین شده تقویت کنند.

 • در صورت تأیید درخواست اولیه سرمایه گذار ، سرمایه گذار می تواند برای اقامت مشروط در ایالات متحده درخواست کند. پس از تأیید ، اقامت مشروط دو سال طول می کشد. پس از دو سال ، سرمایه گذار می تواند درخواست کند تا شرایط برداشته شود و اقامت مشروط دائمی شود ، اما فقط در صورت ایجاد سرمایه گذاری و در صورت ایجاد حداقل ۱۰ شغل در منطقه مورد نظر اقامت به صورت دائم می شود.

 

تاریخچه برنامه EB5:

تاریخچه ویزای ای بی فایو آمریکا

 • کنگره امریکا در سال ۱۹۹۰ برنامه سرمایه گذاران مهاجر ای بی فایو آمریکا ( EB5) را ایجاد کرد تا اقتصاد ایالات متحده را از طریق ایجاد شغل و سرمایه گذاری، سرمایه گذاران خارجی را جذب کند.

 • در سالهای ابتدایی خود ، این برنامه با اشتراک  هر ساله ، فقط تعداد معدودی از ۱۰۰۰۰ ویزا موجود استفاده می شد. این امر تا حد زیادی به دلیل روند طولانی و پیچیده درخواست ، تغییر در نیازهای مالی و این حقیقت که نرخ انکار شده برای دادخواست های سرمایه گذاران بسیار بالا بود. در سال ۲۰۰۵ ، USCIS برای افزایش نظارت و هماهنگی داخلی ، یک واحد مرکز سرمایه گذاری و منطقه ای ایجاد کرد و پیش نویس توصیه های جدیدی را که برای تسریع در پردازش و افزایش کارایی طراحی شده بود ، صادر کرد.

 • از سال ۲۰۰۵ ، نرخ تصویب بهبود یافته است: نرخ انکار دادخواست برای حذف شرایط اقامت دائم از ۳۸ درصد در سال ۲۰۰۵ به ۶ درصد در سال ۲۰۱۲ کاهش یافته است ، که احتمال موفقیت و قابلیت اطمینان بودن برنامه برای اخذ اقامت دائم را به عنوان وسیله ای برای سرمایه گذاران بسیار بهبود می بخشد .

 • بخشی از نتیجه این اصلاحات و بخشی نیز در پاسخ به بازارهای مالی فشرده ناشی از رکود ، محبوبیت برنامه EB5 به عنوان وسیله ای برای افزایش سرمایه طی دهه گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

بر اساس مطالعه ای که توسط ICF International به سفارش دولت امریکا در سال ۲۰۱۰ انجام شد ، تعداد ویزاهای ای بی فایو آمریکا (EB5) صادر شده به سرمایه گذاران خارجی ازکم تر از ۶۴ ویزا  در سال ۲۰۰۳ به بیش از ۱۳۰۰ ویزا در سال ۲۰۰۸ افزایش یافت.

افزایش ویزاهای صادر شده

 • طبق بیانیه وزارت امور خارجه ، تعداد ویزاهای صادر شده برای سرمایه گذاران در مراکز منطقه ای (نهادهای اقتصادی که اکثریت قریب به اتفاق پروژه های سرمایه گذاری را با استفاده از این برنامه مدیریت می کنند) به ۹۱۳۰ نفر رسید. در سال مالی ۲۰۱۴ تعداد ۹۲۲۸ ویزا شامل پروژه های سرمایه گذاری مستقیم مرکز غیر منطقه ای صادر شده است.

 

مراکز منطقه ای برای ویزا EB5:

 • مرکز منطقه ای یک نهاد اقتصادی ، دولتی یا خصوصی است که رشد اقتصادی ، بهره وری منطقه ای ، ایجاد شغل و سرمایه گذاری را ارتقا می دهد. برای بدست آوردن تعیین رسمی “مرکز منطقه ای” ،  باید پیشنهادی را به USCIS ارائه دهد. برای تأیید و تعیین “مرکز منطقه ای” رسمی ، USCIS ایجاب می کند که این پیشنهاد نشان دهد که چگونه این مرکز رشد اقتصادی را در یک منطقه جغرافیایی در ایالات متحده تقویت می کند.

 • اگرچه تعیین مراکز منطقه ای به معنی تأیید دولت یا حذف یا کاهش ریسک نیست ، اما یک سرمایه گذار در یک پروژه مرکز منطقه ای می تواند از مفهوم گسترده تری برای ایجاد شغل ، از جمله “غیر مستقیم” (مشاغل ایجاد شده به وثیقه از طریق سرمایه گذاری EB5 استفاده کند. ) و مشاغل “مستقیم” (آن دسته از مشاغل ایجاد شده در نتیجه مستقیم سرمایه گذاری EB5) ، به منظور صلاحیت متقاضی ویزا تعیین شده است.
  به عنوان مثال یک شغل غیرمستقیم می تواند هر شغل تمام وقت در هتل به دلیل ساخت هتل از طریق سرمایه گذاری ای بی فایو آمریکا ( EB5 ) توسط یک مرکز منطقه ای (استخدام شده در مدت دو سال سرمایه گذاری) باشد.

 • مراکز منطقه ای می توانند با تأیید سرمایه گذاران و پروژه های سرمایه گذاری نقش مهمی را ایفا کنند تا از ایجاد اشتغال با کیفیت بالا و طولانی مدت اطمینان حاصل کنند.

 • مراکز منطقه ای در حال تکثیر هستند و به اصلی ترین وسیله برای سرمایه گذاری EB5 تبدیل شده اند. از تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۶ ، USCIS تقریباً ۷۹۰ منطقه را تأیید کرده است.

سالانه چه تعداد ویزای EB5 صادر می شود؟

USCIS در هر سال مالی تقریباً ۱۰۰۰۰ ویزا برای سرمایه گذاران ای بی فایو آمریکا (EB5 ) رزرو می کند. به دلیل افزایش شدید تعداد شرکت کنندگان در برنامه ای بی فایو (EB5 از سال ۲۰۱۱ ، گروه ویزای EB5 مدت زمان انتظار طولانی برای افراد کشورهای خاص است. این رشد را می توان افزایش اعتماد به برنامه به دلیل شفافیت USCIS ، کارآیی در روند درخواست و رشد تعداد مراکز منطقه ای تأسیس شده در سراسر ایالات متحده دانست.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای 

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.